SLAVOL U VOCARSTVU-Iskustva

Bili mi neki dan u gostima njihovi predstavnici.Radi su da malo i doniraju ,pa ako ima ko god zainteresovan ili više Vas iz istog mesta a da ste malo veći proizvođači ili dase tako postavite moglo bi da se nešto i udesi da se dobije na probu malo te špecije zabadava.
Malko sam se raspitivao kod mojih kolega u Greciji,i oni kažu da je đubrivo dobro i da lepo radi to što treba da radi,pa sad ko hoće....
 
Deda Lala je napisao(la):
Да ли је неко пробао МОРТОНИЈЦ мешано фолијарно ђубриво НПК 19:9:27 .

Производ је грчки и моје колеге тамо га хвале.

Треба ми неко од већих произвођача ,можда могу да удесим БЕСПЛАТНУ ПРОБУ и сав циркус саветовања приде .
Post je spojen: [time]1273750179[/time]
_________________________________________________
А што се тиче Славола не ружите га никако ,.његова примена само добро доноси.
Покушаћу чим прође сајам уНС да наговорим гђу Ђорђевић да седне сама за комп и одговори на Ваша питања,
јер ја само користим њен производ на велико задовоњство.

Ja za sada koristim Scotts djubriva ali bi rado da probam i neku drugu prihranu . Uvek mozes nesto novo da naucis . Ako su zainteresovani za 8 ha leske da probaju javi .
 
@aremane
Сонда од ПХ метра престаје да ради само када се не употребљава дуже време.
Уместо ПХ метра може са скоро истом прецизношћу да се упоребљавају и "штапићи" за колориметријску методу одређивања ПХ вредности тла од 0,5 до 0,2. И далеко су јефтинији.
Има и хемијска колориметријска метода прецизности на 0,5 што је у нашем случају сасвим задовољавајуће.
И она је прилично јефтина.

Сале,Скот ђубрива су ПРВА ЛИГА за основно ђубрење.Примио сам к знању твој предлог и пренећу га па шта они одлуче а ја ћу колико могу да погурам.
 
Dead Lalo
Ima kod nas udruženje povrtara i voćara pa ako želite može se kod nas izvesti proba Mortonica.
Rade se razne kulture i velike površine.
Pozzdrav
 
Deda Lalo imam jedno pitanje za tebe na PM, ako mozes da odgovoris :cao: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]четвртак, 03. јун 2010. 04:43:46 MST[/time]
_________________________________________________
Gde nam je bre Deda :sta: :sta: tu je bio, sedeo, nije mogao bre da ispari iz kupea :sta:

Jesi siguran da si video Dedu da je otisao u WC :sta:

Mrtav Ladan :D :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]четвртак, 03. јун 2010. 13:58:06 MST[/time]
_________________________________________________
Danas sam kupio 5l kanister Salvola, imao sam do sada dve boce od po 1l Slavola kojeg sam potrosio, kada sam otvorio ovo novo vece pakovanje u opste mi nije ista boja tecnosti, u onim manjim bocama je bila mutna-sive boje kao neki sitni komadici prljavstinje u njima, dok je u ovom vecem pakovanju skoro bistra malo zuckasta boja po malo penusa, ali nema onaj neprijatan miris koji imaju u manjim pakovanjima- sto bi rekli zaudara...

Pa mozes li mi ko reci da li je ovo Slavol djubrivo ispravno, ili je mozda neko nasuo samo vode ::lose::, ili je istekao rok ::lose::, datum proizvodnje je nalepljen tako da u to ja sumljam ::lose::...

