Pasulj

Данас готов и зечак(сремац)
23hskrm.jpg

Ево овакви резултати су код мене:
Боранија=1350кг/кј
Галеб=1080кг/кј
Сремац=700кг/кј
 
I još jednu tajnu da li bi odao , koliki ti je lom i kakva su ti podešavanja kombajna . Inače svaka čast ! ::svaka cast::
 
Za Sremca stvarno mali lom.
Verovatno imaš neko posebno štelovanje kombajna?
Koju korpu koristiš i kakve blinde?
 
branko je napisao(la):
Za Sremca stvarno mali lom.
Verovatno imaš neko posebno štelovanje kombajna?
Koju korpu koristiš i kakve blinde?
Кукурузна корпа,без блинди,само 4 шине.
2cxygc0.jpg

Немојте сад да ми пребројавате ломљена зрна
 
nikt je napisao(la):
Пред прошле године сам узео семе са института за 1/2 кј.Овај на слици је од тог семена,оставио сам га и ове године.За 1 мај намеравам да га посејем.Продао сам га јесенас 1,20 евра требале ми паре да исплатим земљу што сам купио.Ових дана чујем да су неки продали по 140 дин. доста лошијег квалитета али шта је ту је "неможе и јаре и паре".
Kome su prodali po 140 i koju sortu? :ppozdrav: :mad:-Nakupci?

Post je spojen: [time]1251213321[/time]
_________________________________________________
Како је ко прошао са белим луком ове године? :ppozdrav:
 
Видиш по датуму да је то род 2007.
Продаја у априлу 2008. Сорта "Зечак" (сремац) наравно накупци.
Августа 2009.још нема купаца,калкулише се са ценом од 110 дин.за не пребран ручно.
За цену ручно пребраног видећемо кад га већина заврши.
Ко мора даће га за те паре а ко не мора чекаће бољу цену.!?
 
Ja Sremca prodajem po 150 din/kg na malo, neprobranog, nego samo prošao kroz sito i dva puta kroz selektor.

Nakupci nude previše malu cenu.
 
branko je napisao(la):
Ja Sremca prodajem po 150 din/kg na malo, neprobranog, nego samo prošao kroz sito i dva puta kroz selektor.

Nakupci nude previše malu cenu.
ko šta nudi konkretno?
 
video sam pre mesec dana u nekim oglasima vršalicu za pasulj, 500 e. Sad kakva je, i dali radi valjano posao, i da li uopšte vredi tih para neznam, ovo ti je čisto da imaš neku orjentaciju :cao:
 
dw8jnq.jpg

[/quote]

ovako nesto koliko kosta i gde ima da se kupi.I cemu ona sluzi,ako neko zna da mi odgovori(jer vadi,jer samo cisti itd...)
 
Pa to ti je obična balerina i ona samo sakuplja tri manja reda već počupanog pasulja u jedan red.

@tarana

Cene na kvantašu u BG su bile 110 din/kg.
Meni je bolje da ga pomalo krčmim za veće pare.
 
Imam pitanje za Nikta da mi kaze ako hoce sta je radio sa kombajnom pa ne lomi?
 
Pozdrav svim ucesnicima Poljoforuma! Posto sam pre par dana dobio internet zelim da se ukljucim u vasu diskusiju , letimicno sam procitao neke teme i mogu vam reci da neznam koja je od koje bolja i iz njih mnogo naucio, velika je steta za poljoprivredne proizvodjace sto vecina kod nas u Bosni nema inernet i nema ovakav vid informisanja. :cao:


Pre dvije godine kupio sam Zmaja 141 u odlicnom stanju sa uradjajem za berbu kukuruza , pa me interesuje da li se ZMAJ moze preurediti za zetvu ( berbu) pasulja, posto se u mom selu puno sije i sve rucno radi:haha: :sta:
 
Nazad
Vrh