Pasulj

A sta mislite o kupovini sjemena na pijaci, kolika je vjerovatnoca da ce biti zadovoljavajuci? Osim da nije bio u zamrzivacu, koja jos stavka treba da je vazna?
 
Kako ja mogu da se uverim da je vas Tetovac organski?
Iscictice se godinama.

Sto se mog semena tiče..to je staro seme.
Ja to proizvodim za moje potrebe,ako pretekne neko kilo i prodam.
Sto se mene tiče..ti ga nosi na analize.
 
Vidi druze, nemam nameru da se prepirem. Cenim svaki pokusaj da se izbaci ili bar smanji upotreba hemije. Pa makar to bilo i bez sertifikata. Ali ti si se uvredio zato sto ti je covek rekao istinu, i sad ga prozivas i nazivas kojekakvim imenima. Zato sam to i napisao
A sto se analize tice, uradi je ti

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja sam ovih dana radio analizu klijavosti mog pasulja, slavonac zeleni. i to 10 graski krupnog i zdravog, 10graski sitnog i zdravog, 10graski sitnog i nekeko smezuranog (vidim da ima po koja ali je to zanemarljivo) i 10 graski mesano krupno i sitno alije bio 150 dana u zamrzivacu. posle sedam dana krupan i zdrav je sav isklijao, sitan i zdrav 8 graski, onaj smezuran 3 i onaj iz zamrzivaca 9. posle skidanja useva sve je bilo poporskano protiv ziska mislim da je aktelik ako ne gresim, sem onog iz zamrzivaca. POSLE 15 DANA NAJBOLJE RASTE ONAJ KRUPAN I ZDRAV KOJI NIJE BIO U ZAMRZIVACU,A TRETIRAN JE AKTELIKOM. INACE PRILIKOM ZASEJAVANJA KORISCENI SU PREPARATI ZA POSPESIVANJE KLIJAVOSTI. sto se tice APSOLUTNE TEZINE ZRNA 1000 ZRNA 400GR.
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da vidim kakva je reakcija pasulja koji je bio u zamrzivacu od 10.09.2014. do pre 15 dana. Vidim danas posle 15 dana da se ne razlikuje od onog koji nije bio u frizu. nisam bio zadovoljan sa pasuljem prosle godine koji sam kupio u ns semenu. pakovanja su bila po 1/2 kg. , klijavost na njivi nije bila veca 75% a ni kod kuce u probi. dosta je bilo polutki, jedino nije bilo ziska.
 
Geming... Zvao me covek danas, pita imam li 5 tona za prodaju. Za potrebe studenjaka u NS :D Kaze, trose tonu pasulja mesecno...
 
Pitam ga... "Druze, a sto kupujes ovaj skuplji, kad imas pasulj i za 1e"? Kaze kuvar... "Jeste, ali se kuva 4 sata i nije nikakav, ne isplati se." Ko kaze da nema kome da se proda domaci pasulj! Spremite se studenti, ima da prdite ceo sledeci semestar :haha:
 
Ja ne sejem neku vecu povrsinu kao vecina vas. Oko 10-ak ari. Seme ne kupujem vec koristim sopstveno iz proslogodisnjeg roda. Po nekada ubacim neko drugo,sve su to semena koja se godinama vrte u krug. Na zalost. Svestan sam da treba,kao i u svemu,obavljati seme ali...nesto mlenjost,nesto udaljenost od prodajnih mesta,a nesto i stedljivost... :osmeh:
 
drage moje kolege, pasuljari, moram da se pohvalim da sam se ovog trenutka vratio i z beograda sa potpisa ugovora u fondaciji ane i vlade divca. svideo im se moj projekat uzgoja pasulja i odobrili su mi sredstva za sve sto je potrbno.:ppozdrav:

uzgred , svratio sam na veletrznicu u beogradu, dojdjem na stand gde se samo zrnasta roba prodaje, pitam da li su zainteresovani za zeleni pasulj domace sorte, njeg odgovor je bio da tako nesto ne postoji. na par mest jedino nadjem kineski obojeni, a na jednom pomesan zeleni domaci sa kineskim a ne zna se koji je vise izbusen od ziska
 
moze sve da se proda . gledam na kvantasu sami prekupci nigde nisam video ni jednog proizvodjaca.
 
Pozdrav kolega! Izvini,nisam u toku o kakvom se projektu radi. Jesi li vec pisao o tome? O kakvom se pasulju radi?
I naravno cestitam ti na poslovnom uspehu,srecno! :ppozdrav:
 
Pozdrav kolega! Izvini,nisam u toku o kakvom se projektu radi. Jesi li vec pisao o tome? O kakvom se pasulju radi?
I naravno cestitam ti na poslovnom uspehu,srecno! :ppozdrav:[/QUOTE
nista posebno. sejao sam prosle godine zeleni pasulj nase proizvodnje pod sistemom kap po kap sa punom agrotehnikom, rezultat nije bio los. njma se svidelo. i odobre mi sredstva za ovu godinu. dolazili su da vide gde sejem, sta sejem, pogledali pasulj od prosle godine sto sam proizveo, dnevnik radova.fondacijeja ane i vlade divca. a projekat za mlade poljoprivrednike finansira kanadska ambasada ,za sve do 35godina.
 
Nazad
Vrh