Pasulj

Marcelo@
Cut cemo se za bubnjaru.
Neznam kakav ti je sareni ove godine kod mene je rodio najvise do sada.
Dal se placa carina ako bi kupio bubnjaru u Srbiji dal tko zna kakva je procedura.
 
Сремца треба радити ал' неда киша,сваки дан пада.
Галеб још зелен к'о зелена гора.
e81bb73d5e21905183cb764b92bfccb0.jpg
eade076cdf9e2d30fcc6824320f1050f.jpg
5bf536aee36e63e5752642197091d496.jpg
f792c36679dfe608db819c394868d570.jpg
 
Vrijeme ubija...evo i sada kod mene grmi,smrklo se tko zna sta ce da bude.
Ove godine nejednako zrijanje tako da cupanje ide u vise faza...
Nikt@
Neznam kako ces proci s ovim sto je zelen a ovaj zreli samo gubi kvalitet od kise a moze doci i do klijanja zrna u mahuni.Nadam se da ce vrijeme dozvoliti da sve ispadne donekle dobro.
 
Marcelo@
Cut cemo se za bubnjaru.
Neznam kakav ti je sareni ove godine kod mene je rodio najvise do sada.
Dal se placa carina ako bi kupio bubnjaru u Srbiji dal tko zna kakva je procedura.

Kod mene šareni isto tuko led prinos 450kg ,čisto oko 400 po kj .
Što se tiče carine ja stvarno neznam kako to ide :sta:
Imam sad skidati zeleni ovo jedno jutro što sam stavljao slike na predhodnoj strani što je led stopirao sad krenulo lišće nanovo da raste bio je za skidanje a sad neznam zelen je skroz taj ću verovatno da uzorem ::lose:: a ovo drugo jutro zelenog taj je poput niktovog i taj nije dobio led taj se spremam da radim nedelju -ponedeljak ako opet kiša ne poremeti planove.
 
Da li neko ima ili je pravio sto za prebiranje pasulja, sa pokretnom trakom? Ili ima barem slike.
 
Ja sam hteo da pravim kupio sam i motor sa reduktorom , to je motor 360w ( 1380 obr) i reduktor 1:50 i još sam mislio preko remenice da usporim obrtaje ali odustao sam neću praviti.
 
Sutra, petak 10.08.2018. sa početkom u 12h će se održati prezentacija KOMBAJNA za pasulj SOLMAX STEEL.
Mesto je Ratkovo, opština Odžaci. Sve informacije možete dobiti na 0642953656
 
Zanima me al nisam u mogucnosti otici, valjda ce biti prilike...
Tko je proizvodac tog kombajna.



Turska je proizvodac nasao sam na netu.
Izgleda da je bio i na sajmu u N.Sadu ove godine.
https://i.imgur.com/sd03vTm.jpg Cijena me zanima stroj ne izgleda lose..nasao sam i sliku
 
U ponedeljak ćemo dobiti snimke i slike mašine u radu, pa ću podeliti sa vama.
Jeste, moja firma Agrostandard Plus iz Novog Sada je uvezla tu mašinu i izložili smo je na sajmu proletos, danas smo je puštali u rad u Ratkovu. Veoma smo zadovoljni rezultatima, ovršen je oko 1ha pasulja, koji je pokošen u sredu. Ono na šta smo veoma ponosni je činjenica da loma zrna praktično nije bilo, kao ni primese u bunkeru.
 
Koju sortu pasulja ste radili? Koja je cena masine? I zasto ste bas u Ratkovu pravili prezentaciju? Da li je tamo masina prodata?
 
Sorta pasulja je "dvadesetica".

U Ratkovu smo radili pasulj sa našim prijateljima prema dogovoru, na jednom hektaru prinos je bio jače od 1.3 tone. U prvom kipovanju bunkera od oko 500kg Loma zrna nije bilo uopšte, kod drugog kipovanja smo pretovarili bunker sa više od 800kg i pokrili rupu koja ubacuje zrno u bunker, pa smo imali mali lom prilikom hidrauličnog pražnjenja bunkera.

Mašina je u Kaću (kod Novog Sada) kod našeg klijenta i može se pogledati ako želite.

Cena mašine je 10.000eur + pdv. Podleže nacionalnim subvencijama. Tako da ukoliko je gazdinstvo u sistemu PDV-a možete dobiti povrat i poreza na osnovno sredstvo. I uz povrat države, mašina na kraju košta 5.000 eur

Što je najvažnije, rađen je otkos na 2 reda. Komotno je moglo biti i 4 reda na otkosu, Turci rade sa 6 redova na otkosu sa ovim kombajnom. Vreme vršenja je bilo 2 sata, bio je potreban samo traktorista od ljudi.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Kako ja da dodem do tog kombaja ima li ko da uvozi za HR.
Ako nema kakva je procedura za Hrvatsku.
Ja bi iskoristio fondove od EU. pa bi kupio tu masinu.
Imam pravo na 15000 eura samo moram znati cijenu stroja i ostale troskove.
Sutra cu se raspitati jos oko svega...
 
Bili su ljudi iz Hrvatske na prezentaciji.
Što se tiče ovog kombajna mi smo zastupnici za ceo region, tako da možemo da izvezemo bez problema u Hrvatsku. Procedura je jednostavno, vi kada platite mašinu, možete je uvesti tako što angažujete bilo koju špediciju koja bi Vam uradila papirologiju. Kod nas to košta oko 50eura za uvozno carinjenje. Onda morate platiti pdv koji je kod Vas koliko znam 25%. Kod nas prevoznici naplaćuju otprilike 1,2 EUR po kilometru u jednom pravcu.
Znači da bi Vas mašina koštala 12.500 EUR + 50 EUR špedicija + prevoz.
Slobodno me možete kontaktirati na +381637295859 preko whatsapp ili vibera za sve detaljnije što Vas interesuje
 
Nismo planirali, sem ako se dogovorimo sa kupcem.
Dok čekamo montirane snimke sa prezentacije, kolega je napravio jedan amaterski snimak sa mobilnog telefona.
[video=youtube_share;0aNRXVOTHUA]https://youtu.be/0aNRXVOTHUA[/video]
 
Valjda ga moze terati rakovica 65ks....
Izgleda solidno i ima velik kapacitet samo ako je lom mali vrijedi kupiti tu masinu.
Ja sam zainteresiran samo da jos provjerim neke stvari.....
 
Valjda ga moze terati rakovica 65ks....
Izgleda solidno i ima velik kapacitet samo ako je lom mali vrijedi kupiti tu masinu.
Ja sam zainteresiran samo da jos provjerim neke stvari.....
Proveri ti prijatelju cenu u Turskoj i koliki bi ti bili troškovi da ga sam uvezeš, bez posrednika :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh