MMR vakcina, da ili ne?

Видим да су овде углавном позитивни коментари на вакцину па хајде да и ја кажем понешто као неко ко има изразито негативан став према свим вакцинама иако је овде тема ММР вакцина. Драго ми је што је тема покренута, то је знак да се питамо, размишљамо, проверавамо а то саветујем свима. Није овде у питању век трајања неке машине, уређаја, да ли ће издржати гаранцију или неће већ о нечему највреднијем за све нас, здрављу и животу наше деце. Зато, не верујте само на реч докторима, којекаквим организацијама и другим "сртучњацима", већ десет пута премерите пре него што пресечете. Сви они, част изузецима којих увек има су само ту да зараде плату, да причају оно што им се каже и да пуно не таласају. Прошло је време када се у тој струци мислило и желело да се учини све за здравље и живот пацијента, сада се мисли само како да будем доброг материјалног стања, како да будем познат и признат, а ако се својим ставовима супротстави надређенима и СЗО-и ништа од каријере. Ретки случајеви доктора који проговоре али тек кад њих стрефи мука, када им дете оболи или умре након вакцинације. А и то није правило. Лично знам доктора коме је дете од момента примања ММР вакцине почело добијати епилептичне нападе али приликом одбијања вакцине није могао да мене и супругу подржи јавно, док је читава група згрожених доктора и сестара била ту већ је пришао супрузи касније и насамо рекао да је подржава. Нуспојаве и компликације од вакцина се не заводе, не бележе, иако би требало па слика о компликацијама проузрокованих вакцином која се сервира уопште није реална. Вакцина је у медицини стављена на божански престо и она се не критикује. Стање ствари је другачије. Лично мислим да је вакцина највеће зло у које је човечанство уведено, веће од свих ратова заједно. Тек ће наредне генерације видети праве последице вакцинације али ће тада бити касно. Но није важно шта ја мислим, погледајте око себе. Суштина здравља човека није у апотеци већ у самом човеку. Имуни систем је кључ здравља. Какав нам је имуни систем данас, ко је здравији, ми сада, или наше бабе и деде? Погледајте нашу децу, школе, вртиће, постали су карантитни а не образовне установе. Да није тужна била би смешна изрека да је данас медицина толико узнапредовала да нема више ни једног здравог човека. Колико људи знате да су алергични на нешто, перје, прашину, гриње, амброзију, воће, поврће, глутен... Аутоимуна болест. Бронхитис, астма, мислим да свако дете данас не може без инхалатора. Јел било тако пре? Неко се игра са нашим имуним системом, последице су очигледне и биће све горе. А прича да су вакцине спасле човечанство је једна велика лаж. Човечанство је спасла промена начина и околности живота. Хигијена је спасла човечанство. Најтеже болести су се јавиле када су људи масовно похрлили да живе у град, а гле чуда, нису имали наранџасте камионе, беле фотеље које се испирају, славине, фрижидере, замрзиваче. Хигијена и здрав живот у духу и телу је основ имуног система и здравља, никакве таблете и вакцине. Неко каже овде да ће пре прихватити ризик вакцине него могуће болести. Моје размишљање је супротно. Пре би ризиковао са болестима које је природа створила него оног што је данашњи, похлепни, корумпирани, лакомислени човек створио. Информишите се, али не РТС, ПИНК и други, врана врани очи не копа. За сада још мало на интернету има протока информација и наравно лично. Одлука је на сваком родитељу лично али будите информисани и немојте гледати статистику. И да је смртни искод један према милијарду, ако је та милијарда моје дете много је.
Иако не знам да ли је по правилу форума, али овај кратки видео би можда дао неке одговоре судећи по до сад написаном у овој теми:
 
@Savle

Razumijem ja tebe ali jesi li ti uopšte svjestan kakva je bolest npr. dječija paraliza, tzv. polio? To je prirodna bolest koju je priroda stvorila a koja je u stanju da za samo nekoliko dana od potpuno zdravog djeteta napravi 100% invalida od vrata pa naniže. Nema nikakvog lijeka ni terapije koji mogu da pomognu kada bolest krene. Ta bolest često uništi čak i mogućnost disanja te ljudi oboljeli od nje moraju da provedu život sa tijelom u "čeličnim plućima", velikoj komori koja podiže i smanjuje pritisak i tako na silu održava disanje.
 
Recimi Savle koje je tvoje zvanje u medicini, da li si doktor opste prakse, specijalista, doktor nauka, ili mozda nesto drugo. Pitanje nije zajedljivo vec samo hocu da znam skim ulazim u debatu, to jest razmenu mišljenja.
 
Meni je jasno sta je savle hteo da kaze. Svetska zdravstvena organizacija zajedno sa proizvodjacima lekova su najvece mafijaske organizacije u svetu, prave lekove koje ljude samo odrzavaju u zivotu a ne dovode do ozdravljena. Pre koliko godina je stvoren penicilin i kakav je to bio pomak u zdrastvu, a njegov stvaralac je ostavio lek(formula) celokupnom covecanstvu iako je mogao da ga proda za bedo novca. Danas se svaki lek koji se napravi prvo debelo naplati. A kako bi se prodavali lekovi ako nema bolesti, virusa?
 
Moje pse ne vakcinišem jer sam uveren da neće dobiti besnilo ili neku drugu zaraznu bolest.
Ti se nisi nikad susreo sa besnilom kod kuce pa zato tako pričaš.Pre desetak godina na salsu mi je mačak dobio besnilo i napadao je ostale pse i macke.Tek posle dva dana smo posumnjali o cemu se radi a imali smo srece jer nije nas ugrizao_Od onda se nepostavlja pitanje jel treba ili netreba vakcinisati pse.
 
Da je stanje u našoj državi loše, činjenica je, ali kada čovek razmisli na kakvom smo mi nivou, pa i više nego dobro je.

21. je vek, a mi ovde (u Srbiji) vodimo polemiku o vakcinaciji, da li je Zemlja ravna ploča, i da li je ispravna Darvinova teorija evolucije. Pa :bravo:!

Ne treba vam nikakvo znanje iz medicine, biohemije, molekularne biologije, farmacije, niti lekari, nadrilekari, stručnjaci i kvazi stručnjaci, jedino je potrebam razum.

Da li su ne tako davno ljudi umirali od danas bizarnih bolesti? Apsolutno da!

Razmislite samo koliko puta ste se posekli, uboli na neku žicu, ekser, oštar predmet, ili nagazili na ekser itd...pogotovo mi koji imamo kontakta sa selom, od toga su nekad ljudi umirali, a danas je skoro pa smešno da nekome bude loše zbog toga, zahvaljujući DTP vakcini.

Da li su vakcine štetne? Naravno da jesu, pa svaki lek kad otvorite uputstvo ima barem 10 neželjenih efekata, postavlja se samo pitanje koja je verovatnoća da vas zadesi, a ona je obično tipa jedan prema milion.

Da li biste pre to, ili verovatnoću 1:10 (parafraziram) da umrete od neke bolesti jer niste vakcinisani?

To je kao saobraćaj, činjenica je da avioni padaju, da ima terorizma i da ljudi poginu, ali mnooooooooogo više nastradaju u drumskom saobraćaju.

I ove epidemije sada što se javljaju, tipa male boginje i sl. su posledica globalnog nevakcinisanja, a dokaz je da preko 90% zaraženih nisu vakcinisani.

Ako se ovaj trend nastavi, pa mi ćemo se vratiti u 18. vek, mada nije to daleko jer smo izgleda trenutno u 19. veku.
 
Postoje epidemije smrtonosnih bolesti koje samo preventivno vakcinisanje može sprečiti i tu nema dalje priče.Ne može sama po sebi vakcina biti loša, ako se ne zloupotrebi i pravi u neke druge svrhe,a za to su krivci ljudi. Ovo o čemu Savle priča je neka druga tema i ja ne bih o tome dalje.
 
Beograđanin (30) prva žrtva malih boginja u Srbiji -- izvor blic.rs

Tridesetogodišnji muškarac iz Beograda preminuo je jutros u bolnici na odeljenju intenzivne nege Infektivne klinike zbog komplikacija izazvanih malim boginjama, potvrđeno je "Blicu" u Kliničkom centru Srbije.

