Soja 2018

Najeftiniji je bormaks od fitoferta i ima 20% bora.Ide ga 1 kg po ha a cena je oko 700 din.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Kakva su sad ovo govna?

5y800z.jpg


29db9c4.jpg
 
Cime Aco? Securuskom? Mani se toga, ti si nadjubrio dobro, ne treba se bakciti time!:ppozdrav:
E moj Peet,ne znaš ti kako je to kad si rekorder jedne godine pa te posle počnu svi prestizati.Moram da se ponovo vratim na postolje kao lokalni rekorder.Gledam našeg Đokovića,kao da gledam sebe i svoju sudbinu.Zato ne pitam šta košta.Bio sam i u crkvi,zapalio sveću i rekao da više neću iči kod komšinice,pa videću kakav će biti rezultat.
 
E moj Peet,ne znaš ti kako je to kad si rekorder jedne godine pa te posle počnu svi prestizati.Moram da se ponovo vratim na postolje kao lokalni rekorder.Gledam našeg Đokovića,kao da gledam sebe i svoju sudbinu.Zato ne pitam šta košta.Bio sam i u crkvi,zapalio sveću i rekao da više neću iči kod komšinice,pa videću kakav će biti rezultat.
Cika Aco ako je sa svecom obecano onda je ozbiljno tu nema vise samo da joj zavrnem osigurac i ostali izgovori:ppozdrav:
 
Kako si se izborio sa samoniklim suncokretom? Sta si koristio od herbicida i da li je bilo potrebno odraditi naknadno drugo prskanje? Po slikama dobar si bio:bravo:treba imati m.da i posejati soju nakon suncokreta.:ppozdrav:
 
Radim ja to već godinama,imaš jednu blizu tebe u 5-om isto u suncokretu pa izvizitiraj,ova je konkretno u 4 prema DTD,jedno 7-10% nije niklo do kiše ali je ostalo ok.zemljišno sencor+telus+total,dva splita prvi pasat-dinox-savazon,drugi dinox-savazon,sve po pla doze,špartač,prskanje čim se pojave korovi do 1 cm.Biće neki do žetve ali ništa strašno jel ide pšenica u te parcele.A možda i koja repica.
 
Ima tko preporuku za ambroziju?viša je od soje,ali je ima mjestimično..cca 10% na parceli..da li ostaviti,ili pošpricati nečime?čime?
hvala
 
Nemas je sad nicim unistiti osim motikom, a najbolje je cupanje. Ne trosi samo dzabe pare na hemiju, nego skupi ekipu pa je resi mehanicki, ili je bar proredi da ne pravi problem u zetvi.
 
Istanjirana repica,pa bi da lupim soju preko nje,koja hemija unistava repicu u soji.
 
Treba paziti i na sledeci usev. Ja bih npr koristio Bentazon i Harmoni, a izbegavao Imazamokse.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh