Pasulj

Tombica
Prskanje posle cvetanja nemoj sad,sada kad cveta samo motika i to gde ima trave ne valja puno da se cacka dok cveta posle moze!
BOKIBOLE
jel si prskao s nekim insekticidom?
 
Nisam još. Danas sam se malo raspitivao za insekticide, nude mi Nurel i Cipkord. Za nurel znam da je ekstra a sa cipermetrinom nisam radio. Za nurel u uputstvu ne piše doza za vaši.
 
Nisam prskao jos a juce dok smo kopali primetili smo da ima vasi tako da cu morati da prskam! imam kuci vantex ne znam da li moze on da posluzi??
 
Предвече бацио бакароксихлорид,почео по који цвет али још није отворен ниједан,мало превентиве.
8e1e54a3a20e2d72c69b6a94336b3f5a.jpg
 
trebam prskati protiv žiška, al isto neznam s čim bi išao, preko dana nesmijem, jer cvjeta ima puno bumbara i pčela, tek predveče je moguće raditi......al još neznam s čim bi išao.....
 
Cipermetrin je jedna aktivna materija iz Nurel D. Druga je hlorpirifos, za sta je koja ne znam, ali u paketu dobro rade. Kopija je Galenika Konzul koji je kod nas oko 1500din/l. Za gusenice je propruka NS instituta 0.75-1l/ha. Zastitar iz SO je preporucio dozu od 1.5l/ha. E sad, ja u jabuci koristim 1.5l/ha i to pobije sve zivo, a pritom prskam 4m visine na medjured 3.8m, sto ce reci da 1ha zemljista, ja oprskam sigurno jaka 2ha povrsine lista. Dakle preporuka NS instituta od 0.75-1l/ha mislim da je dovoljna poucen iskustvom u vocu.

p.s. Da li ima jos neka kopija ne znam. Nurel sam koristio i u repi za pipu, i deluje super.
 
mislim da je oko 15 tog, počeo sam sijati poslije 10tog pa sve do 25tog je posijan zadnji......

imam kod kuće karate zeon, pa mislim da je on za žižak i bobovu uš, moram još pogledati uputstvo......to mi se prvi puta pojavilo prošle godine, i sada ove na jednoj njivi, nisam nikad prije imao.....

što se tiče gnojiva, nitko nebi pogodio......sve kulture ove godine sam posijao bez gnojiva, znači ništa rasipačem, nego sam grahu dao u prvoj kultivaciji oko 110kg/jutru 15:15:15 i ništa više......dušikom nisam htio, ako bude kiše otišao bi u zelenu masu i ništa nebi dobio s tim.....ovako 15ica ima svega po malo.......grah nije zahtjevan prema gnojivu, večinom ga sijem poslije ječma, a od ječma sve zaorem, tako da i to da nešto u startu.....ovako kod špartanja nisam hranio travu, što je najvažnije, nego sam prosuo gnojivo točno tamo gdje treba......samo moje mišljenje i pokus

i taj način gnojidbe se pokazao odličnim, kukuruz je oko 160-170cm, suncokret također, ječam sam prihranio tek u 2mj sa 200kn/jutru KAN 28%N......i nikad boljeg ječma nisam imao......i nije narastao velik ko prošle godine, kada je i sve poleglo......
 
Poslednja izmena:
Meni je zastitar rekao da moze, i ja sam sinoc prskao sa ridomilom i insekticidom.

- - - - - - - - - -

Imam pitanje za vas, prskao sam sinoc pasulj sa Ridomil Gold+Trend+ Perfekthion. Po preporuci zastitara.

Danas sam slucajno nasao u ormaru sa otrovima papir za prefekthion od ranije na kojem pise da je fitotoksican za neke vrste pasulja. Da li treba da se brinem ili ce biti sve uredu? Pasulj je u punom cvetu sada, sorta je sremac.
 
Hvala kolega, i ja se nadam da ce sve biti uredu, videcemo. Inace sam za sada zadovoljan sa pasuljom, lepo napreduje i dobro zatvara redove (70cm medjuredni), videcemo sta ce biti do kraja, fali mu sada jedna kisa posto sam primetio da mestimicno odbacuje donje listove (suvi), valjda ce biti uskoro nesto da ga osvezi. Evo jedna slika od sinoc, losa je ali bice boljih uskoro, padao je mrak i nosio sam samo telefon.

 
Nazad
Vrh