Pasulj

Kažu stariji ako je združen usev sa kukuruzom da nemora a u monokulturi trebalo bi.
 
Vec sam ga dva puta tretirao.Monokultura je.Ove kise i promene temperature..bolje tretirati,nego da boli glava.
 
Zato sto na kesici (Bayer) fungicida ne pise nista za pasulj.Samo hmelj,luk,paradajz,krompir,duvan,vinova loza i sl.
Mislio sam..ako nista nisu napisali ,onda ne bi trebalo ni tretirati.
 
BOKIBOLE kod mene je još uvek zelen, trebaće mu lepog vremena.

- - - - - - - - - -

Može Pero mirno spavaj .:spavam:
 
Marčelo kojeg datuma si sejao? Jel imaš još i zelenih listova? Kod mene se preko 90% listova osušilo.
 
Ako ovako nastavi sa vremenom,ode moj pasulj u tri lepe p...e ma.....e!Inace Ivanz zanimljiva masina,mozes li da objasnis princip rada,jel to slicno ko krunjac za kukuruz?
 
original poljska, imam račun, originalne kataloge djelova na našem i poljskom, kupljena u Zagrebu, ja sam drugi vlasnik.......korištena je za pšenicu, a ja ju koristim za grah......

samo, korpu od bubnja treba podešavati iz dana u dan skoro, jer sve ovisi koliko je ljuska od graha suha, pa treba provjeriti uvijek na početku jel ostalu nepolupane mahune......i onda radi sve kao na filmićima, samo brže se baca unutra, ovo je bilo polako za snimanje.....

a od prepravke kombajna sam nekako i odustao, jer nisam stigao.....pa ako su ljudi nekada mogli pšenicu ovako raditi, po nekoliko jutara, onda mogu valjda i ja odraditi tako 2 jutra....


@Tombica, nevalja vrijeme ni kod nas.....al borimo se i bježimo pred kišom....da spasimo što se može......

- - - - - - - - - -

EVO I SLIKA:



- - - - - - - - - -

 
Piše Pero,tačno je,samo što je pogrešan broj,tj. nemožeš dobiti nikog na taj broj.Pisanje na mejl ne praktikujem,obzirom da,kad kod sam nekom u Srbiji poslao mejl,nikad se niko nije udostojio da odgovori. :(
 
vršalica

baneboss@ Mislim da je firma ernet kako piše u kikindi i ukucaj u tražilicu ernet i imaju neki brojevi telefona i adresa.Ako saznaš nešto o cijeni i vršalici podijeli to s nama ostalima jer i druge zanima.....
 
Moze li mi neko reci da li je sejao pasulj lozas a za oslonac koristio mrezu od kornisona.Moze li pasulj da se uvija po toj mrezi, imam neke planove o setvi pa me zanima iskustvo kolega, ako je neko vec probao.Pozdrav.
 
Danas napokon gotovo
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh