Pasulj

Posadio sam šljive jesenas na jednoj parceli. Pošto je zemljište dobro pripremljeno, želeo bih da posejem pasulj između redova, zbog obrade voćki. Može li neko da mi pomogne u izboru sorte.
 
NI ja nemam mogucnost navodnjavanja ali mogu reci kada je bila susna godina (pretprosla) imao sam rod na 45 ari oko 900kg i ja sam zadovoljan a prosle na dva jutra nisam imao ni 700kg zbog silne vlage se vegetacija obavljala a na kraju je u mahunama poplesnavio :udri:pa sam ga zaorao inace kad je vreme normalno onda se radi pocetkom avgusta :bravo:
 
Pozdrav svima! Jako mi je drago ,što sam našao ovaj forum.
Prošle godine sam posadio zovu . Između redova sam posadio pasulj ,sorte galeb.Mogu da kažem ,da sam bio potpuno zadovoljan , na 6 kvadratu mi je rodio 300 kg. Mogao sam prodati od kuće za 140 din.
Ove godine isto planiram da ću staviti pasulj. Možete mi pomoći , sa čime može prskati ,protiv korova ,zapravo protiv divljeg sirka.
 
jovica 5. Hvala za brzi odgovor . Jako me znaci,prosle godine sam jako puno kopao. Al skoro nista nije znacilo. Ove godine planiram da cu raditi ozboljnije i bicu aktivan na ovom forumu.
Izace ti koju sortu sadis ? Kada je najbolje vreme za sad? Ja prosle godine ,2 maja sam posadio.
 
Između redova sam posadio pasulj ,sorte galeb.Mogu da kažem ,da sam bio potpuno zadovoljan , na 6 kvadratu mi je rodio 300 kg.
:sta: :sta: :sta: 300kg na 6 kvadrata
 
neznam ,na vasem kraju kako kazete ,kod nas se tako zove. Al dobro pisacu drugcije:2250m2 ili 150m x 15m
jel valja ovako? :haha:
 
dobro ,da smo nasli zajednicki rec. :ppozdrav: Ja prvi put sam sadio ,pa i tacno neznam koliko bi inace trebalo da se rodi.
 
Zna li neko koja je sorta u narodu zvana "beli pasulj čučavac" i gde može da se nabavi seme?
 
pop je napisao(la):
Zna li neko koja je sorta u narodu zvana "beli pasulj čučavac" i gde može da se nabavi seme?

čučavac je svaki koji se ne lozi.obično se taj koji se lozi zove pritkaš i njemu treba navođenje.
dakle nije za proizvodnju na otvorenom polju.
 
Nazad
Vrh