Pasulj

Vi sto sa kombajnom kosite pasulj,na kojim obrtajima doba radite?
 
Mi smo ranije radili sa Zmajem i sa pogonom doba na lanac na 315 o/min.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nisu po mom misljenju toliko problem obrtaji koliko su problem elevatori. Mi smo isli bez elevatora tj imali smo okaceno pola bureta ispod elevatora za zrno sa kojeg je bio skinut poklopac. Clan Nikt je to "patentirao" davnih dana.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Valjda ga moze terati rakovica 65ks....
Izgleda solidno i ima velik kapacitet samo ako je lom mali vrijedi kupiti tu masinu.
Ja sam zainteresiran samo da jos provjerim neke stvari.....

Treba ti nesto vise od 80ks....

Volio bi ga vidjeti u radu sa slavonskim zelenim.....

Ima sito koje odmah odvaja polovice, kod turbine, i polovice padaju na pod, pa se nemogu vidjeti u bunkeru.....radi na principu šroteraja, masu izbacuje samljevenu, a sto ako ima trave unutra ili slicno, pomotat ce se oko bubnja....

Cjena u turskoj oko 6500€.....
 
Neznam kakav je stroj u radu jer nisam bio na prezentaciji al ipak je konstruiran za grah.
Gje se mogu vidjeti podaci o tom kombajnu,cijena i neke druge stvari.
Ovi zastupnici iz Srbije traze 10000€ a to je razlika velika ako kosta oko 6500.
 
Transport carina i ostala zarada trgovacka. Ali zato imas subvenciju u Srbiji od 50% i izadje te kao u turskoj.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nista od slika kombajna za grah,videa s prezentacije, za sada....

Momak što je radio snimke je bio u nekim fazama pa nije stigao da odradi produkciju. Evo snimka kombajna u radu...
Takođe kroz lulu nije bilo otpadaka pasulja, tj. polovica koje je mašina izbacivala kao plevu

Što se tiče situacije oko cene, jeste činjenica da može da se kupi kombajn za 6500 eura, ali ne ovaj. Ima više proizvođača koji su konstruisali ovu mašinu i koja nije radila kao ova. Ova je izvezena u Grčku, a uskoro će početi i u Italiju da se izvozi. Takođe mašina za čupanje pasulja može u Turskoj da se nabavi za nekih 9-10.000 eur ali mašina koja nije testirana i nije probana. A mašina koja je iskopirana Pucket američka mašina košta u prodaji u Srbiji 18.000 eur + PDV.
 
Hvala stefananAs@
Mislim da bi stroj trebao biti ok.
Zeleni grah je najtezi po pitanju vrsenja valjda bi i njega odradio kako treba.
Dal je bilo puno loma na ovoj prezentaciji.
 
Definitivno je ovo poslednja godina da radim pasulj. Nema više računice zbog skupih radnika (250 din/h) koji se teško pronalaze, a cena je dosta niska za povećane troškove. Po meni nije najveći problem jeftin pasulj iz uvoza, koliko je to nestabilnost prinosa ove kulture. Kod nas ima onih što prodaju zeleni pasulj po 250 dinara na malo i ne znam gde je tu računica. Ostaće samo oni koji će raditi sve mehanizovano i koji će raditi za markete i cenu od 1 e ili 1,2 e po kg. Starijih ljudi, penzionera koji su bili glavni kupci po 10ak pa i 20ak kg je sve manje, mladi kupuju pasulj u marketu po 400 ili 600 g za jedno kuvanje i to je to. Prebiranje koje oduzima najviše vremena a najčistiji je posao u celom ciklusu proizvodnje nema smisla u ovo vreme. Opstaće oni koji će nositi na prebiranje fotoćelijama, jer neće moći sami prebrati 5 ili 15 t za markete a i neće im se isplatiti plaćati radnike za prebiranje. Podržavam uvođenje mahanizacije u proizvodnju pasulja ali nećemo biti konkurentni zbog malih prosečnih prinosa u odnosu na zemlje velike proizvođače i izvoznike. I jedno veliko pitanje, kako će ovaj kombajn što se prikazuje par postova iznad raditi zeleni pasulj koji je najosetljiviji za vršidbu jer se lako polovi na kotiledone???
 
Poslednja izmena:
Gde ima ko da radi prebiranje sa fotoćelijama?
Negde se na forumu spominjala neka firma ali ne mogu da pronađem.
 
Svi se ućutali, niko prinose ne spominje...
Ja sam imao 3x1/2kj. Na pola jutra Zlatka sam dobio 500kg čistog ručno prebranog, Galeb je bio malo slabiji ali zato sa jako puno žutila po sebi a rodio je 400kg ručno prebranog na pola jutra, najbolji mi je bio NS20, seme sam uzeo od člana mcbaycow, 700kg na pola jutra. I da ne zaboravim na postrunu setvu "graha poljaka" 4 reda na 250m 70kg.
Još da sam imao kombajn kao Milam Brkić...a i on ga prodaje, za mene je velik ali verujem da će nekome dobro doći.
slike.php
[/URL] [/IMG]
 
Nazad
Vrh