Pasulj

Pocelo nicanje,naravno neravnomerno, kao i prosle godine.

205l55.jpg
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG] Evo i mog Pasulja,u pocetku isto je bilo malo neravnomerno nicanje ali sad se to vec popravilo. Ima jos negde na par mesta da tek izlazi.
 
Galbenon ne suzbija sve korove najbolje ti je dodati nešto sa aktivnom materijom imazamoks ili ići gotovu kombinaciju Corum.
 
Da li je neko koristio Harmony u pasulju pošto dobro deluje na pepeljugu? Znam da od kombinacije Oxon+harmony malo dobije po tamburi e sada da li je od oxona ili harmonija ne znam.
 
Ako ce rjesiti travu, onda nista nije skupo......pogotovo u grahu

Moj je polako spreman za kultivaciju......
 
Da li je neko koristio Harmony u pasulju pošto dobro deluje na pepeljugu? Znam da od kombinacije Oxon+harmony malo dobije po tamburi e sada da li je od oxona ili harmonija ne znam.
Ja lično nisam koristio hormoni-promoni ali sam diskutovao neki dan u vezi toga sa zaštitarom koji je u galenici ,savetuvao me je da ne koristim promoni u pasulju jer navodno nije dobro i da ga oštećuje.:sta:

- - - - - - - - - -

@ beanbean corum je odličan herbicid kombinacija imazamoksa i bentazona , imazamoks ima efekat na uskolisne ali samo iz semena , ljudi ovaj corum koriste u slit aplikaciji i ako si radio zemljišno i ako nemaš recimo palamidu i poponac možeš se rešiti korova već u prvom splitu i dok su korovi mali sa 1l/H što izađe negde 2000 po kj a možeš i sam napraviti tu kombinaciju što mislim da izađe jeftinije.
 
Ja lično nisam koristio hormoni-promoni ali sam diskutovao neki dan u vezi toga sa zaštitarom koji je u galenici ,savetuvao me je da ne koristim promoni u pasulju jer navodno nije dobro i da ga oštećuje.:sta:

- - - - - - - - - -

@ beanbean corum je odličan herbicid kombinacija imazamoksa i bentazona , imazamoks ima efekat na uskolisne ali samo iz semena , ljudi ovaj corum koriste u slit aplikaciji i ako si radio zemljišno i ako nemaš recimo palamidu i poponac možeš se rešiti korova već u prvom splitu i dok su korovi mali sa 1l/H što izađe negde 2000 po kj a možeš i sam napraviti tu kombinaciju što mislim da izađe jeftinije.

Corum je nastao od recimo pulsara i basagrama....... al je problem što su pulsar oslabili umanjili imazamoks a dodali bentazon.
Ja nisam bio zadovoljan pulsarom njegovim učinkom na uskolisnate korove a sada je taj učinak još slabiji.....jedino bolje može riješavati širokolisnate korove zbog bentazona.
Ove godine imam drugu kombinaciju spremnu ...budemo vidjeli što će biti na njivi od korova pa ću se na osnovu toga i orijentirati.
 
Da se ukljucim, jesu smanjili Pulsar ali doza se povecala. Mozes i sam da napravis Corum da te izadje cenovno povoljnije. Galenika Kvazar ili Agromarket Ikarus su ti oko 3000-3300din po litri, kao i Savazon, Galbenon koji su tu oko 1100din. Po hektaru da ides sa 0.6 Kvazara i 1l Galbenona je dovoljno kada su korovi mali tj u fazi do 2 lista.
 
@ bojcetic koliko vremenski treba da prođe od primene imazamoksa da su vidljivi efekti na korove, koristio sam galenikin kvazar prošle nedelje a nevidim još ništa da se dešava?
 
Nazad
Vrh