Pasulj

Ej jxxxi vas herbicidi. za moje potrebe ja okopam motikom ali kako da ga pricam? pobio sam 95 komada pritki. Svaku sam odsekao okresao i pobio uz vezanje... zgadilo mi se. jebes mi mater necu vise pasulj ni da pomirisem a kamoli da jedem
 
Ko zna koliko je star taj crvencvetko. Možda ima više godina, pa mu je jako mala klijavost.
 
stigao stroj za čišćenje graha (pasulja):

MZC-4B, poljska proizvodnja, godina proizvodnje 1990.










jučer isprobano i odlično radi.......zadovoljan!
 
Pozdrav! Sa li bi hteo da kazes da li ti je ta masina preradjivana, da li radi na kardan ili elektromotor, da li lupa zrna. Ako je na kardan, da li je vozis po njivi ili ti stoji u mestu dok radis? Interesuje me i koji si pasulj radio sa njom i koliki ti je ucinak na dan, koliko si je platio i gde si je kupio, ako nije tajna? Toliko za sada. Pozdrav jos jednom!
 
Pozdrav
Ja sam u vikendu sakupio pasulj. Dosta lepo mi se rodio .Imam sorte GALEB . Koliko je kod vas cena pasulja na malo i na veliko. ?
 
mašina nije prerađivana, samo su stavljena veća sita.....

tjera se na kardan, sa 533, preko remenice, što se sa 4 vijka pričvrsti na blok......ide onaj dugački remen, a može se ugraditi i elektromotor

zrna nelupa, jer radim sa malim gasom, obrtaji bubnja budu oko 400-450 obrtaja......ima par polomljenih, to mora biti, sa bilo kojoj metodom da se radi......pa zatim kada prođe bubanj, onda pojačam gas, da ga otrese, jer ga onda nemože lomiti.......inače to je vršalica za žito, treba srediti par remenica i onda nebi morao pojačavati gas, nakon ubačenih par zavežljaja.......dok sa večim gasom, iznad 600-650 jako lomi zrno......

mašina stoji u mjestu i u nju se ubacuje.......

sorta koja je rađena: naš SLAVONAC ili vaš SREMAC.......on je inače problematičan za raditi......kako član nikt kaže, najviše bude loma

kupljena je privatno, iako imam i račun, kada ju je prijašnji vlasnik kupio, te uputstva za rad......

cjena je oko 2,8€ za kilogram.......barem ja po toj cjeni prodajem, svake godine sve više i više i nemogu zadovoljiti potražnju......

sada planiram uzeti kombajn, pa ću vidjeti jel ću ju ostaviti ili prodati......


evo kako poljaci rade soju s njom......

http://www.youtube.com/watch?v=HJ9sR9fUjN8
 
Po kojo ceni cete prodavati? Na mom kraju cene krecu od 150 - 200 dinara. Ja sam planirao da cu pogoditi 180 dinara i prodavacu od kuce.
 
Primetio sam danas nekoliko ziska u ovogodisnjem pasulju, jel postoji neki nacin da se resi to?
 
Sav pasulj sipaj u najlonske džakove i u svaki džak na vrh stavi neku tacnu i u nju ubacu Fostoxin tabletu. Zatim dobro veži džak i nakon par dana ga razveži i nek se provetrava par dana.
Pasulj stavi u prostoriju koja je skroz zatvorena i van stambenog dela.
Oprez sa Fostoxin tabletama, jer oslobađaju gas - smrtonosan otrov. Obavezna upotreba zaštitnih rukavica i maske.
 
Na jedan džak ide jedna tabletica? Jel džak onaj od 25kg ili od 50kg? Nakon provetravanja da li ima još neka karenca?
 
Onaj od 50kg.
Možeš popakovati i u obične džakove. Onda postavi paletu, pa na nju najlon, pa naslaži džakove. Na vrh toga stavi plastičnu flašu rasečenu uzduž i u nju 3-4 tabletice.
Sve to pokrij najlonom, ali tako da najlon dopre sa svih strana sve do poda i onda lepo dole obmotaj kanap oko cele palete tako da pritegne najlon.
Dalje je postupak isti...
Nakon provetravanja nema nikakve karence. Ostatak od tableta nemoj spaljivati.
 
  • Like
Reagovanja: nem
Да није бадњи дан и да није постан пасуљ(није из Казахстана а није ни из Кине) на трпези,можда се не бих ни сетио ове теме.!?
Видим да се посећује али ништа се не пише,није ваљда да су Модератори закључали ову тему.!?
 
Nije zaključana, nego jednostavno nema posla sa pasuljem u ovo doba godine.... osim da se jede kad je post naravno!
 
Pozdrav svima

evo da malo ozivimo ovu temu u ovo doba godine. Da li neko zna koliko je cena sremca i galeba na veliko?
 
Nazad
Vrh