To je prva žrtva malih boginja u Srbiji. Pacijent, rođen 1987. godine nije bio vakcinisan, a na lečenje je primljen 21. decembra. Preminuo je od teškog akutnog respiratornog distres sindroma (ARDS), kada naglo dolazi do popuštanja sistema disanja, koje u kratkom vremenu postaje teško, a pritisak kiseonika u krvi opada.

... link za celu vest
 
Мој пост је имао намену својеврсне подршке оне тихе мањине која је у најмању руку скептична по питању вакцине, а не начин да улазим у расправу са било ким. Онима којима је све јасно, којима су преци мајмуни, вечита теорија врхунац науке, а једино мерило истинитости је јер долази од "ауторитета", ја немам шта да говорим. Кратко ћу одговорити овок пута на постове мени намењене а у будуће ако неко има нешто да пита или приговори, можемо разговор наставити приватним порукама.
@zombie 666 Постоје страшне болести на овом свету, али проблем није до њих него до човека. Што више будемо уништавали наше здравље, нарушавали имуни систем, све више ће бити фаталних болести по човека. До скора безазлене болести ће бити фаталне. Вакцину сматрам једним од највећих урушивача имуног система ма колико то контрадикторно звучало у модерним круговима конвенционалне медицине, поред нездравог начина живота (рафинисана, нездрава, затрована храна, пића, животна средина и физичка активност тј. неактивност).
Конкретно за поменуту болест ево пар речница:
„Полиомијелитис (Спинална дечја парализа) може да доведе до озбиљне парализе; међутим, 90% изложених, чак и током епидемије не испољава никакве симптоме (M. Burnet and D White, Natural History of Infectious Disease, 1972, p.16).
Суштина ових 90% је здрав имуни систем и болест нема утицаја.
„Бенџамин Сендлер (Benjamin F. Sandler), лекар при Отин болници за ветеране у Северној Каролини, је 1948. Године објавио књигу под насловом Исхрана спречава полиомијелитис (Diet Prevents Polio). Сендлер је извршио детаљно истраживање исхране и начина на који полио вирус делује. Књига је открила да када особа једе значајне количине хране која садржи прерађене шећере, шећер извлачи калцијум из костију, мишића и нерава. Полио вирус је био у стању да нападне ослабљене нерве-при чему је резултат био обогаљујући полиомијелитис“. (Vens Ferel, Vakcine)
Дакле, уска веза начина живота и тешких болести. Али то је прича која се неће чути.
@paorpaor Још учим.
 
Ova propaganda protiv vakcinacije sve vise me podseca na propagandu gej populacije. Manjina ubedjuje ubedljivu vecinu kako je nesto dobro ili lose. Dosta javnih licnosti pojavljuje se u kampanji i lobira protiv vakcine i za homoseksualizam. Karleusa je jedan od primera. Obicnog coveka u danasnje vreme lako je pokolebati i ubediti ga da je vakcina navodno stetna. Ko preuzima odgovornost ako se desi bolest i ne daj boze epidemeja sa fatalnim ishodima?? Onda je kasno. Ako se deca ne vakcinisu redovno za par generacija sta ce se desiti ako nam neko namerno poseje virus nad ovim prostorima?? Dali ce Karleusa i ostali odgovarati?? Vi koji koji sre protiv radite kako hocete, ali vezite pi. ku za sva vremena i ne zaludjujte narod.
 
@coci064
A ko preuzima odgovornost ako dete posle vakcine postane autisticno? Odgovoricu ti ja, niko!
Ovu temu sam otvorio da bi cuo sta ljudi misle o ovoj veoma kompleksnoj stvari ali ne na nacin na koji ti to radis. Svako ima prava da iznese svoje misljenje. Ko si bre ti da nekom zapusavas usta?? To sto tebe propaganda protiv vakcinisanja podseca na propagandu protiv gej populacije i Jelene Karleuse to samo govori o stanju tvoje svesti i informisanosti...
Mnogo je kontravernih stvari pocevsi od Torlaka pa do same vakcine... Kako god bilo, zasto ljudima nije ostavljen izbor nacina vakcinacije? Ako je vec obavezna zasto bar ne dozvole da mi sami odaberemo da li cemo to uraditi mmr vakcinom ili sa pojedinacnim vakcinama... Bitno je da se uradi vakcinacija ili je bitno da se upotrebi mmr vakcina? Izgleda da je ovo drugo zapravo bitno... Nije sve tako crno i belo, mnogo je tu kontraverznih cinjenica...
 
