Pasulj

bojane, uskolisne prskaš sa panterom, agilom, fuzilajdom, i sličnim što se koriste u soji, repi i suncokretu za suzbijanje uskolisnih korova. Od prihrane sve zavisi u kojoj je fazi. Ako si dao osnovno đubrivo prihrana ti nije potrebna.
 
indoor, koliko košta postavljanje kap po kap za jedan hektar? Ja sam računao negde oko 800-1000 evra. Jel mu daješ i neku prihranu kroz sistem?
 
pasulj nema velik korenov sistem i bitno je staviti crevo uz sam red. ja kap po kap stavlja i kukuruz vec par godina i imam odlicne prinose. u pasulj i kuruze koristim stara creva. razvlacim ih rucno.posto imam dosta povrca,tako pravim smenu na crevima. nova stavljam na papriku i bostan,a stara na pasulj i kukuruz. sto se tice prihrane, na jedan hektar u prolece sam bacio 500kg ruske 16:16:16 i kad sam spartao 200kg kana i postavio trake i zalio dobro jednom. dalje cu po potrebi. inace mislim da je jedno crevo na dva reda malo. predugo bi trebalo da satavi vlagu na tu sirinu redova. kukuruz radim jedno crevo na dva reda i prosle godine sam imao na 65 ari 11tona zrna.
 
Izvinjavam se , ja sam i mislio na kukuruz , uglavnom naveo sam čisto zbog cijene .

indoor , 11 t na 65 ari ::super:: , jel jusa ili sa kolko vlage ?
 
11 tona kad su sve odbili na silosu. ne secam se vlage. to je samo sa jedne parcele. jedan covek je imao 17 t na hektar 2012 godine kada je bila susa i uzeo je dobre pare. kukuruz je tad bio 33 dinara. primenio je svu agrotehniku i u nalivanju zrna pustao mu je kombinaciju 20:20 :20 i kalijum sa sumporom.
 
33din je mozda bilo na dzakove na pijaci. Nije moglo preko 29din/kg dobiti na veliko.:off_topic:
 
Nemojte se zezati sa "kap po kap", moćna je to stvar . Mislim za nas "ratare" koji ovako zalutamo u povrtarske teme. :osmeh: . Nisam dosad koristio , al ove godine sam uzeo za probu za 1ha , mislio sam za još 6-7ha kukuruza , al kako ide ova godina kod nas , reko sam im da uštekaju , pa ako nastave ove padavine da se ne trošim , uglavnom ako se potrudiš da smotaš ujesen kako treba kažu da može 3 godine da služi , a pokriva se već prve redovne godine , a o sušnoj da se i ne govori.
 
Mi ratari jesmo zalutali u ove teme, ali srce nam zaigra kad vidimo 11t sa 65 ari:osmeh: Ima tu kod zalivanje ogroman problem koji na zalost malo nas moze da resi. Neophodan je stajnjak, jer usled velike eksploatacije zemljista kroz 3-4 godine prinosi ce drasticno opasti.
 
jel netko ima sliku onog podrezivača za grah??

znam da je bila negdje, al nemogu pronaći, moram ga početi praviti ovih dana......
 
Prvi put sejem pasulj povrsina od 10 ari.Dobio od rodjaka malo semena sortu neznam neki sareni bordo-belo,jednom ospartan i juce okopan i sad sta mu bog da ima vlage videcemo sta ce biti sa ove njive cu da ostavim za seme i povecam povrsinu nadam se da ga nece niko pobrati pre mene :osmeh:
20140627185625.jpg
[/IMG]
20140627191912.jpg
[/IMG]
 
Negde krajem aprila je posejan nemogu tacnog datuma da se setim.Posejan na 70 cm medjurednog razmaka plocama za soju.Nije bas svuda jednak sklop ima gde fale biljke... komsija sa kukuruzom mi je malo sa hemijom oprskao a sa druge strane je takodje pasulj ali ga je komsija zabatalio korov skoro dva metra na nekim mestima
 
Nazad
Vrh