Pasulj

probao sam na m770 da smanjim gas, al nije to išlo, jer na punom gasu sam imao 535 obrtaja, a treba imati oko 250-280 da bi bilo dobro

dobio sam još nekakve lančanike sa kojima ga planiram usporiti, kaže čovijek od kojeg sam kupio da je prethodni vlasnik radio sa tim lančanicima grah i da je išlo.....al to je sve rekla-kazala, jer moje je mišljenje da ove šine, koje su na ovom malom kombajnu ko nove i ta korpa, nemogu lijepo raditi grah, tj. nemogu ga nikako raditi bez barem 30% loma, što nije zanemarivo, taj dio treba prvi preurediti

trenutno sređujem ovoga malo većeg za ječam, pa će ovaj mali za grah morati malo pričekati dok se jačem skine, pa onda idem u njegovu prepravku



koji ti kombajn imaš?
 
Pogresio sam sad sam pogledao u prospektu sa zupcanikom od 52 zuba ima 380 obrtaja dob, znaci malo sam blizi 250 obrtaja naravno osaje da vidim kako i sta u praksi . Korpu necu menjati jer je prevelik posao . Gornje sito je podesivo a donje imam od 12 ili 13mm najvece sa njim radi soju kao da je selektovana valda ce i ovo moc .
 
Da li neko moze da mi da savet sta da radim posto sam kupio beli pasulj kao niski a ustavari je puzavac. U basti sam ga posejao redno 2 reda po 25 m, krenuo lepo i sad pustio puzavice, kolja nemam ali i kako bi ga postavio kad je u vrsti. Sta mi je najbolje ciniti ?
 
@ivanz kad je ovo slikano znam da si sejao jedan dan posle mene jer kod tebe cveta , sta si koristio od herbicida ?
 
Ja sam takodje radio pulsarom 0.3 L-Kj uz dodatak 0.8 L Savazona , posto je ovo mala doza pulsar nije mi suzbilo semenski sirak pa cu morati jos raditi korekciju fuzilejdom. Koliko si ti stavljao pulsara po kj I dali si radio nesto na crno ?
 
Mi smo se tako zajebali prošle godine. :osmeh:

Kad sazri pošto je mala površina uzmeš kantu i ručno bereš mahune i poslije oh čistiš kako već radiš inače. Mreža je visine od 80 do 180 cm, mi smo koristili od 120 cm i malo je padalo preko kad je premašilo. Dužina mreže bude od 10 do 50 metara i ta veća bi ti trebala biti taman. Kolje na 2-3 metra mada za početak možeš i rjeđe ako nemaš pa kasnije popunjavaj kad krene uvis i kad počne zatezati mrežu.
 
Mi smo se tako zajebali prošle godine. :osmeh:

Kad sazri pošto je mala površina uzmeš kantu i ručno bereš mahune i poslije oh čistiš kako već radiš inače. Mreža je visine od 80 do 180 cm, mi smo koristili od 120 cm i malo je padalo preko kad je premašilo. Dužina mreže bude od 10 do 50 metara i ta veća bi ti trebala biti taman. Kolje na 2-3 metra mada za početak možeš i rjeđe ako nemaš pa kasnije popunjavaj kad krene uvis i kad počne zatezati mrežu.

Hvala na savetu
 
Ja sam takodje radio pulsarom 0.3 L-Kj uz dodatak 0.8 L Savazona , posto je ovo mala doza pulsar nije mi suzbilo semenski sirak pa cu morati jos raditi korekciju fuzilejdom. Koliko si ti stavljao pulsara po kj I dali si radio nesto na crno ?

Prvo prije nicanja dual gold 960, pa do 2 lista pulsar, 1l/ha
 
Juce isprskan pasulj od vasi i ziska,Perfektion 1,5lit po hektaru.
vidwle.jpg
1zx3yx2.jpg
 
Ja sam prskao 3lit stompa i 2 litra afalona na 120 ari po celoj p[ovrsini i u pasulju i u kukuruzu jer su zdruzeni.
Samo motikantus ???

- - - - - - - - - -

@jugi doza bentazona je 0.8l/kj što mislim da nije puno , to je 90% od zahlađenja vremena , prekjuče kad smo špartali taj što je tretiran posle kiše je bez tih oštećenja a ovaj što je bio oštećen se oporavio i nastavio normalno da raste.
 
Pre i posle kiše.
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL]
[/IMG]
To je Galeb a evo i par fotki "Graha Poljaka"
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh