Pasulj

@ bojčetić to je to ništa više od đubriva možeš eventualno još nešto preko lista folijarno , prihrana azotom nije potrebna , prinos pasulja ne zavisi od đubrenja ,nego kao i kod soje od vlažnosti vazduha prilikom oplodnje i količine padavina.

onda samo da kopam bez prihrane? :osmeh: jer kuruzara imam dosta posijanog.
 
Da samo ga okopaj ( ali nikako po vlažnom ) , đubriti nemoraš osim ako ti je zemlja jako loša i ako su ti fosfor i kalijum ispod 15 mg/100g onda bi valjalo dodati neke formulacije bez azota ali to je sad ionako kasno neće stići da ga biljka usvoji tako da ništa nediraj eventualno ga zaštiti ( samo pazi sa čime ). Neko je ovde na forumu pisao da je najbolja prihrana za mahunarke H2O :kisa::bravo:.
 
malo novih slika, ovih dana idem u kopanje, nema puno trave, skoro zanemarivo, al treba čupati suncokret, koji je na ovoj njivi bio 2014.g. i nije CL hibrid, neznam kako ga pulsar nije ubio, samo na 1,5 jutara








- - - - - - - - - -

ovdje nema suncokreta:







- - - - - - - - - -

trešnjevac ili haribec od kolege slavkos s foruma:





 
slike.php
[/URL][/IMG] Galeb
slike.php
[/URL][/IMG] Poljak
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]Za sada obećavaju.
 
Ja sam radio mali eksperiment pasulj sam tretirao u sredu 15 juna u vremenu od 20:00 do 20:50 h ( pre mraka ) sa flojdom kopijom fuzilejda ( ista aktivna materija ) + 15% čaja od koprive pasulj je bio u punom cvetu , obeležio sam tačno gde je cvetao na biljci da bih ispratio dali će odpasti cvet , u subotu kada sam obišao usev na tom mestu gde je bio cvet formirana je mahuna a onaj što još nije procveto u sredu sad je cveto znači izdržo je flojda i onaj vruć vazduh ( fen ) na 36stepeni C u petak da napomenem pasulj je sorte Haribek ( Trešnjevac ).

2hi5w2a.jpg

Ova mauna iznad plavog čvora je bila , ova desno (manja) tu je bio cvet kada sam tretiro a ovo što cveta tad još nije cveto .
mjygdi.jpg

U subotu sirak počeo da crveni .
120o4qw.jpg

U subotu je odrađeno i drugo paranje pasulj Sremac takođe u punom cvetu,ovi brkovi na pasulju me izludeli pomrsili se redovi pa je išlo sporije.
Danas oko pola 7 veliko nevreme padao je i grad veličine oraha videću ovih dana šta je ostalo od useva samo se nadam da nisam prošao kao naš cenjeni član iz Mihajlova ::lose::. Kolega molim te postavi sliku i u ovoj temi da se vidi šta znači fabrika pod otvorenim nebom.
 
Marčelo dakle tvoj zaključak je da pasulj može da se prska protiv sirka u cvetu, ako je tako da onda i ja odradim imam jedno 50 ari gde mi je krenuo sirak pa se razmišljam da i ja poprskam sa fuzilejd jer njega imam već spremnog
 
Šta si koristio od prihrane? Ja izbegavam bilo šta preko lista da dajem. Uglavnom, šta ima u zemlji to mu je na raspolaganju. Sledeće godine prelazim i ja na 70cm između redova. Ove godine sam ga sejao na 45 cm.
 
@ nikt šta bi bila tvoja preporuka što se tiče zaštite ,dali sad raditi ,sobzirom što su česte kiše a sad i led načeo biljku ,jer neće krenuti bolesti na toj oslabljenoj biljci koja je jadna tako izmučena ,mislim dali postoji ekonomska isplativost sobzirom da se bliži kraj vegetacije ?
@john zaključak je cepaj u punom cvetu (mladosti ) samo stavi i koprive da nejde grom u koprivu:haha::ppozdrav:
 
Ја сам њему дао доста хране у земљу,а преко листа сам ишао баш због тога са тим виталом као има све у себи,штити биљку и од болести!?
Е сад ако лажу мене и ја лажем Вас.
На асвалтном путу ми је па ћу пратити стање.

16f9bf910e9eb483eb3f2908c60894cc.jpg
 
Poslednja izmena:
kažu da je trešnjevac rodniji od slavonskog, a sada budem vidio, čini mi se da je nekako bujniji.....kada bude formirao mahune, zanima me koliko će biti na jednoj biljci ikoliko će imati zrna u mahuni.....i naravno, najbitnije, kako će ići prodaja
 
Nazad
Vrh