Koliko i kako drzava ublazava posledice suše

danijel

Član
Učlanjen(a)
4 Maj 2011
Poruka
817
Lokacija
becej
Zanimame kako ce drzava da ublazi posledice suse. Besplatnim semenom psenice (u Beceju nisam cuo da je neko dobio) Subvencionisanim gorivom ili ...
 
Kod nas u opstini B.Palanka kazu da nije bilo suse... Porez stigao na vreme sve po PS-u...
 
http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/nedimovic-stize-pomoc-za-stetu-od-suse/l6zjfr3 i da citiram "strucnjaka" za poljoprivredu "On, ipak, ukazuje i da poljoprivrednici traže novac posle suše a da kad je dobra godina niko ne pita treba li nešto da uplati u budžet." E, gospodine ministre kada je dobra godina seljak moze samo nekako da prezivi a ne i vame da daje za nove jahte i vile. Gospodine ministre zar smanjenjem subvencija niste nam dovoljno uzeli novca za vas budzet.
 
Poslednja izmena:
Evo ja cu da im uplatim u budzet...., m.. im j... dripacku, kakvo smesno objasnjenje, jok I nismo im uplatitli, a pdv ? Gde to ide ? U stranku ili u budzet ? Strasno, kakav amaterizam,
 
Pun mi **greška ove nadobudosti i narcisoidnosti koja potice od velikog poglavara i sad se svi utrkuju koji ce biti slicniji njemu ne bi li mu se sto vise uvukli u njegovu guzicu.
Ne treba mi od njih nista!!!!
 
Da, tacno, I veliki je tako nesto slicno rekao, cudo, koliko su podanicki nastrojeni I kako se utrkuju da ga kopiraju... Neverovatno, zar im je to toliko vazno, mislim biti u vlasti ?
 
Zanimame kako ce drzava da ublazi posledice suse. Besplatnim semenom psenice (u Beceju nisam cuo da je neko dobio) Subvencionisanim gorivom ili ...

Kod nas su dodjosi dobili po 200 kg semenske imali gazdinstvo il nemali a zapravo nema niko rpg. Odma su je unovcili po selu. Znam to jer je moj stric kupio takvo seme.
 
Diesel to su delili zbog izbora za seoski savet.Pretpostavi koji su delili to seme.
 
Koji su da su zasto samo njima i uvek njima. Pred prosle izbore delili trimere i svajs aparate sad seme... Jel mi ostali ne glasamo? Mislim da to nije nikako posteno.. Sta oni oce da postignu sa tim pravljenjem razlike...
 
Kolega @vajska je napisao da to sa tzv dođošima ima veze sa izborom za mesnu zajednicu, a ne sa ublažavanjem posledica suše.

Drugo, nisi mi dgovorio ko su starosedeoci a ko dođoši u Vojvodini? Koliko ja znam iz istorije, vojvodina je naseljavana, tako da smo svi mi u jednom trenutku bili dođoši u vojvodini.

I da šta je to istina u tom tvom prethodnom postu? Da je Vojvodina kanta za đubre? Ne bi se složio sa tim nikako.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ta rasprava nema produkta... Ali 2012 nisu bas ni obecali pomoc a sad su bili najavili i to nekoliko puta, kod nas u selu svi natezali sa gorivom sve mislili sad ce, sad ce i na kraju gotova sezona a gorivo nista.
 
disel d60 druže ti si prvi počeo raspravu kako je neko dobio seme, a neko ne, i ad kažeš da ta raprava nema produkta. Pa što i uopšte to i potencirao?

Drugo zar je i realno bilo očekivati da će DRŽAVA bilo kako pomoći seljaku da prebrodi ovu krizu?
 
disel d60 druže ti si prvi počeo raspravu kako je neko dobio seme, a neko ne, i ad kažeš da ta raprava nema produkta. Pa što i uopšte to i potencirao?

Drugo zar je i realno bilo očekivati da će DRŽAVA bilo kako pomoći seljaku da prebrodi ovu krizu?
U ovoj državi nije bilo realno očekivati ikakvu pomoć.U normalnoj državi pomoć bi odavno bila sprovedena.
 
Jedna od mera pomoći je uvoz tovljenika.Debelo kašnjenje isplate regresa,premija,pdv-a bez ikakvih posledica po njih.Preskupo gorivo sumljivog kvaliteta...Pomažu oni da se što brže i lakše propadne.U tome im nema konkurenata.
 
Poslednja izmena:
U ovoj državi nije bilo realno očekivati ikakvu pomoć.U normalnoj državi pomoć bi odavno bila sprovedena.

Pa to ja i pričam... I mi i dalje svi gajimo neke lažne nade, a u stvari samo sebe zavaravamo kako će nam drćava pomoći, a u stvazri nvako treba da gleda sebe i svoju korist, jer amo tako može da preživi.
 
Nazad
Vrh