Pasulj

@ Toki pulsar ti neće odraditi palamidu , bentazon je bolji za palamidu ali mora malo jača doza , najbolje leđni špric pa je gađaj direktno u čelo , član minđušar ima dobar recept za to ( u soji ) pa neka napiše kojom ide dozom.

0,6l/ha Pulsar + Savazon 1l/ha (Bentazon je aktivna matrerija) Tako sam prskao i Palamida koja je vec prilicno velika je pocela da dobija braon boju. Zato sam dodao pola doze Pulsara i planiram dva puta da radim prskanje sirokolisnih. Videcu kakvo je stanje za desetak dana, pa ako treba tucicu je i u celo :) Vec sam radio ledjnom prosle godine, mada je bilo dosta kisa i moralo je tako. Zanimljivo je da sam je prosle godine takodje eliminisao i nije je bilo, ali ove godine ponovo je na istim mestima, ali malo manje! Neunistiv korov, a prskao sam je i totalom pre setve i opet je ima... Stalno regenerise koren.
 
Dogodine tamo posej kukuruz pa u 3-4 listu oprskaj galenikinim motom ili posle setve a pre nicanja takodje motom tako ces se resiti palamide.
 
Da li postoji neki herbicid protiv sirka?U pitanju je zdruzen usev kukuruza i tetovca.Sirokolisne korove sam resio ali problem je sirak iz rizoma.
 
Slike od danasnjeg obilaska pasulja.




Primetio sam ovo na nekoliko biljki, uglavnom donji listovi.



Cim dozvoli vreme idem prvi tretman protiv plamenjace. Koje sredstvo predlazete?

Takodje me interesuje, posto njiva na kojoj je pasulj nije prskana nikad protiv korova, ali stvarno nikad u vlasnistvu moje porodice je 50 godina (10og maja bilo 50 godina), i ta njiva se uvek samo kopala a nikad prskala. Sirka i uopste uskolisnog korova nema, ali ima za sada sitnog sirokolisnog korova. Sa cime mi predlazete da to prskam, ako nije kasno za prskanje. Trenutno se dvoumimo da li da prskamo ali ipak mislim da hocemo.
 
prekljuce ujutru prskan Corum-om protiv korova,a juce ujutru odradjena zastita 20:20:20 + Ridomil Gold+Fastak
20150517_122240.jpg
[/URL] uploading images[/IMG]
20150517_122256.jpg
[/URL] gifs upload[/IMG]
20150517_122311.jpg
[/URL] upload image online[/IMG]
 
ovaj je zadnji sijan, prije mjesec dana, prskan i sada je već pulsar počeo djelovati, još će vjerojatno trebati prskati od sirka sa fusilade forte.......i kultivacija

tu je zafalilo sjemena, pa je posijan kukuruz na pola jutra.....a grah je na 2 jutra










 
nemam pojma, tako izgleda par dana nakon prskanja, sada nisam bio tamo od kako sam slikao, a ima sigurno 3-4 dana......

danas sam obišao druga polja, kiša je padala svaki dan, i tako jedno 7 dana, pa iako je mokro, zemlja brzo upija i sutra planiram napraviti zaštitu prije nego se pojave nekakvi problemi.....





















na večini slika je slavonski zeleni, a na nekima je biserac, tamo gdje je sirak spaljen od fusilade forte......prvo zaštita, onda kada se prosuši ide kultiviranje

- - - - - - - - - -

biserac....

 
Ljudi, moze li neki savet kako da resim problem u vezi tetovca.
Posejao sam za moje potrebe,ali mi treba 500 pritki.
Imam 200, ali 300 nemam.
Razmisljao sam da mu postavim špalir..tj. da pobodem po tri koca u jednom redu (jer su redovi dugi po 12metara) i da razvučem konac za malinu (vodoravno), pa kada pasulj dohvati do tog prvog konca, da svakoj biljci, posebno, vezem po jedan horizontalni konac, koji bi zamenjivao pritku i koji bi bio vezan na vrhu, za poslednji horizontalni konac.
Isto kao paradajz sto se povezuje na špalir.

Ima li neki savet?
 
Što nisi sadio uz kukuruz? možda ni sad nije kasno.
Ja sam sadio boraniju na mreži za paradajz ali možda ti je to skupo rešenje za toliko pasulja, osim toga pokazalo se kao previše nisko.
 
Mislio sam uz kukuruz ,ali ko će da se izbori u tom kršu, treba okopavati i brati pasulj u kukuruzu.
Nisam nikada tako sejao, probacu jednom , čisto experimentalno.

Uradiću ovako:
http://www.zdravasrbija.com/lat/Zemlja/Povrtarstvo/1178-Specficnosti-gajenja.php
Po 3 jača koca u redu, redovi su 10-12m u duzinu, razvučem žicu po dnu i drugu žicu u vrhu, a za svaku bikljku, posebno, vežem konac,uspravno..i to je to :)
Drugo rešenje ne postoji.
 
Do kad nije kasno prskati pasulj protiv sirokolisnih korova?
Do treće troliske .

- - - - - - - - - -

Jel neko mešao herbicide i fungicide zajedno prilikom prskanja , nestižem pa sam mislio da pomešam zajedno pulsar+ savazon+ ridomil gold i da isprskam !? I još jedno pitanjce dali ridomil gold pošto je praškast treba okvašivač ako slučajno nemože zajedno sa herbicidama ?
 
Nazad
Vrh