Pasulj

I mene interesuju sledece stvari:
1.Da li tetovac moze da se seje bez pritki-kao lezak?
2.Koliko je potrebno semena za 20 ari(dupli prohod pneumatskom sejacicom za kukuruz) 70x8 cm ili neki bolji predlog?
3.Gde nabaviti tetovac za sejanje?Mozda ima neko sa foruma.
4.Predsetveno djubrenje(kucna basta je u pitanju-prilicno je jaka)
5.Kako tetovac uspeva u Banatu?Vidim da panonski gradistanac Uspeva odlicno.
Hvala unapred
 
IMA RAZLICITE VRSTE PASULJA KOJI IDE UZ PRITKE ILI UZ KUKURUZ I ONAJ STO NE IDE UVIS TAJ MOZE SAM BITI NA NJIVI!
JA SAM SADIO SADILICOM ZA KUKURUZ MEHANICKA NAJOBICNIJA DVOREDNA....SAMO PROMENIM BRZINU NA ZUPCANIKE UBRZAM MAKSIMALNO TOCKOVE NA SADILICI RAZMAKNEM DA NE TRPA REDOVE DA BI MOGO DA SE UVERIM KOJA JE GUSTINA I DALI LOMI ZRNA ILI NE I KAKO TO IZGLEDA A AKO NIJE DOBRO PODESAVAS BRZINU ILI SMANJUJES! I ZABORAVIO SAM SITO NAJKRUPNIJE BR. 14 ILI PO MERI PASULJA!
DJUBRENJE I NIJE TREBALO OVE SEZONE BILA JE DOSTA KISNA!

A sto se tice sklopa stvarno nema potrebe imao sam i dva reda na ognjista nisam primetio razliku gotovo nikakvu!
 
Поздрав. Колико би требало семена АЗУКИ пасуља за површину од неких 46 ари. Имам старог семена из своје репродукције 11 кг да ли је то довољно (знате и сами семе Азуки је величине око 5 мм). А друго питање да ли је то исплативо. Сејање, комбајн да изврши, превејавање у Ср. Митровици, и др.. Има ли неко искуства са овом сортом.
 
Koliko je meni poznato taj azuki pasulj niko nije radio na nekoj većoj površini ( neznam razlog ) , što se tiče semena za setvu mislim da ti treba negde oko 30-35 kg za tu površinu jer je sitniji od sremca koji ide kg/ar.
 
IMA RAZLICITE VRSTE PASULJA KOJI IDE UZ PRITKE ILI UZ KUKURUZ I ONAJ STO NE IDE UVIS TAJ MOZE SAM BITI NA NJIVI!
JA SAM SADIO SADILICOM ZA KUKURUZ MEHANICKA NAJOBICNIJA DVOREDNA....SAMO PROMENIM BRZINU NA ZUPCANIKE UBRZAM MAKSIMALNO TOCKOVE NA SADILICI RAZMAKNEM DA NE TRPA REDOVE DA BI MOGO DA SE UVERIM KOJA JE GUSTINA I DALI LOMI ZRNA ILI NE I KAKO TO IZGLEDA A AKO NIJE DOBRO PODESAVAS BRZINU ILI SMANJUJES! I ZABORAVIO SAM SITO NAJKRUPNIJE BR. 14 ILI PO MERI PASULJA!
DJUBRENJE I NIJE TREBALO OVE SEZONE BILA JE DOSTA KISNA!

A sto se tice sklopa stvarno nema potrebe imao sam i dva reda na ognjista nisam primetio razliku gotovo nikakvu!

Ja sam ga sadio sa cetvororednim sadacem, ali nikakvu brzinu nisam menjao, samo sam gledao da bude plitko. Mozda ta nisam bas najbolje razumeo sta si hteo da kazes?
I jel ima neko da otkupljuje pasulj? kome ga posle prodati? sreca nisam posadio mnogo, pa sam razdelio rodbini, jer nisam nasao nigde ko bi ga kupio, sem preprodavaca na pijacama po nekoj i vise nego smesnoj ceni?
 
Koliko je meni poznato taj azuki pasulj niko nije radio na nekoj većoj površini ( neznam razlog ) , što se tiče semena za setvu mislim da ti treba negde oko 30-35 kg za tu površinu jer je sitniji od sremca koji ide kg/ar.
Моја сестра је радила управо на тој њиви пре десетак година али се не сећа колико и чега, зато и питам на форум. Можда посејем колико дотекне семена а остало кукуруз.
 
Planiram na prolece prvi put da sejem pasulj na povrsini vecoj od baste. Zaorao sam 200kg 8-16-24 (secerna repa je planirana, ali je necu sejati) po jutru. Kako radite djubrenje za pasulj? Planiram neki beli, krupniji da posejem.
 
@ bojčetić to je to ništa više od đubriva možeš eventualno još nešto preko lista folijarno , prihrana azotom nije potrebna , prinos pasulja ne zavisi od đubrenja ,nego kao i kod soje od vlažnosti vazduha prilikom oplodnje i količine padavina.
 
Како најбоље тестирати клијавост пасуља? Проверити на време пре сетве.
 
Stole uzmi 100 zrna (ili 50), stavi na vlazne salvete i pokrij odgore takodje sa vlaznim salvetama, vlazi redovno dok ne proklija, prebroj klijala zrna i to je to. A posto imas vremena, mozes posejati u neku saksiju i tako saznati i klijavost i energiju klijanja t.j. saznaces koliko ces imati zdravih, normalnih biljaka

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Управо пре неколико сати сам бацио у смеће 20 зрна које сам ставио на тестирање пре неколико дана на влажну крпицу и покрио крпицом. Наиме све се убуђало и иструло. Негде сам погрешно радио. Најбоље би било што кажеш да посејем у саксије. Имам много стиропорских контејнера (преко 200 рупа имају) што користе дуванџије па ћу у њих посејати.
 
Planiram na prolece prvi put da sejem pasulj na povrsini vecoj od baste. Zaorao sam 200kg 8-16-24 (secerna repa je planirana, ali je necu sejati) po jutru. Kako radite djubrenje za pasulj? Planiram neki beli, krupniji da posejem.
Bojceticu ,sve isto kao soja ,sem herbicida.Posto pretpostavljam da ces sejati sejalicom onda opredeli se za neko sitnije zrno jer krupnije se lomi u sejalici.Obavezno tretiraj sa bakaroksi hloridom protiv plamenjace,kad dodje vreme.Kolicina semena oko 50kg\kj.
Kombajn ga nemoze kruniti ,zbog loma.Mozda ovi noviji i mogu??? Rod je od 500-700kg\kj ako ima kise u oprasivanju.
 
Stole gde si držao taj pasulj da mu nije bilo malo hladno ?
Тај што сам тестирао? У кухињи где греје смедеревац а там топло. Него данас разговарам са мамом каже да нема потребе да проверавам клијавост јер га је она прошле године сејала у башти и да има изузетно добру клијавост. Дакле све ћу то посејати па шта буде, а и ваља посејати и од њега узети ново семе за даљну репродукцију.
 
Nazad
Vrh