I da li je odlika slavola da ima onako tamno sivu mutnu boju i karakteristican neprijatan miris:haha: Ovo moje pakovanje ama u opste nema mirisa... :sta: :sta:
 
I meni se to pojavilo u jednom kanistru malo crnih parcica ,ali taj mi stoji vec dve godine .Mozda je zbog toga.Mozda se javi neko sa nekim naucnim objasnjenjem . ::svaka cast::
 
E upravo to, sada sam u dilemi ne znam koji je u stvari ispravan, da li ovaj bisto-zuti, ili ovaj sivo tamni, sa nekim komadicima ne znam cega :sta: :sta:
Post je spojen: [time]1275602455[/time]
_________________________________________________
Ima li neko od vecerasnje ekipe da objasni gore navedene dileme oko Slavola :sta:
 
Proletos, pre mesec dva
Post je spojen: [time]1275640932[/time]
_________________________________________________
da li neko zna da objasni, ovu pojavu kod Slavola, u nekim bocama ima zuckastu boju i nema miris, a u drugim ima mutno sivu boju i zaudara samo tako kao kanalizacija i gore :sta:

Koji je pravi ili koji je ispravan :D
 
imao sam prilike pre dve godine da dobijem neku bakteriju za fiksaciju azota od jednog profesora iz cacka i preparat je bio svez i bez nekog posebnog mirisa (smrada),
a secam se da su spominjali pre 5 godina da slavol smrdi ko djavo,
postoji mogucnost da je nesto promenjeno u formulaciji,
a mozda je ambalaza pustila vazduh pa je krenula fermentacija
 
I ja to nesto kontam, mislim da ova sto je zaudarala da je losa, tj. da su te bakterije ili uginule ili su se poklale medjusobno :haha: i ostala smao havarija.

Danas pitao jednog agronoma on kaze da nema pojam nije imao iskustva sa slavolom, a cuo je za njega.
 
moze svasta da bude,
bakterioloska djubriva su "ziva djubriva", neka smrde a neka ne mirisu lepo :haha: pogotovu azotna,

I to sto smrdi nije greska da se baci u zemlju i prefreza.
Pitanje je samo u odnosu cena - dobit
 
Славол,и онај што смрди и онај што не смрди су иста ствар само овај други има у чепу неку врсту мрежице која пропушта "ваздух" али не пропушта воду нити било коју другу течност,и од сада ће се само тако паковати и продавати.
и предложио бих тему:Агростемин,онај прави.
 
Kupio sam Slavol S, Agrounik, da probam. Preporuka je folijarno ili sadnica da se potopi pa da se posadi, a mene interesuje da li moze da se zalije mlada vocka (1, 2 i 3 god) tj znaci li sta i kada bi moglo, dal sada ili za koju nedelju? Takodje me interesuje ako zalijem slavolom, treba li vestacko djubre izbegavati ili tada i nadjubriti. Da li je mozda ok kombinacija da bacim sada kan pa posle nekog vremena slavol?
 
Mislim da nema svrhe mešati jer veštak ubija mikroorganizme, bolje baci neko prirodno djubre.
 
Da, skontao sam, a vec je bacen ovciji stajnjak, tako da je ok. Nego, pomislio sam zbog recenice o slavolu: biljke bolje usvajaju elemente..., da mozda treba dodati vestaka.
 
biljke bolje usvajaju elemente...
Da ali one elemente koje im ti mikroorganizmi obezbede svojim delovanjem, od veštaka mogu samo da pocrkaju jer su to već rastvori koje oni stvaraju kao nusprodukt.
To ti je komercijalizacija...preterivanje u hvaljenju proizvoda na štetu pravih informacija.
 
Iz mog licnog iskustva Slavol u vocarstvu jednostavno nema sta da trazi, iz razloga sto produzuje vegetaciju... Da pojasnim sta se desilo kod mene! Pre nekoliko godina kada su ga reklamirali na sva zvona, kupio sam slavol da probam. Po preporuci, prskao sam folijarno preko lista, ubacio sam i u vodu kojom sam zalivao voce. Zalivao sam u toku Jula meseca par puta, ne vise. Bio sam iznenadjen koliko je list bio jedar i zdrav, prirast je bio odlican.
ALI, kad je dosla jesen list se zeleneo kao u sred leta, stajao je tako zelen sve do pred kraj novembra, pao je sneg na skroz zelen list i sve sadnice (srecom mlade su bile, pa se nisu slomile) slepio do zemlje, morao sam da stresam sneg sa sadnica i da ih uspravljam... Imao sam srecu sto te zime nije bilo preterano jakih mrazeva te sadnice nisu izmrzle. Od tada vise Slavol ne koristim, vegetacija traje dok treba da traje...
 
Nazad
Vrh