Soja 2018

Oprskaj sa nekim aminokiselinama da rane zarastu pošto će biti gljivičnih oboljenja i oparaj kad bude moglo, soja će se oporaviti.
 
Ne treba njoj ni jedna specija. Ima da bude bolja od redovne soje, samo ovo sto led uradi niko od nas nema srca da uradi tarupom.
 
Ja sam prošao prošle godine sa tarupom dvorednim (uhvatio 3 reda soje) nisam znao na koju visinu,mislim da sam nisko otišao i zajebao stvar ,bila je lošija.
Aco jedne godine i meni je led obrstio soju tako,nije bila bolja ali je iznela 75% od proseka.
 
Isto mislim kao kolege da ostaviš , a i što bi je tarupirao nije mi jasno ? Nema trenutno lisne mase da primi bilo kakvu hemiju , a za desetak dana ja bi radije išao fungicidom nego aminokiselinama.
 
Kako onda tamo gde zec pojede nebude nešto bolja?

Znas sta ja mislim da se tu dogodi:naime u nekim god najbujnije soje izvuku deblji kraj zato sto im kisa nepadne na vreme pa prakticno izgoru i prinos podbaci a soje koje iz nekog razloga kasne {zbog leda ili napada divljaci }imaju manju lisnu masu i lakse prebrode do kise ,to se retko desava ali te glasine verovatno odatle poticu.
 
Zec je popase do kotiledona, a ovo je malo drugacija situacija. Ova ima da se izgrana i ako bude bilo srece sa kisom u julu i avgustu ima da bude soje i soje.
 
20180615_121526.jpg

Moja soja velika do muda:haha:
 
Evo jedne sveže isčupane soje...Neznam dali se vidi prednost tarupiranja zečeva...:ppozdrav:

URkNe.jpg

URU82.jpg
 
Nazad
Vrh