Pasulj

Ja planiram sejati 4 kj to mi je neki prosek na međuredni razmak 50 cm i 6-7 cm u vrsti, sejalica i špartač su mi prilagođeni na pet redi.
 
Moze slika spartaca i sijacice?

Isao bi na 45, jer nekako najbolje ide ferguson u taj red.....

I moze slika njive, da vidim kako izgleda kada je najbujniji u cvatnji, na 50cm
 
Nemam slike od prošle sezone samo od sezone 2016 .
5 jun pasulj u cvetu
mkwzv8.jpg

19 jun
2nipi53.jpg

špartanje
15ppbu8.jpg

Na ovoj slici pogledaj kako stoje šare na gumama , to je zato jer sam točkove samo zaokrenuo da bih mogao ući u međuredni razmak od 50 cm dobijam tačno razmak od 150cm , stim što treba i prednje isto zaokrenuti. Ovo je šestoredni špartač tako je bilo jer mi je drugar te godine sejao tako a prošle godine mi je tast sejao na 5 redi ,dokupio je jednu bateriju i namontirao sebi na četvororednu olt mašinu da bih mogao ući u redove sa IMT 560 i sejati sebi soju ( ovo u traktoru je gospodin Miša moj tast :osmeh: ) tako da smo i špartač morali prilagoditi na 5 redi , inače špartač je proizvođača Bosanska Dubica kupljen od našeg kolege sa foruma N. A. iz Adaševaca ovom prilikom ga puno pozdravljam :ppozdrav::osmeh:.

- - - - - - - - - -

http://poljoinfo.com/showthread.php?207-Kultivatori-(špartači)/page47
 
na 70cm ostane razmak između redova kako je na prvoj slici, samo u 2015 godini su se redovi spojili.....sada bi htio da bude kao na 2 slici gdje su redovi spojeni, i mislim da to tako treba biti, najbolje iskorištenje površine, čuva vlagu, i spriječava rast korova......

špartač kod nas ima sličan tvome, samo je proizvodnje RAU, koriste ga u repi i soji, isto ima sjedalo za onog što upravlja.....

unutrašnja mjera fergusona je 107 a vanjska 159......ako stavim redove na 44cm, onda bi dobio luft između točka i reda isti sa vanjske i unutrašnje strane, i nebi trebao okretati točkove.....

a razmak u redu oko 6-7cm, ili možda neići ispod 7cm.......ako sam do sada na 70 sijao na 5,6cm što se moglo ostvariti sa pločama od 48 rupa, i to je bila najveća gustoća......

ploče već imam od 48 rupa, još jedan komplet za 5 redi, pa moram još ugraditi jedan red na sijačicu, malo ju pregledati, zamjeniti umetke raonika, podesiti markire....itd, a imam i sijačicu na 70cm, nju neću dirati, pa ću probati posijati njivu pola-pola, da vidim kakva će biti razlika....

uglavnom, sviđa mi se kako to izgleda kod tebe na drugoj slici!!!!
 
Zar nemas nekog sa pneumatskom Majevicom ili Olt da seje repu na 50cm. Stavite ploce od soje i posejete na 50cm. Okrenes kao Marcelo traktor samo u zvezadama zadnje tockove a prednje mozes razvuci na mostu za 2 rupe. Sa tim podesavanjima ulazis i u 50 i 70cm. Kod mene tako stoje 2 fergusona godinama na tom razmaku.
 
neide dobro sa pločama od soje, pisao sam već.....probano sa 120 rupa, 96 rupa i 74 rupe......

samo 48 ili možda 54 rupe od 5,5mm promjera......

ima jedan olt na 50, ali 7 redi, al ima puno svoga za posijati, pa neću ni pitati......imam sada još jednu svoju mašinu, pa sijem kada hoću i koliko hoću.......

još postoji drugi problem, kako će ferguson nositi 5 redi, jer sa 4 reda mu je dosta, kada se napune kutije za sjeme, stane oko 45kg graha u sve 4 baterije, do vrha......
 
meni sa 74 rupe zrno skida jedno drugo iako su skidači na broju 45-50, znači podignuti do kraja, možda bi išao samo bijeli biser, al slavonski zeleni nikako, o šarenom trešnjevcu nevrijedi ni pričati......ispravak, nisam probao sa 74 rupe nego sa 72......
 
Sejao sam pasulj i na 50 i na 70 cm medjuredno i nekako mi uvek bude krupniji na 70 a nisam primetio razliku u rodu pa sam ostavio da sejem na 70 a 50 sam izbacio.
 
ja sam opet uvijek radio na 70, pa bi probao na 45.....ako nebude valjalo, vračam se na 70......al ću posijati istu njivu pola-pola, njiva je oko 4,5 jutara.....tako ću moći najbolje usporediti.....
 
Pozdrav drugari, da li ima neko da proda pasulj zuto zeleni tzv. sumporas, za setvu. Dakle da bude rod 2017. Okolina Zrenjanina, Novog Sada?
 
Kolege cime jos pored imazamoksa prskati pasulj?prethodnih godina smo samo njim isli ali bih jos nesto dodao za sirokolisne ako sme
 
Nazad
Vrh