Pasulj

Mislim da je hladnoca uzela danak,procenite i sta raditi u ovakvom slucaju

6s5tlv.jpg

2wc1anq.jpg

1z20twk.jpg

mr5k77.jpg

34hjuch.jpg
 
LTZ pa jer bilo kod tebe jutros mraza stvarno bi lilo šteta kad je već lepo nikao.

Neznam ni sam, negde kao da jeste, a negde kao da nije. Na njivi gde mi je pasulj imam i kukuruz (pola-pola) i on je dobar, dok 200m dalje imam 2kj kukuruza koji je komplet dobio neke ozegotine po sebi, kao da je smrzao. Pasulj isto izgleda skroz OK za sad, nevidim ostecenja nikakva. Uglavno nize njive su dobile ostecenja, na kukuruzu se lepo vide ozegotine, ali se nadam da ce se trgnuti, samo fali par suncanih dana.
 
moj je izašao kao onaj na srednjoj slici, skroz desno i to dana je izašao, jučer ga nije bilo, i sav je žut.....vjerujem da ga je opržilo.....a nije sav vani,možda 20-30%, i sutra vidim kakav će biti, uzimam sjetvospremač, i obrađujem, i ponovo sijem, ako bude potrebno, nema tu puno izbora.....a druga njiva sijana 20min kasnije, nije ništa izašlo, na trećoj nisam ni bio.....
 
Stigli sa Zlatibora Tetovac i Vidovac :)
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
Još samo da im nađem mesta na njivi. Mada, kakvo je vreme, lepše im je u džaku, onaj na njivi se pati.
slike.php
[/URL][/IMG]
Ima li neko iskustva sa "grahom poljakom"?
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Uzeo sam par kila, ove godine sejem par kućica da vidim kako to raste a iduće godine sejem na malo više od par kućica.
 
Za razliku od kukuruza koji je totalno sprzen od mraza, pasulj stoji samo tako, zeleni se sve ga je milina gledati! Ipak sam imao srece, u selu retko kome je preziveo pasulj, cak je i dedi u basti zuckast pasulj.

Cime da tretiram pasulj protiv sirokolisnih korova, i do kojeg uzrasta?
 
Nada umire posljednja.....valjda će se oporaviti kada bude vidio sunca, al eto i danas pada kiša, tek sredinom tjedna će se razvedriti......a tako je bilo i 2014.g. i popušio je bolest, jedva je došao k sebi, prinos umanjen nekoliko puta.....
 
Trava krenula?
E moj prijatelju, ne znaš ti šta je trava :)
Dodji kod mene na 2ara da okpoavaš kukuruz.
Ima posla kao kod tebe na 65ari :)
 
Nazad
Vrh