Pitao bih kolegu Savla kako bi se ophodio kada bi npr. odbio da vakciniše svoje dete a ono sutra ne daj ti Bože oboli,ko bi u takvom scenariju snosio krivicu i odgovornost? Hipotetički postavljeno pitanje i na njegov odgovor nema pravog odgovora,ali zato ima važnijih stvari od onog šta mi mislimo u šta smo ubeđeni i tvrdimo...
@floyd dete ne postaje autistično zbog vakcine koju je primilo,ono bi kad tad postalo autistično i bez vakcine, vakcina samo ubrza taj proces kod takve dece.
 
A ko ce odgovarati ako dodje do masovne pojave variola? Zalosno je da i jedno dete bude autisticno, ali citas i sam da i zadnjih dana ima umrlih od boginja. Jos nesto. Autizam nije prelazan, ali boginje bome jesu i kao sto rekoh njima moze da se manipuluse i u bioloskom ratu. O mojoj svesti nemoj brinuti.
 
Mozda kolega savle ima da kaze neato na to illi je problem u imunom sistemu porodilje?
U sustini,svako ima pravo da odluci kako ce da odgaja svoje dete,ali u slucaju neprihvatanja opsteprihvacenih normi ponasanja drustva,tj u ovom slucaju odbijana mmr vakcine,takvo dete treba na neki nacin izopstiti iz drustvenog zivota.
Nisi vakcinisan,ne moze u vric,skolu...Zasto bi tvoje dete ugrozilo moje dete,a posredno njega i nas ukucane ili mozda komsijinu jednomesecnu bebu?Ali onda ulazimo u neku drugu pricu oko morala,demokratije....
Zbog takvih roditelja i njihovog cinizma prema drugima,divodjenja bolesne dece u vrtic,sam morao ispisati cerkicu iz vrtica.Cemu vrtic ako,ako je non stop bolesna zbog neodgovornosti drugih.Kolektivni imunitet je velika zabluda.Samo plasticno objasnjenje roditeljima koji su protiv mmr.Budite spremni na posledice,pa i tuzbe sto od drzave sto privatne zbog ugrozavanja zdravlja drugih.
Stvar je ozbiljna,krenula je sa Kosova,gde je haos stanje i siri se brzo.Dosta se cuti o zarqzenim doktorima i sestrama.Vakcina ima tzv rok od 20 godina,tako da i mi stariji koji smo je primili smo uglavnom nezasticeni....
 
Mozda kolega savle ima da kaze neato na to illi je problem u imunom sistemu porodilje?

Da li će se ikada čuti šta je pravi uzrok smrti? I zašto u detinjstvu nije preležala male boginje? Onda bi je možda štitio prirodni imaunitet?


U sustini,svako ima pravo da odluci kako ce da odgaja svoje dete,ali u slucaju neprihvatanja opsteprihvacenih normi ponasanja drustva,tj u ovom slucaju odbijana mmr vakcine,takvo dete treba na neki nacin izopstiti iz drustvenog zivota.
Nisi vakcinisan,ne moze u vric,skolu...Zasto bi tvoje dete ugrozilo moje dete,a posredno njega i nas ukucane ili mozda komsijinu jednomesecnu bebu?Ali onda ulazimo u neku drugu pricu oko morala,demokratije....

Ako je Vaše dete primilo vakcinu zašto se onda plašite da će dobiti boginje? Zar nije zaštićeno vakcinom?


Zbog takvih roditelja i njihovog cinizma prema drugima,divodjenja bolesne dece u vrtic,sam morao ispisati cerkicu iz vrtica.Cemu vrtic ako,ako je non stop bolesna zbog neodgovornosti drugih.Kolektivni imunitet je velika zabluda.

