Pasulj

Mene krenuli zvati ko ludi za grah jer imam oglas na njuskalu a hoce ga za bagatelu, al to ne ide kod mene.
Maloprodaja, trznica i nagodinu za sjeme i ode sve.
Netreba zuriti grah nije kvarljiva roba,godina je bila losa tako da ce sve otici kila po kila.

Koliko ti nude ako nije tajna??

I moj polako ide, al jos ga radimo....jer imao sam i selektiranje lana sto mi uzelo vremena.....

I ja prodajem po 25, a mislio sam pustiti nesto, al obzirom da je dobar, ostati cu na toj cjeni, na trznici je 30, kao i svake godine.....
 
Ivan@
25Kn je cijena bez koje neide
Nisam puno pregovarao s nakupcima al svodi se na 15kn po njihovim pricama.
Ja sam u zadnjih tjedan dana prodao oko 75kg i to je od prosle godine,tako da sam rjesio stari.
Sada kad usporedim novi je nijansu sitniji al nije puno .
podbacio,ipak se isplatilo navodnjavanje i prehrane folijarne.
Danas odradivam sareni i gotovo za ovu godinu
 
Poslednja izmena:
Sareni nisam posijao ove godine, ni bijeli biser, samo zeleni....

Mislim da necu vise ici na ovu kolicinu, max 3-4 jutra, i to je sve.....prinos nije los, oko 600-700kg na jutro, max ikad sam dobio 900, mozda i malo vise.....na nekim njivama ima mahuna dosta, a njiva 20m dalje ima manje, od oka se vidi.....al to sam si sam kriv, jer bilo je tu i tamo smeđeg pokvarenog zrna,a meni se nije dalo birati i zbog toga je ispao rjeđi sklop i zato ga ima manje.....
 
Kuvali onaj krupni beli iz idee po 140din kila. Sasvim ok, nije kao nas domaci sareni ali je korektan.
 
Ivan z@
Da, nevrijedi
forsirati jutra,bolje zadrzati kvalitet i odrzati ovu cijenu jer zarada je bitna.
Uvoz radi svoje, ljudi odose van,mislim da buducnost nije sjajna za grah jer domace kod nas jos uvijek nema cijenu.
Ja sam ranijih godina razmisljao o sirenju proizvodnje al sam se ohladio.
 
Evo, ja prosirio, prodat ce se, to me nakako i nebrine, nego puno posla, raditi cu manje, i kulture koje skidam kombajnom, selektiram i prodam, jer mogu toga vise napraviti, kako smo poceli grah raditi, do sada je bilo 12 dana pauze zbog kise, i tako svake godine......
 
Kupicu ujutru pa cemo skuvati da testiramo.

Danas kupio taj u IDEI , 139din/kg

Sutra ce u serpu
Bolje se kuva petkom.
emoji3.png
pa ce mo da vidimo . ( sibica je tu samo zbog srazmere )

p.s . . . sad videh da ga je bojcetic vec skrckao . . .
 
Poslednja izmena:
Ivao@
I ja radim paralelno s grahom 10-tak kultura nista previse ne sijem al zato je sve pokrito navodnjavanjem, i prodaja je vecinom kod kuce,internetom tako da mi nista ne propada.
Odem u jesen i na pijacu jer tada imam razlicitu ponudu pa tako to nekako trzim.
 
Da li je neko prodavao zuto zeleni pasulj kako se krecu cene kod vas? Meni su nudili 240 din za prebran na veliko ali nisam prodao.
 
Definitivno manjka domaceg pasulja,ja sam juce sklonio beli sa njive,vec zovu ali niko ne nudi vise od 200din/kg. Msm da ce biti dobbra cena pasulja ako ne bude uvoznog u vecim kolicinama...
 
jel netko razmišlja koliko posijati i kako u ovoj novoj 2018.g.????

imam jednu olt psk, razmišljam da ju napravim na 5 redi, i 45cm razmak red od reda, pa da probam posijati.....i nešto jači sklop nego što sam do sada sijao.....

kombajn također mislim ponovno doraditi, jer nisam bio zadovoljan kako je radio......
 
Ove godine se vracam pasulju posle jednogodisnje pauze pa sta bude. Necu veliku povrsinu, samo koliko mogu prodati od kuce.

A setva klasicno na 70cm i 6cm u redu, talo sam do sada i bio sad zadovoljan sa sklopom i prinosom.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Ove godine se vracam pasulju posle jednogodisnje pauze pa sta bude. Necu veliku povrsinu, samo koliko mogu prodati od kuce.

A setva klasicno na 70cm i 6cm u redu, talo sam do sada i bio sad zadovoljan sa sklopom i prinosom.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
Koji si maksimalni prinos ostvario sa setvom zutozelenog na 70x6 cm?
 
2015te, ujedno i prva godina sto sam sejao pasulj 1100kg po jutru zuto zeleni pasulj. 2016 sam sejao isto tako ali prinos neznam posto mi ke led potukao sav pasulj 2 dana pre cupanja.
Te 2015 je pasulj stvarno perfektno izgledao, imao je vlage dosta, 2 fungicidna tretmana... Imaju u temi unazad slike.

Taj sklop mi je prvenstveno zbog sejacice, sejem sa kukuruznim plocama i teram 2x kroz redove na najgusce.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
i kod mene je 2015 bila idealna......

i ja sijem 70x6 i to je oko 254 000 na hektar zrna, a po knjigama i preporukama kažu da treba posijati 400 000 zrna na hektar......jel netko probao?

pa sam mislio srediti još jednu sijačicu, jer to je onda 45x5,6 i onda bi išlo sa 5 redi ili sa 3 reda......a traktor bi bio ferguson
 
Nazad
Vrh