Pasulj

Jel prskate pasulj protiv zizka sa.necim? Meni se od ove god pojavio u pasulju , i ocistili smo ga rucno posto bila mala kolicina 50kg i opet se pojavio. A ranijih god ga nije bilo
 
Ja sam prskao sa perfekcionom u cvetu i u skladištu sa K-Obiol i nemam problema sa ziskom.

Čime prskati sirokolisne u pasulju?
 
I ja sam planirao ridomil ali se nešto razmišljam o jeftinijim preparatima, jer ima neko da preporuči nešto jeftinije a da je dobar tipa nordoks 75 wg ,mankozeb, antrakol, kuproksat , acrobat ,ciram itd, ovaj ridomil gold jeste da je dobar ali izlazi oko 4500/Kj a ako bude kišna godina trebaće min dva tretmana ?

- - - - - - - - - -

Ovo mi nekako najprimamljivije http://www3.syngenta.com/country/rs/SiteCollectionDocuments/2012/Products/Nordox_liflet_A5_2012_web.pdf
 
Ridomil je jeftiniji od toga, nepunih 1000din za 100l vode, ako ides 120l vode po kj to ti je 1200din, dva tretmana 2400din po kj.
 
Ja radim sa Ridomil goldom već par sezona i zadovoljan sam. Neću ga menjati. Ubacim i po koji put bakar i to je to. Nema neke velike filozofije.
 
@LTZ T40 mislim da neračunaš dobro ridomil gold ide 2.5kg/H ili 1.5kg /KJ puta 2950din/L = 4425 din za jedno jutro a ovaj NORDOX ide 1kg/H ili 0.58kg /KJ puta 2340din/L = 1357 din za jedno jutro isto je sistematik aktivna materija bakaroksid, izuzetna čistoca bakra.

@BOKIBOLE radio sam i ja ridomilom dobar je nemogu reći ali je i skup , postoji recimo od Galenike fungicid Alijansa cenovno je povoljniji a isti je po sastavu kao ridomil .
Mislim da ću ove godine raditi ogled što se tiče zaštite netreba ići samo najskuplje sve manje smo konkurentni sa našom robom , treba gledati kako smanjiti troškove ulaganja.
 
Hemija mi je najmanja stavka u proizvodnji pa ne obraćam previše pažnju na cenu iste. Najskuplje mi je čupanje, utovar, gaženje na prizmi ili bubnjara.
Od kada je bakar sistemik?
 
Neznam Marcelo, ali kod nas je ta cena i meni je toliko kostalo prosle godine. Da li su mene prevarili u apoteci neznam, ali znam da sam placao nepunih 1000din dozu za 100l vode. Pasulj nije imao ni trunke plamenjace.
 
Sad sam zvao zaštitara od singente ipak ovaj Nordox nije sistemik , prodavačica u poljoapoteci (takođe zaštitarka) je pogrešila a ja sam samo preneo ( izvinjavam se ):ppozdrav:.

- - - - - - - - - -

LTZ T40 imao si sreće prošle godine je moglo proći i bez zaštite što nemora da znači i za ovu .
 
Bilo koji sistemik resava stvar ili cesce kupanje bakrom sve do cvetanja. Ko ima vremena da prska bakrom posle svake kise,neka radi to. Ja sam vise za sistemike


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nekada bakar izađe skuplji od sistemika ako se često smenjuje kišno i sunčano vreme. Ja radim bakrom u vegetativnoj fazi, kada krene cvetanje onda Ridomil goldom.
 
Nazad
Vrh