To ste u pravu ali roditelji su primorani da šalju bolesnu decu u vrtić jer ne mogu da dobiju odsustvo s posla jer će dobiti otkaz. To je koliketivna zabluda jer su tako nesrećni i zdravi i bolesni i deca i roditelji a i vaspitačice i njihove porodice jer su otežani uslovi rada.

Samo plasticno objasnjenje roditeljima koji su protiv mmr.Budite spremni na posledice,pa i tuzbe sto od drzave sto privatne zbog ugrozavanja zdravlja drugih.

Nikada represija nije donela dobrog. Treba uveriti narod da je vakcina zdrava i dobra a ako neko ne želi da vakciniše svoje dete onda organzovati takvu decu u posebne vrtiće.... Pitanje šta ako vakcinisano dete prvo ponese zarazu da li tužiti njegove roditelje zbog ugrožavanja zdravlja ljudi. Ili ako dete ima virus a ide u školu ili u vrtić i tako širi zarazu i ugrožava zdravlje svih ljudi - njegove roditelje odmah zatvoriti na godinu dana... u zatvor bato.... pa neka razmišljaju zašto im dete širi virus!

Stvar je ozbiljna,krenula je sa Kosova,gde je haos stanje i siri se brzo.Dosta se cuti o zarqzenim doktorima i sestrama.Vakcina ima tzv rok od 20 godina,tako da i mi stariji koji smo je primili smo uglavnom nezasticeni....

Mislim da ste podlegli histeriji sa televizije i iz novina.... ne gledajte u frižider jer krivci zašto je prazan su oni koji nisu vakcinisali svoju decu....
Možda bi rebalo da se vakcinišemo svakih 2 godine da bi bili zdraviji.

drugarski pozdrav


Svoju sam decu vakcinisao. Da sam imućan verovatno bih kupio neke vakcine boljeg kvaliteta ili neke vakcine preskočio. I platio kaznu ili šta god.
Inače sam stanovišta da je vakcinacija potrebna ali pre mi se sviđa stav onog hrvatskog lekara koji tvrdi da je vakcinacija neprirodan put ulaza virusa u organizam. I da taj put treba da je oralni. Pa makar i više puta ponavljan postupak. Meni to ima smisla.

Kao da smo svi zaboravili da su nas majke gurale i vodile kad neko ima boginje da se i sami zarazimo i da prebolimo. Pričalo se bolje sad dok je mali nego kad je u pubertetu... Neki put je uspevalo a neki put ne.

U ovoj državi i sam institut Batut je izgubio poverenje i šta god da pričaju ja ne verujem. Da je to institucija koja može da proveri kakav je kvalitet vakcine i da nezavisno pokaže rezultate niko ne bi ni strepeo i svi bi sa olakšanjem vakcinisali svoju decu.
Mi ne posedujemo ni jednu laboratoriju koja može da kaže da je bilo šta u ovoj zemlji ispravno.

- - - - - - - - - -

Evo kako Rusi i Ukrajinci vakcinišu svoju decu :osmeh:


[video=youtube_share;jR4wFA5LI5s]https://youtu.be/jR4wFA5LI5s[/video]
[video=youtube_share;87mdp3tad3U]https://youtu.be/87mdp3tad3U[/video]
 
Poslednja izmena:
Da vas malo informišem, američka država je u 2017 godini na ime odštete uzrokovane vakcinama svojim građanima isplatila obeštećenje u iznosu oko 100 miliona US$, MMR vakcina je u prve tri vakcine na tom spisku. Ovo je zvaničan podatak dostupan javnosti.

Ako neko učestvuje u saobraćaju statistički gledano ima veće šanse da nastrada nego da učestvuje u ratu, drugim rečima, na drumu su veće šanse da čovek nastrada nego u ratu. Da li trebamo da zabranimo sva motorna prevozna sredstva kako bi zaštitili sebe i svoje bližnje? Pokušajte da saznate koliko ljudi je prošle godine poginulo na našim drumovima a koliko njih je umrlo od neke zarazne bolesti.
 
Dali ce neko vakcinisati svoje dete ili ne bi trebao da bude mozda nas izbor ali meni najvise smeta to zasto je nas Torlak koji je bio priznat u svetu zatvoren zasto te vakcine koje sam ja primao kao dete sad moraju da se uvoze kad su vec nase bile u redu i ispravne?Jednostavno ovo sto sada uvoze iz nama "dobodusnih"zemalja koje su nas bombardovale ni malo ne ulivaju nadu i poverenje i sve mi deluje na jedan globalni pokus u kojem smo mi i nasa deca zamorcici.
 
