Pasulj

Pero poslednji put Vas molim da ne spamujete temu,to sto se desilo je iskljucivo izmedju vas 2 th vas dogovor. Za svako naredno spamovanje bicete sankcionisani.

Izvinjavam se za off topic, zaista :(
Namera je bila više nego dobronamerna.

Hvala na razumevanju.
 
Molio bi sve koji sade grah ako znaju da mi kažu dali devrinol može ići pod grah. Nigdje nisam mogao pronaći u uputstvima ništa o tom, a nisam baš voljan posijat pa upropastit sjeme.
 
Juče sam uradio tretman širokolisnih korova, 0,6 l/ha ikarusa+1 l/ha savazona. Danas radim sirak sa Fjuzilajdom. Nema ga mnogo. Samo sa početka parcele, nekih 50ak metara.
 
Koliko je potrebno vremena da deluje kletox, isprskao sam pre 5 dana ne primecujem ni malo da korov menja boju, bojim se da nece uspeti prskanje,inace imam samo uskolisnog korova a doza je bila 0,5 l na 40ari
 
Napreduje,ali nejednako, malo je rano posejan,pretpostavljam.
2ex9402.jpg
2mg068o.jpg
 
Ja Corumom nisam nikad radio ali sam zato mešao pulsar 0.3l/Kj i 0.8lKJ bentazona bude dobro ako nema palamide i poponca od korova .
 
Dali bentazon oprlji listove pasulja ? Na 25 ari radeno sa pola litre savazona + antracol i listovi su stradali prilicno . Sada teraju novi i oporavlja se ako nece biti posledica po prinos onda ok.
 
I kod mene su bili oprljeni listovi od kombinacije pulsar + savazon i koliko je meni poznato neutiče na prinos osim što zaustavi malo vegetaciju.
 
I ovo je bio agrosavin savazon mozda kada se radi sa originalom od BASF onda mozda toga nema tj moguce da ima protektant . Ostaje da vidim dogodine .

--------------------

IvanZ

Kakve prepravke mislis uraditi na toj "pili" .
 
Telnet, džabe protektan u Basagranu, opet stvara ožegotine na listovima pasulja. Postavljao sam u ovoj temi slike 2014. godine kako Basagran deluje na pasulj.
 
Znaci nema veze od proizvodjaca cak mislim da ni doza nema veze posto parcdela ide malo u spic pa je jedan deo dobio duplu dozu i nema neke razlike . Potrazicu sada po temi 2014 god .
 
Ja mislim da te ozegotine nastaju kada se tretira pre zahladjenja vremena ( dan , dva ), nosio sam cak I list kod zastitarke I ona je takodje tog misljenja da su ozegotine od nailaska hladnog I kisnog vremena. Imam pasulj koji je tretiran pre kise I imam koji je posle padavina ovaj posle padavina mi deluje o.k. mada je druga sorta pa nemogu 100% biti siguran da je zbog toga.
 
I ovo je bio agrosavin savazon mozda kada se radi sa originalom od BASF onda mozda toga nema tj moguce da ima protektant . Ostaje da vidim dogodine .

--------------------

IvanZ

Kakve prepravke mislis uraditi na toj "pili" .


planiram prepraviti bubanj i korpu....i neću slati zrno u bunker, nego ću ga ispuštati u neku posudu dolje na poklopcu

za ovu godinu ću probati ići direktno u žetvu, jednofazno, ako nebude bilo odbro, onda ću ugraditi pick-up i prvo podrezivati, pa onda kupiti u kombajn

imam neko krupno sitno, na oko mi djeluje da bi moglo ići, al neznam promjer rupa, to moram pogledati i podesivo gornje sito koje ću otvoriti do kraja......

ako nebudfe išlo, vršalica će završiti posao

a koliko će čisto raditi, to me nebrine, jer imam selektor koji će to sve dobro očistiti

ovo će biti godina dorade i prerade, ako uspije, povečavam površine, i naravno, ako određeni ljudi ispoštuju svoja obečanja
 
Na mome mogu sa adaptacijom da usporim bubanj na oko 450 obrtaja a moz jos da dodatno smanjim gas pa da probam tako . Sine su napola trosne pa se nadam da cu moci uraditi kako tako ako bude islo .
 
Nazad
Vrh