Pasulj

@boki nisam na njivi zato što je bila prevelika vlaga pa sam nosio na seosku prizmu na beton i tu sušio dva dana.
Bubnjara nije moja svake godine mi radi naš kolega forumaš @Jaglica , sa njegovom bubnjarom sam zadovoljan jako lepo radi ne lomi zrno i pasulj je čist
 
Po kojoj ceni prodajete pasulj na veliko?

moj ide za oko 3,2€, na kilogram, iako sve ide na malo, do 10-20kg.....inače cijene na moru, oko Splita su oko 6 € za slavonski zeleni......a kod mene na tržnici drži 4€

ja sam zadovoljan cijenom od 3,2€, a svi govore da im je niska cijena,u trgovačkim centrima je i skuplje.....
 
Jel imate sigurnog kupca, kod mene dolaze nakupci i kupuju po 2-2.2e po kg. ja imam oko 2t da prodam. Ivanz, kod vas je bas lepa cena, kako ga izvesti u hrvatsku? :)
 
Ovako se to kod nas radi, danasnje vrsenje Pasulja kod komsije:
photo0292.jpg
[/IMG]
photo0293.jpg
[/IMG]
photo0294.jpg
[/IMG]
photo0295.jpg
[/IMG]
 
Jel imate sigurnog kupca, kod mene dolaze nakupci i kupuju po 2-2.2e po kg. ja imam oko 2t da prodam. Ivanz, kod vas je bas lepa cena, kako ga izvesti u hrvatsku? :)

nemam sigurnog kupca, samo stare mušterije.....koje svake godine uzimaju više, plus što se nađe novih mušterija, i sve ode bez ikakvih problema......ja neću imati 2t, mislim da bude oko 1200kg, tu negdje......al sve ću točno znati kada sve prodam......i slijedeće godine, opet malo povečati površinu.....


za ovaj rad s kombajnom bi imao puno pitanja, pa bolje da i nepočinjem.......na slikama to lijepo izgleda, ali.....ja sam probao podrezivati, pa mi nije baš išlo......imao bi gubitaka, pa ako se suši na njivi, opet pucaju mahune i gubi se zrno, za kombajn sam vidio kako izgleda adaptacija u originalu za zmaja, tako sam htio uraditi sebi na claas-u i to bi išlo, ali......kombajn nema finu regulaciju bubnja kao ja na vršalici od koje sam postavio slike i filmić u postovima, tako da mora imati određenog loma, dok ga ja nisam imao.......jedina prodnost kombajna je što se brzo napravi........al koliko se izgubi, to mene najviše zanima, znači na podrezivanju, lomu, pucanju mahune na njivi i još kombajn nemože sve pokupiti, jer se vidi da su neke mahune pokrivene zemljom......????

vjerojatno do slijedeće godine ću rješiti stroj za kupljenje direkt u prikolicu i onda su moji svi problemi rješeni.......poslije ide sušenje kod kuće na betonu i bacanje u vršalicu.....
 
Ne znam stvarno nismo o tome polemisali za taj podatak moraš da pitaš njega inače Stepanovićevo je selo sa najvećim brojem bubnjara u okruženju.
 
@Bokibole samo ove slike imam,ali postavicu slike zrna iz blizine.. veoma malo je loma, reci cu ti kad se oselektoruje koliko je bilo loma, kombajn je vrlo dobro podesen, gubitaka na pick-up da i nema uglavnom sve pokupi, prinos je bio sa nepunih 3 jutra oko 26-7 meteri jos neznam tacno.

@ivanz podrezivanje rade spartacom ujutru oko 5h, i onda se isti taj dan i vrsi da ne nepucaju mahune.. stavicu slike zrna veoma malo ima loma, a sto kazes za ove mahune sto su pokrivene zemljom to je prodjeno drugi put, pa zato je tako..
 
Poslednja izmena:
@Tombica, cene bubnjara su od 1800 do 6000 eura,u zavisnosti šta želiš od mašine,upravo sam ovih dana skupljao ponude. @beanbean, uspostavio sam kontakt sa firmom iz Kikinde,ta mašina ipak nije za pasulj ali za sve ostalo jeste i košta 5500 eura.
 
Neznam za druge ali ja posle bubnjare odnesem na selektor i posle selektora ide prebiranje ručno a nisam čuo da postoji neki drugi pouzdan metod
 
Pa i ja tako sem bubnjare,danas sam celi dan radio pasulj,rasirim po dvoristu,malo i na ulici pa gazim traktorom posle na selektor(hvala bogu imam svoj na traktorski pogon)i posle prebiranje kad imamo vremena.Jos sutra pa cu valjda zavrsiti.
 
@Bokibole samo ove slike imam,ali postavicu slike zrna iz blizine.. veoma malo je loma, reci cu ti kad se oselektoruje koliko je bilo loma, kombajn je vrlo dobro podesen, gubitaka na pick-up da i nema uglavnom sve pokupi, prinos je bio sa nepunih 3 jutra oko 26-7 meteri jos neznam tacno.

@ivanz podrezivanje rade spartacom ujutru oko 5h, i onda se isti taj dan i vrsi da ne nepucaju mahune.. stavicu slike zrna veoma malo ima loma, a sto kazes za ove mahune sto su pokrivene zemljom to je prodjeno drugi put, pa zato je tako..


ja sam isto rano išao podrezivati, i to se kod mene sve mrljalo i brljalo sa zemljom, neznam u čemu je bio problem, možda što je bila vlažna zemlja, ili nisam dobar stroj napravio, neznam.......ako netko ima, može slika stroja
 
U Bečeju firma Italico ima fotoselektor. Oni to prvenstveno koriste za suncokret, posle linije za ljuštenje istog. Ja sam čuo da može i pasulj da redi, raspitaću se kod njih, ja se nadam da mi oni odrade.
 
U Bečeju firma Italico ima fotoselektor. Oni to prvenstveno koriste za suncokret, posle linije za ljuštenje istog. Ja sam čuo da može i pasulj da redi, raspitaću se kod njih, ja se nadam da mi oni odrade.
To znaci da netreba prebirati?Raspitaj se,i mene zanima.

- - - - - - - - - -

[video=youtube_share;Y2oAz9wS_bo]http://youtu.be/Y2oAz9wS_bo[/video]
 
Pozdrav svima ja se prvi put oglasavam a pratim vas vec duze vrreme
sadio sam pasulj ove godine na jednoj parceli dve vrste kod nas na jugu srbije se zovu pesak i polu pesak!
Seme sam kupio u makedoniji i odlicno se pokazalo...
Kako je proso kod vas?
Ima li slika sa berbe u njivi???
Voleo bih da uporedim sa mojim pasuljem...
 
Nazad
Vrh