Pasulj

Posejao sam tetovac, ali jako sporo napreduje.
Prvi put ga sejem, nemam iskustvo sa njim, ali za razliku od drugih vrsta pasulja, sporo se razvija.
Da li je to osobina tetovca?
Čitao sam na net-u da je to tako kod njega, da ga treba sto ranije posejati,jer mu je vegetacija spora.
 
evo pada lijepa lagana kiša, topi zemlju, a došla je ko naručena......idem odmah popiti pivo
 
Da li se sme spartati pasulj dok je u cvetanju? Posto bi trebalo da spartam, ali pun je cvetova pa se plasim da neotpadnu cvetovi prilikom spartanja.
 
neznam kako ćeš to napraviti, jer je dosta velik i zadnje motike će ti kidati stabljike, jer je dosta razgranat i zatvara redove, ako je došao do cvatnje......
 
@ Vlasto zašto misliš da bi otpali cvetovi , pasulj voli špartanje čak i 2-3 puta , ja sam moj ištarto prekjuče isto je imao cvetove prosto peva koliko mu prija :osmeh:
@ BOKIBOLE sumljam da je to od visoke temperature za vikend je bilo toplo ali je i vlažnost vazduha bila visoka a cvet otpada kada temp pređe 35 a vlažnost vazduha padne ispod 60 % tako barem nauka kaže .:ppozdrav:
 
Marčelo onda mi objasni šta je bilo sa cvetovima ako nije od visoke temperature. Čak smo tu njivu navodnjavali u subotu sa 20 mm. Jednostavno gornji cvetovi koji su bili u fazi oplodnje su stradali. Oni koji su bili pupoljak nije im ništa bilo, a takodje ni onima koji su već završili oplodnju.
 
Neznam ali nije mi logično da je od visoke temperature onda bi stradali i kod mene bilo je vruće za vikend svuda , sa čime si zadnji put tretirao pasulj ili je možda od viška vlage ( ako je samo na toj parceli gde si zalivo ) ali je sigurno da je doživeo neki stres.
 
@Marcelo- Nisam jos spartao pasulj dok je u cvetanju, pa mislio sam zbog brzine da ce ih spartac ili traktor poskidati, ali nisu isao sam 2.sporom na 1300 sa IMT 540 na te nane :ppozdrav:
@Tomo VS- rasirio sam motike i islo je :osmeh:
 
Kod mene je takodje bilo problema sa oplodnjom na nekim mestima, kod Geming-a isto. On je i zalivao, ja nisam. Nesto se desilo, verovatno od jako visoke temperature.
 
Како преживљава све ово,у Јуну није добијо ни литру кише!?
14928ecb6911bc348e70bd53a9a55aaa.jpg
f1f7c769dbcfebf4cf532237d430de80.jpg
b6043e3f1cdc2fcab7a996eb9391e3ae.jpg
 
Gledam kod mene gde nisam navodnjavao veoma loše izgleda, ima malih mahuna ali zemlja je katastrofa suva tako da ne znam kako će formirati neki prinos. Gde sam navodnjavao prošli vikend i gde planiram opet za 5-6 dana da mu dam vode mogu nešto i da očekujem, ali od nekih većih prinosa nema ništa.
 
Pasulj je najosetljiviji u cvetanju. prinos zavisi od toga kakvo vreme tad bude. Mislim da mu ne vredi kiša toliko koliko manja temperatura u cvetanju. Znam to jer smo nekada sejali pasulj na većim površinama pa je jedne godine rodio 12 mc/kj a sledeće 3.
 
nemogu naći gde piše zato tražim pomoć

- - - - - - - - - -

našao
http://poljoinfo.com/showthread.php?3231-Postavljanje-slike-u-poruci/page4

- - - - - - - - - -

Pozdrav pasuljari.Dali ste spremni za novu sezonu?Ja se polako spremam.Želim da vam se zahvalim jer ste mi puno pomogli sa vašim iskustvima koje ste napisali na ovom forumu.
Evo par slika kako se kod mene to radi.
s6303162.jpg

s6303173.jpg

s6303239.jpg

s6303246.jpg


- - - - - - - - - -

s6303294.jpg

s6303277.jpg
Kolega moli te reci mi sa cime si ga vadio kad je tako lepo poredjan u brazde?:sta:

- - - - - - - - - -





slika od prije 11 dana.......

Koliko je tu razmak izmedju redova
 
Nazad
Vrh