Pasulj

tarana je napisao(la):
meni preseo..od jutros u 4, evo sad stigoh kuci...utrnuo sam..nit jeo nit pio...
Па јел' бар готово.?!
Колико си радника водио.?!
Данас није велика врућина а и ветар је дувао.
 
14mayx3.jpg
 
Konačno gotovo sa pasuljem.
Počupan, izgažen traktorom, tri puta selektiran.
Prinos sa 2,5 jutara (bilo posejano 2,75 ali 0,25 propalo) 1380kg.

@nikt

Bitno pitanje: na koji međuredni razmak seješ pasulj?
 
@ Nikt
Jel ti to rukom cupano ili kako su ti redovi tako daleko jedan od drugog?
 
Mićo, nije čupano rukom, ali me zanima kako je presložio redove, je mašinski čipa samo po dva reda, a ovde mi izgleda kao da su objedinjeni po 6 redova.
 
mityoo je napisao(la):
@ Nikt
Jel ti to rukom cupano ili kako su ti redovi tako daleko jedan od drugog?
branko je napisao(la):
Mićo, nije čupano rukom, ali me zanima kako je presložio redove, je mašinski čipa samo po dva reda, a ovde mi izgleda kao da su objedinjeni po 6 redova.
Е сад сам Вам открио цео технолошки процес.?!
dw8jnq.jpg
 
svaka cast druze , kad se sretnemo dajem Gajbu!!!!!
A hteo sam napisati da ga sakupljs balerinom, ali da ne budem tolikipametnjakovic , pa uvek ja dam komentar, saceko sam malo......hahaha svaka ti cast covece!!!!! :D
 
Ufff najzad doneo kući mojih lanac ipo ,beli sam omlatio u i spakovao u džakove a sad su na redu šareni i žuti. Nego muka sve to ::lose::.
NIKT svaka čast na sistemu još jedan primer da cilj opravdava sredstva i da može sve to mnogo lakše da se odradi sa mehanizacijom ,samo kad bi država lepo dozvolila da uvozimo manje mašine za takve poduhvate ,nebi nas svet nikada prešišao oni to odavno rade mnogo lakše nego mi a tu su odmah i pare ::novac::
 
da nije neki gm pasulj pa totalisano? Zamisli ako je ubacen gen od recimo svinje, jbt pa tu netreba ni kolenica ni rebarce.Sta ti je nauka ::000::
 
evo jedne masine za pasulj koju ima moj komsija
u pitanju je rucni rad(neki covek iz stepanova je to napravio) i masina ima jedan veliki bubanj u koji se ubacuje neovrsen pasulj i dole ispada ovrsen i prevejan jer ima dole ventilator i sita koji ga odmah ciste i nema polomljenog zrna kao sto je to slucaj kad se gazi traktorom,ali ovo je mnogo bolje resenja za pasulj,jedino sto se prvo mora iscupati pa onda utovariti u prikolicu i onda na ovakvoj masini ga ovrsiti
da napomenem masinu pogoni imt 539 na leru i masina ima solidan protok i kapacitet.
jl1c88.jpg


aes087.jpg


2en6q39.jpg
 
aj da se prebrojimo što se prinosa tiče
sremac: na 4 jutra, tek nešto više od 5m/kj. tačan prinos ću znati danas kad ga razmerim.
 
Kolika je cena pasulja trenutno na veliko? Može li se pasulj lagerovati kući kao npr žito ili se mora iznositi odmah?
 
Nazad
Vrh