Pasulj

Ja danas obišao jednu njivu i vidim počeli da ga kradu, nije mi dosta muke oko cene i prodaje nego sad moram još i da branim od lopova
Srpska posla ::sramota::, gledam jutros u nekoj poljoprivrednoj emisiji coveku pokrali sva creva za system za navodnjavanje , pre mesec dana bio slican slucaj I ko zna kolko jos takvih slucajeva sto neznam I ti onda nesto proizvodi I budi konkurentan u zemlji Srbiji , lopovi su gori od najvece vremenske nepogode ::lose::.
 
Bilo i kod nas toga. Čovek ostavio creva za zalivanje na njivi a majstori isekli na froncle. Blizu sela, na tri minuta. To je ona priča R. Domanovića "Mrtvo more".Izvinjavam se za off.
 
Ovako to mi radimo. A malo i eksperimentisanja sa sitom za soju. Samo ventilator fali.
21zdqg.jpg
2ewk0i1.jpg
2gv93l0.jpg


- - - - - - - - - -

A ovako smo sredili njivu posle pasulja.
1z6tkpc.jpg


- - - - - - - - - -
 
sinoć palo dosta kiše, i još nemogu krenuti u posao, sutra javljaju pljuskove, pa nevrijedi krenuti, možda tek od srijede, užas
 
stabljika če ove godine biti nešto jača,bit će više i lista jer ove kiše su poremetile zrijanje.
svakom kišom zrno gubi kvalitet,boju treba ga skidati makar u više navrata,jer tako se neće rasuti,kvaliteta će biti bolja a posla puno više......
 
Jos nisam sve izvejao ali oko 1000kg na 45 ari moja procena, mozda malo preko jer treba da se suske jos jednom pretresu imaju dosta zrna koja nisu ispala.

- - - - - - - - - -

Pocelo nicanje samoniklog pasulja.
211jguo.jpg
2jezmm9.jpg
 
Nazad
Vrh