Pasulj

Dobio je sinoc dozu ridomila pa kako mu bude, logikom bolje da dobije nesto protiv plamenjace nego da ga ona napadne,mislim da bi bila veca steta u tom slučaju.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ridomil slobodno nema negativnih učinaka koristim ga već par godina u grahu.
Sistemik je tako da i stopira bolest ako se pojavila.
 
Narode kakav vam je pasulj, kako napreduje?
Kod mene se slabo zameće, jako malo mauna ima. Nisam ga nisačim prskao ni kultivirao od kada je počeo da cveta. Imao je rose svako jutro, nikada nisam imao čistiji pasulj... Ne znam šta mu je.
 
Takodje malo mauna, ne obecava neki rod... Jedino od kise stalno ide u visinu i stalno izbacuje nove cvetove, a donje maune skoro zrele... Bice veselo kad ga budemo skidali.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Gde prodajete pasulj,jel imate neku ugovorenu proizvodnju?

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Većinom se snalazimo kako ko umije preko poznanstava i dr. bar kod mene jer tako dobijem bolju cijenu, a nekog otkupa i nema osim ovih velikih lanaca trgovina koje nude mizeriju i svrstavaju ga u isti koš s uvoznim.
 
I kod mene isto, stabljika OK, mahuna nigde, krenule da se razvijaju i vidim sad sve sasušene, kao da ih je nešto preseklo u nalivanju, i ponovo cveta, ono začetih mahuna što je bilo se osušilo, tek po neka da ima. Posadio ar za svoje potrebe, prošlih godina nije bilo sjajno, ali je bilo da se probere. Msm da ću sve da istarupiram i ja. Ne znam šta je u pitanju...Baš sam se razočarao...
 
2015. godine sam imao pasulj koji je cvetao od početka juna do početka septembra, nije bilo mahuna i potanjirao sam ga, tako da neće biti prvi put da ga neko tanjira.
 
Kolege jel radio neko pasulj sa komusaljkom za kukuruze, cujem da neki spominju da se tako moze raditi a nisam od nikog cuo konkretno da je radio.
Mi smo danas poceli sa gazenjem NS20tice, kako smo se nadali jos lepo i ima pasulja.
7b6691e2134f5f3bda709e8a67902f81.jpg
bd72727d9cdefa2277c5167f5026bbf9.jpg
54be54910fc8ca1e476839e33a73f52f.jpg
e6902638703c646a6ac1c42f30704265.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Loša je godina za pasulj. Sve što sam video ove godine ima malo mahuna i ne obećava neki rod. Jadno izgleda, nekako podgoreo i kod većine nešto redak.

Rjeđi je i kod mene nego inače, ima i bolesti, al dobro, imam samo 0,44ha.....mislim da će nešto i roditi, i nagodinu sigurno neću više posijati od ovoga.....
 
Radio sam 2014 na nekoj manjoj površini ,nekom spravom sličnoj komušaljci zajmio sam od nekog čoveka iz Inđije dok nisam imao moju bubnjaru , radi posao ali ide dosta sporo i mora biti idealno suv. Juče sam skino šareni sa 22 ara , prinos odokativno 500kg po kj.
 
Nazad
Vrh