Pasulj

Druže sve piše u ovoj temi. Samo treba sesti i pročitati. 0,6 l/ha Pulsara i 1 l/ha bentazona.
 
Upravu si,mnogo stvari se vise puta ponavlja.Ali kao i dosta drugih i ova godina je specificna,danas obisao pasulj i ima ga koji je 10 a neki blizu 40 centimetara.Drugar radi trenutno soju velicine 30cm sa kombinacijom ikarus,symphony i dynox pa me najvise interesuje dali bi bilo posledica po pasulj ako bi isao tu kombinaciju i koliko uopste cega bi smelo po hektaru.Nije mi cilj niti sam se uclanio na ovaj forum da kao neki zamlacujem druge i sebe vec da nesto naucim ili podelim sa drugima
 
Tomislave nikako Simfoni i Dinoks. Ja bih samo Pulsar i Basagran, a onu dozu koju sam napisao bih podelio u dva dela da pasulj manje boluje. Mada, treba da brojiš troliske a ne da gledaš visinu pasulja. Kada si ga posejao? Moj će verujem za nedelju dana procvetati (žutozeleni), a beli cveta uveliko. Setva je bila 25. aprila.
 
Za grah ti je najbolji corum...kombinacija pulsara i basagrama.
Odradiva posao ako se primjeni na vrijeme.
U grahu ide 1.25 l-ha a najbolje je split aplikacija 2 prskanja po pola doze.
Meni je ove godine bilo cak dovoljno pola doze jer nemam trave,tako da je ispalo dobro.
Grah mi je trenutno u cvatnji neznam zasto je poranio ove godine,trenutno ga zaljevam jer kise nema.
 
I kod mene krenulo cvetanje , ove godine nedelju dana ranije a sejao sam kasnije nego inače predpostavljam zbog jako toplog vremena u aprilu . Ove godine imam pasulj koji nije upšte prskan preko lista, čista je njiva ,samo svakih nedelju dana isčupavam samonikli suncokret, koji mi se rasejao po njivi od komšije celom dužinom a imam i gde sam morao raditi korekciju ponajviše zbog čička , ošpartao sam ovih dana i dobili smo juče solidnu kišu, čeka me ovih dana jedan familijarni izlazak uz laganu šetnju po sitnoj i toploj Sremačkoj zemlji ( milina jedna ::suncanje::::suncanje::::suncanje:spavam: ponajviše zbog poponca :osmeh: a sad idem u Rumu na vašar da nađem Huđika i kupim deci ćeten alvu na jagnjetinu nesmem žena kuva ručak :cvetic:.
 
Danas palo nesto kise al nista previse oko 5l, bar je malo ovlazilo zrak.
Neznam kako ce zavrsiti ova sezona ako bude ovako toplo nece biti puno roda.
Cvatnja je uranila zbog temp. jos ako urani i sazrijevanje bit ce grah na cijeni kao i lani.
Al jos ima vremena par dobrih kisa moze biti kljucno za prinos.
Primjetio sam da grah nema visinu bit ce nizi nego obicno....bar je tako kod mene.
Marcelo drug moj samo ti idi u prirodu lakse ce se cupat suncokret kad je nakislo....pozdrav tebi i tvojima.
 
Da li neko ima ideju kojim preparatom bi bilo dobro uraditi zastitu posle navodnjavanja? Radio sam bakrom pre cvetanja i Ridomilom pre dve nedelje. Mada nije mi se svideo efekat Ridomila.
 
Imam utisak kao da nisam ni prskao. Sve mi se cini da su mi uvalili neko djubre,mozda falsifikat. Ranijih godina je perfektan bio.
 
Pa uzmi galenikinu alijansu ista je aktivna materija kao ridomil gold , kod mene dobro odradila zaštitu ostala mi od prošle godine 1kg
Kod mene bilo grada imam oštećenja na lišću i mahunama trebao bih i ja da odradim drugu zaštitu e sad čime , sećam se da je neki zaštitar pričao o tome da je najbolje nešto ali nesećam se šta , baš od oštećenja od grada :sta:
 
slike.php
[/URL]
1_tmb_102070479_36797487_10213510038759969_360038522784055296_n.jpg
[/url[/IMG]
Evo malo slika ovogodišnjeg pasulja, nisam imao mesta da ih razdvojim pa sam ih sejao jedan uz drugi, valjda im neće škoditi.
U sredini je NS20, do bandere Zlatko i Galeb sa druge strane.Setva na 70cm, 6,5cm. Uspeo sam da se izborim sa korovom a nisam radio ni jednu zaštitu. O prinosima posle. :ppozdrav:
 
Hercegovac je krenuo da izlati treći dan posle setve a žuto zeleni neće, izgleda da ne valja seme.
slike.php
[/URL] [/IMG]
Inače je u pitanju "grah poljak", "jari grah", "sikirica", "sastrica"... ima raznih naziva, nekada se sejao i u vojvodini a sada jako retko, ja sam seme dobio iz Hercegovine, seje se skoro u svim mediteranskim zemljama, ja ga sejem po malo već 3-4 godine, ove godine po prvi put postrno, mi ga jedemo pomešano sa ovim redovnim pasuljem...
 
Nazad
Vrh