Pasulj

slike.php
[/URL] [/IMG]
Kad će ovaj moj biti za berbu? Grah Poljak sam skinuo davno ali ovaj poblesavio na ovu vrućinu.
 
Kod mene 250-280kg sa 4400m2......nikad lošije i nikad manje posijano, slijedeće godine bude još manje.....
 
Ljudi ne znam kako je kod vas, ali kod mene je poslednja dobra godina za pasulj bila 2014. Posle toga uvek je bilo neko zezanje, ili nema padavina i mora se navodnjavati, ili visoke temperature pa opadaju cvetovi, a prinosi svake godine sve lošiji. Neka realna cena mu je preko 300 dinara, a sve manje kupaca. Ne vidim neku perspektivu proizvodnje pasulja kod nas.
 
@ BOKIBOLE 100 % si u pravu nema optimizma u proizvodnji dok se cena nepromeni , ja lično sam smanjio površine baš zbog toga samo stalne mušterije na malo po 5-10-20 kg uglavnom starije generacije koje znaju da cene kvalitet a nakupci po 150 din/kg neka kupuju uvozno s.anje...
 
Ove godine mi puno manje briga, kako ga nisam imao puno, radnici traže 3,5€ po satu, što je meni previše..... Ista zarada ove godine od graha i kukuruza..... Pa sam se odlučio za lakšu varijantu...... I posijana uljana repica, kao alternativa grahu.....
 
Ja planiram da krenem sledece godine u proizvodnju pasulja,kod nas je rod bio vise nego odlican zutozelenog je bilo 1200kg po jutru a prodato sve nakupcima po 200din odma iza kombajna 235din su davali za rucno prebrani...

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Probaj, al meni su skupi radnici, pa protjeraj kroz kombaj ili vršalicu, dosušiti malo na suncu, selektiranje, pa ručno prebiranje, pakiranje i prodaja..... Ode tu vremena i novca, bila su zlatna vremena kad se prodavao po 3,5€ a rod oko 1000kg/kj......
 
Uz navodnjavanje moze da se dobije lep rod,radnici mi ne trebaju,kosim ga bocnom kosacicom kombajn ovrse ostaje da se propusti kroz selektor i pakuje u dzakove...

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Becar, koji kombajn ti radi?
Pasulj je kao soja, mahunarka kurva. Zna da rodi 200 kg po jutru a zna i 1200 kg. Nije sve u navodnjavanju, mada zna lepo da reaguje na njega. Kod nas je 400 din u prodavnici, ne znam koliko je od kuce.
 
Drugar je kupio neki turski kombajn za pasulj Alper i radi jako lepo nema loma uopste.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Pozdrav kolege pasuljari, da li ima neka dobra bubnjara na prodaju?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh