Pasulj

Nemoras ga navodnjavati ali ni nije lose, posebno ako je susna godina onda dobro dodje navodnjavanje. Sve zavisi koliko si spreman da ulozis.
 
Ja polako prodajem od kuće po 250 din, u radnji preko puta je 270. Ne znam koje su trenutno cene na veliko. Pošto je kod vas?
 
Pasulj se prodaje trenutno po 250 ali kuci ko hoce kilu dve a ne znam posto je na veliko niko nije trazio a nesto se i ne zurim da ga prodam! Malo je pasulja rodilo ovo godine nisam siguran da ce cena pasti!
 
Do skoro prodavao po 300din od kuce, sad po 250din. Cekam jos malo pa mozda dam jednu kolicinu naveliko. Ako neko ima kontakt od nekoga ko uzima naveliko pasulj a da je relativno korektan moze mi poslati kontakt u PP bicu zahvalan!
 
Pozz pasuljari.ide li prodaja...jel cena pada i dalje....?

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока

Juče na kvantašu u BEOGRADU zeleni pasulj ili baštovan prodaje se po ceni od 200 do 220 dinara . Nije mi jasno gdeje ove godine pasulj rodio i po kojoj ceni ga oni nabavljaju . U selu je totalno podbacio , ja sam imao odnos posejanog i ubranog 1 naprema 3 . Na pijaci teško ide po 300 din a kad kažeš jel može za 250 odma kupuju
 
kod mene malo stala prodaja, imam još nešto više od 1500kg za prodati, pa nebi htio da ostane, nadam se da će još biti potražnje, i da će u vrijeme sjetve otići, jer onda svi dosta traže i svi bi posijali više nego što su planirali, al onda i teško da netko ima sjemena
 
zadnji put prodao desetak kg po 250 din stalnoj musteriji ( sledeci put cu morati po 200 neide da gubimmusteriju)
a po marketima i prodavnicam 200 din. koliko hoces i kazu ljudi da je odlican kuva se mnogo brzo///
a na pijaci tetovac 230-*250 din.
rodio negde u inostranstvu bas dosta kad ga ima u maloprodaji i za 140 din.

- - - - - - - - - -

Пада кад увозе. Ето маркети рекламирају по 170,00.
Него, да сејемо боб. Ал' где да нађемо семе?

zasta sluzi ta bob i kome to prodati?
 
Ja više nisam imao živaca čekati prodao sam pre neki dan na veliko po 170din/kg ( toliko plaćaju i uvozni iz pizdinaca ), pre toga nešto malo po 200 u minusu sam nekih 20.000 din po jutru ( neračunajući arendu ) . Čistog pasulja po jutru bilo 300kg *170din =51.000 din , sve u svemu dobro je , super je i tako ...::lose::.
 
Marčelo kome si prodao jel ti to neki stalan kupac ili je naleteo neplanirano ( ja bi prodao jedno 300-400 kg al kod nas nema prodaje trenutno)
 
@john Čovek drži prodavnice , uzeo mi je svu količinu , nešto sam načuo da pasulja nema dovoljno tako da bi trebala i prodaja da krene i veća cena ali možda tek od proleća kad se potroši ovaj što je uvezen . Kakvog ti imaš pasulja jel ti prebran možda bih ja uzeo Sremca da imam za setvu?
 
Meni su se najavili neki iz prodavnica za januar, kazu da im tada isticu zalihe pasulja. Imam ja Sremca ako te interesuje, rucno prebran.
 
@Marčelo kod mene je žuto-zeleni takozvani sumporaš i ručno je prebran
 
zasta sluzi ta bob i kome to prodati?
То ти је прави, домаћи пасуљ (пре него што је овај дошао из Америке). По неким траговима јео се 6.500 год. пре него што је стигао овај пре 5 векова. Мало је крупнији и округластији.
Може да се једе у више варијанти. У махуни, као боранија, зелено зрно, као грашак, као класичан пасуљ, кад сазри, може и да се меље у брашно а лист се једе као блитва или спанаћ. Има нешто мало више протеина од познатог нам пасуља. Сеје се крајем фебруара, почетком марта пошто добро подноси хладноћу.
Обећо ми комшија донети из Лесковца да пробам на једно 20А а видим да га има и по Војводини.
Ко има искуства нек напише коју реч.
 
Nazad
Vrh