SLAVOL U VOCARSTVU-Iskustva

I meni se to desilo u kajsijama ali nisam povezao da je to od slavola mada sam ga koristio. Mislio sam da je to od kisne 2014. godine.
 
Iz mog licnog iskustva Slavol u vocarstvu jednostavno nema sta da trazi, iz razloga sto produzuje vegetaciju... Da pojasnim sta se desilo kod mene! Pre nekoliko godina kada su ga reklamirali na sva zvona, kupio sam slavol da probam. Po preporuci, prskao sam folijarno preko lista, ubacio sam i u vodu kojom sam zalivao voce. Zalivao sam u toku Jula meseca par puta, ne vise. Bio sam iznenadjen koliko je list bio jedar i zdrav, prirast je bio odlican.
ALI, kad je dosla jesen list se zeleneo kao u sred leta, stajao je tako zelen sve do pred kraj novembra, pao je sneg na skroz zelen list i sve sadnice (srecom mlade su bile, pa se nisu slomile) slepio do zemlje, morao sam da stresam sneg sa sadnica i da ih uspravljam... Imao sam srecu sto te zime nije bilo preterano jakih mrazeva te sadnice nisu izmrzle. Od tada vise Slavol ne koristim, vegetacija traje dok treba da traje...

Kako ti se cini kad bi samo jedno prskanje s proleca islo, dal bi onda previse produzio vegetaciju? Razmisljam jer mi visnje nesto zaostaju u razvoju, pa da ih malo "pojacam"...
 
I meni se to desilo u kajsijama ali nisam povezao da je to od slavola mada sam ga koristio. Mislio sam da je to od kisne 2014. godine.

Meni se to desilo 2013te godine, ta godina je bila susna. Pa sam produzivanje vegetacije povezao sa Slavolom. Nisam bio jedini u selo kome se to desilo sa Slavolom.

- - - - - - - - - -

Kako ti se cini kad bi samo jedno prskanje s proleca islo, dal bi onda previse produzio vegetaciju? Razmisljam jer mi visnje nesto zaostaju u razvoju, pa da ih malo "pojacam"...

Dok ne probas ne mozes znati kako ce odreagovati. Ja sam imao lose iskustvo sa Slavolom. Ako ti zaostaju sadnice daj ima azot, ovo prolece je kisno bujnuce kao lude...
 
Ja vec koknuo yara complex, pa cemo da vidimo. A za slavol mozda odradim desetak sadnica, da vidim ima li razlike. Kako se dozira, kakva mu je matematika na kolicinu, pare i sl?
 
Не бих ја сушење приписивао славолу. Ја сам га користио 2014. Године, али до 19. јуна. 2015. године осушила ми се једна бресква и једна грана лепотице. Не треба га користити у јулу и августу, а до краја јуна може слободно. Није славол свемогућ да продужи дејство од јуна до децембра. Бресква која се осушила добила је доста кана, док остале воћке нисам прихрањивао.
 
Ja sam prošle godine koristio Slavol - S za bolje ukorenjivanje sadnica. Pomešao deo bočice sa tečnim đubrivom od koprive i gaveza i dodao u taj rastvor malo pregorelog komposta i peletiranog stajskog đubriva. Pola litre tečnosti pomešao sa 20 litara vode i zalio sadnice. Od oko 70-ak sadnica nije se primila jedna trešnja koja je kupljena kao sadnica treće klase.
Doduše deo sadnica sam kupio od našeg kolege sa foruma @miroljubaceful tako da su bile u odličnoj kondiciji. Interesantno je da sam pri sađenju kratio koren sadnica a deo sadnica sam posadio ne krateći koren. Slavol VVL nisam koristio.
Meni ja najvažnije bilo da se sadnice prime s obzirom da je bila sušna godina.
 
I ja sam neke sejance sadio tako sto sam vodu, stajnjak i slavol pomesao u kofi pa drzao korenje pola sata, sat u tome te zalio kada kada sam zavrsio sa sadjenjem. Jedino nisam posle bacao vestak. Videcu sta ce se desiti, a imam neki lozu da zasadim pa ne znam dal da uradim isto. Inace hvala ljudima na informacijama o moze se reci NUS pojavama, a slucajno preskocenim u uputstvu i katalogu.
 
Nazad
Vrh