Pasulj

tesko imaces loma 50% jedno bi se mozda moglo kada bi se sine skinule i stavile letve umesto sina. Ja sam probo sa zmajem 133 da vrsim pasulj imo sam 50% loma jer sam imo sine na bubnju
 
@Ranko Cuvrk
Moze da radi pasulj i to solidno, obrtaje smanji minimalno kolko mozes najbolje ces to resiti lancem, na osovinu od bitera stavis onaj najmanji lancanik od 19 zuba a na bubanj najveci sto postoji, da bi dobio minimalni broj obrtaja, zbog sto manjeg loma, najbolje resenje je da nabavis ili napravis pick-up uredaj. a moze da radi i direktno sa zitnim hederom kad je susna godina. nisam radio ali video sam kod nas u selu tako rade.
 
Zahvaljujem na odgovoru. :ppozdrav: 50% je velik lom, dali si smanjivao broj obrtaja bubnja ako jesi koliko? koju si korpu koristio zitnu ili za kukuruz i dali je pasulj isao u bunker ili je to radjeno u mjestu mozda pa si ga ispustao odmah sa sita na cerau ili najlon ?
 
Namerio sam da sejem nesto pasulja ove godine. Iscitao sam temu od pocetka do kraja i svak cast ljudi, pronasao sam mnogo toga korisnog!

Nikt napisao si da ugovaras proizvodnju sa nekim, jel hoces da kazes sa kime si ugovarao?
 
Mala foto priča o današnjoj setvi pasulja u bašti.
Moj kum raspoložen za posao:
11icn7c.jpg

Pasulj spreman za setvu:
qn5xmd.jpg

Setva sa modifikovanom starom žitnom sejalicom. Međuredni razmak 38cm. Sa njom je sejana i soja.
f4fxom.jpg

Ubačeni kopir točkovi od špartača za repu radi postizanja ujednačene dubine setve.
2hea3kn.jpg

Završena setva.
izpbbt.jpg
 
Pozdrav svima. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1272920613[/time]
_________________________________________________
23 aprila kod mene obavljena setva,90% semena sam tretiro sa nitraginom a ono resto nije pa da vidim jel ima neke razlike. :ideja:
 
Imam malo iskustva sa pasuljem pa bih hteo neko da mi kaže ako može dali seme pasulja ima klijanje ukoliko je pasulj bio u zamrzivaču, našao sam lepo krupno i čisto seme u obližnjem mega marketu sorte sremac pa sam mislio da dosadim još nekih 10 ari (nejde mi se na institut za 10 kg) a neznam dali smem ako je seme bilo u zamrzivaču:haha:
2l9pox5.jpg

Ovo je slikano 04.05.2010
ixfpqf.jpg

Na ovoj površini rađena je inkorporacija sa Triflurom, ali čini mi se da ću imati problema sa sirkom iz rizoma ima ga na sve strane.
 
MARČELO je napisao(la):
Imam malo iskustva sa pasuljem pa bih hteo neko da mi kaže ako može dali seme pasulja ima klijanje ukoliko je pasulj bio u zamrzivaču, našao sam lepo krupno i čisto seme u obližnjem mega marketu sorte sremac pa sam mislio da dosadim još nekih 10 ari (nejde mi se na institut za 10 kg) a neznam dali smem ako je seme bilo u zamrzivaču:haha:
Навлажи данас 20 зрна између две папирне марамице и сутра ћеш видети колико је зрна пустило клице.
 
Evo mog pasulja danas mu je nedelju dana ovo je gradištanac
2kn7u1.jpg


a ovo je običan domaći beli iz zamrzivača malo sam se plašio oće li proklijati ali fala bogu proklijao je ...
2u9jsqw.jpg
 
ri6ftc.jpg

Solanum nigrum l.(Помоћница обична) или Кереће грожђе и Chenopodium album l.(Пепељуга обична) врло незгодни корови у пасуљу,гледај на време да их се решиш или НАОШТРИ МОТИКУ!
 
Deru sad neka svi vide kakve mi opasne korove u Pazovi imamo , jel imaš jednu motiku i za mene na zajam ? :ppozdrav: (nemoj pogrešno da me shvatiš )
 
MARČELO :ppozdrav: ima motika kolko oćeš , nije baš nešto gužva za motike slabo se otimaju nešto za motiku :haha:

evo malo slika pasulja
ta0h8g.jpg
 
Nazad
Vrh