FDA priznala da vakcine uzrokuju autizam
PRIZNANJE NAJMOĆNIJE MEDICINSKE USTANOVE NA SVETU: FDA priznala da vakcine uzrokuju autizam

Administracija za hranu i lekove (FDA) je po prvi put priznala da vakcine uzrokuju autizam u dokumentu na njihovom sajtu.U dokumentu se nalazi uputstvo za korišćenje vakcine Tripedia i eksplicitno se navodi da ona može uzrokovati „idiopatsku trombocitopeničnu purpuru, SIDS, anafilaktičku reakciju, celulitis, autizam, grčeve, encefalopatiju, hipotoniju, neuropatiju, pospanost i apneju“, piše jedan od najpoznatijih alternativnih sajtova na svetu “Natural News.comMejnstrim mediji su do sada uglavnom zataškavali ovakve dokumente, ali ovaj dokument je objavljen za javnost i eksplicitno navodi sve ono o čemu mnogi već duže vreme pričaju.Živimo u mračnom dobu medicine kada vlada jaka cenzura i zastrašuju se svi oni koji se usude da išta progovore o vakcinama.U mnogim slučajevima vakcine uzrokuju iste te slučajeve zbog kojih se navodno primenjuju, zbog čega dolazi do toga da epidemiju pokrenu upravo deca koja su vakcinisana.Toksini iz vakcina slabe imuni sistem dece i čine ih nosiocem virusa iz same vakcine.Vakcine danas ne postoje da bi lečile bolesti, već da bi stvarale profit. One mogu da stvore profit samo ako nemaju efekat, jer da imaju, niko se više ne bi razboljevao. Što je više vakcina, to je više bolesti i to se više širi panika u medijima da što više ljudi vakciniše svoju decu.I tako se ciklus ponavlja. Nauka o vakcinama je zapravo samo jedna ogromna marketinška šema i nema nikakve veze sa pravom naukom.Jednog dana će se ta istina u potpunosti razotkriti i svi će tražiti od industrije vakcina da se povuče jednom za svagda pre nego što uništi ljudsku civilizaciju......

http://www.globalmediaplanet.info/fda-priznala-da-vakcine-uzrokuju-autizam/


izvod iz dokumenta koji se pojavljuje u tekstu...

Additional Adverse Reactions:
• As with other aluminum-containing vaccines, a nodule may be palpable at the injection sites for several weeks. Sterile abscessformation at the site of injection has been reported.3,36
• Rarely, an anaphylactic reaction (ie, hives, swelling of the mouth, difficulty breathing, hypotension, or shock) has beenreported after receiving preparations containing diphtheria, tetanus, and/or pertussis antigens.3
• Arthus-type hypersensitivity reactions, characterized by severe local reactions (generally starting 2-8 hours after an injection),may follow receipt of tetanus toxoid.
• A few cases of peripheral mononeuropathy and of cranial mononeuropathy have been reported following tetanus toxoidadministration, although available evidence is inadequate to accept or reject a causal relation.37
• A review by the Institute of Medicine (IOM) found evidence for a causal relationship between tetanus toxoid and both brachialneuritis and Guillain-Barré syndrome.37
• A few cases of demyelinating diseases of the CNS have been reported following some tetanus toxoid-containing vaccines ortetanus and diphtheria toxoid-containing vaccines, although the IOM concluded that the evidence was inadequate to accept orreject a causal relationship.37

Adverse events reported during post-approval use of Tripedia vaccine include idiopathic thrombocytopenic purpura, SIDS,anaphylactic reaction, cellulitis, autism, convulsion/grand mal convulsion, encephalopathy, hypotonia, neuropathy, somnolenceand apnea. Events were included in this list because of the seriousness or frequency of reporting. Because these events arereported voluntarily from a population of uncertain size, it is not always possible to reliably estimate their frequencies or toestablish a causal relationship to components of Tripedia vaccine.2
 
Nazad
Vrh