Pasulj

Ali posle kise se vide jos bolji efekti imazamoksa, ja sam vodio ljude iz galenike i agromarketa, bili su u razlicitim godinama na razlicitim parcelama 2-3nedelje posle primene, i konstatovali da su korovi ostali, malo samo oprljeni i kao ne znaju razlog zasto i to je to nikom nista.
I onda posle 2 kise njih nema, kao da nije ista parcela i tako do zetve ostala.

Recite mi kada planirate da prskate pasulje bakar oksidom, i koliko puta u togu vegetacije????
 
U praksi oprskaš prvi put u prvoj troliski nakom toga zavisi od vremeskih prilika ako su česte smene kiše i sunca i ako se temperatura kreće oko 24-25C trebao bi ponoviti tretman mogao bi i promeniti bakar i ići nekom drugom aktivnom materijom tipa mankozeb a možeš upotrebiti i neki sistemik sve zavisi od tebe koliko si preman da platiš .
 
Jeste Srdjane Stompaqua si koristio. Kako si zadovoljan?
Kocka ja ga ne bih sejao postrno,rdja pravi problem i losa oplodnja.
 
@BOKIBOLE radio sam ja sa Wing P na jednom jutru to je gotova kombinacija stompa i frontiera , zašto da boluje on je veoma selektivan za pasulj !?
Danas obišao pasulj deficit vlage, suvo ,srećom pa sad malopre pala kiša 7l .
 
Marcelo nisam znao kako pasulj reaguje na a.m. dimetenamid. Za pendimetalin znam da nema problema. Kojom dozom si radio i kako si zadovoljan?
 
Da li mora biti novo seme za setvu ili moze reprodukcija?

Godinama koristim svoje sjeme, i najbolje se pokazalo kad posijem dalje od sela, kada nema nigdje blizu graha da se moze krizati, u selu sam sijao i bude svega, jer ljudi po bastama siju svakakve vrste i tako njih nekoliko po 2-3 reda i onda dobijes mix, hehe, i moja sorta bude ko malo drugacija......govorim za slavonski zeleni, dok kod sarenog ili bijelog nije bilo tih problema
 
Nemoras kupiti novo seme, znam par primera da je bio krupniji pasulj a i veci prinos od reprodukcije, nego kod novog semena.
 
Naš pasulj u bašti.
Ručna setva i ručno kultiviranje.
9b9deef7a423ce6bccc73f0f585da07c.jpg
 
Nazad
Vrh