Soja 2018

Kod nas soje intezivno zute kao posledica slabih padavina u poslednjih 20 dana. Rece onaj jedan clan iz juznog Banata da nama ni ne treba da padne, a da njemu treba kise. Lepo je to, hriscanski:ppozdrav:
 
zmcoex.jpg
kod nas već suv. Trenutno duva topla košava.....
 
Kod nas su se malo ukakile postrne soje osim jedne sto je posejana posle jagoda pocetkom juna. Od ostalih nece biti ni koliko je semena potroseno.
 
Мој рођак је посјео 3ха пострне соје на јечам, одлична је до душе било је фине кише константо, е сад колико ће бацити то ће касти кантар када је будемо скидали најесен...
 
Ova sa slike Šandora ne može biti postrna soja,može biti jedino ako je grupa 00-000 sejana redovno s proleća aprila/maja meseca.

- - - - - - - - - -

Пострна врло вероватно....Јуче био у обиласку и Тајфн код мене почео фино да зри..за једно 10 дана ће се скидати ако не и пре....

Što seješ postrnu sortu kao redovan usev? Da li zbog ranog oslabadjanja parcele ili kvaliteta zemlje?
 
Fantast polako završava, ovaj pocetak je malo drugacija zemlja tu se zeleni malo više inače 2014 je ovak prednji deo mogao da se kosi dok je 50m dalje bilo jezero.Tada je put bio sa kontra strane,ovo je po mom skromnom islustvu jedan od lošijih potesa u našem ataru.Peet je kosio pre neki dan tu blizu suncokret ima u temi.
Setva 22.4 predusev suncokret.
54c26dfad663f1e1073456eeefdd86a9.jpg
4c535239bd1d15f87cc621c6585c788e.jpg
2da3dd338de7fa03871d7139c1e6241f.jpg
433769613e9733d86fa6d4ee0782763f.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Što seješ postrnu sortu kao redovan usev? Da li zbog ranog oslabadjanja parcele ili kvaliteta zemlje?

Плабирали да бацимо стајњак на ту њиву, а договорено је било прошле године за крај августа ове, па је одлучено да се на тој њиви посеје пострна соја из тог разлога....
 
Za ovu ne znam ali znam da Belga ima krupno zrno...meni je prošle god tukao led jedno jutro bilo dosta zrna na zemlji kad smo skinuli uredili 780kg čiste a ništa nije bila višlja od ove tvoje na slici...moj prosek prošle god je bio 580kg po kj jbg...drugih sorti naravno.
 
Slabašno sve to izgleda,kad ona dospe već u drugoj polovini avgusta za vršidbu a nije postrna onda treba da ti je sve jasno.Tu na 100 metara od te soje imam sortu Idilu koja je meni do usta,dosta je velika ali nije to ono pravo,čini mi se da će ove godine rod soje biti sasvim prosečan ili tik nešto iznad proseka.
 
Nazad
Vrh