Soja 2018

Sava i Venera. Ako jedna podbaci - druga neće.
 
Sejem je samo gde najbolje uspeva.Zbog plodoreda nesto manje površine u 2018 godini.Na višljem zemljištu nema računice jer slabije radja i cene su loše jer se sve veće površine seju pod sojom i neisplati mi se.
 
Jeli neko proveravao klijavost soje koju je ostavio za seme? Naša nekako dogurala do 70%.
 
Ja cu moju nositi na ispitivanje posle selektrovanja, verovatno na prolece, proletos je klijavost bila preko 95%... ove cemo tek videti, mada izgleda to sve dosta gadno... (sitno seme, crno, sturo... videcemo)
 
Тајфун 25кј, Сава/балкан на 14кј ина око 3-4кј биће нека од сорти које до сада нисам пробао....Сава/балкан крајем априла ће се сејати 2018, Тајфун негде до 15 маја никако пре.....клијавст је задовољавајућа око 97% код сава/балкан и око 95% код Тајфуна....испробано на 1000 зрна једног 1000 зрна другог...
 
Kod oranja sam primetio da Valjevka koja je bila ispucana po zemlji uopšte nije nikla ni jedno zrno, što znači da ostavljeno za seme ne valja ništa. Biće kupovine semena.
 
Нажалост да, јер сам са те њиве које је била семенска роба писејао био и пар реди саве, јер ми је усфалило балкана. А када сам вршио био заборавио па сам тако помешано семе оставио сво за семенску, јер је била из дола и била је одлична (2000кг/кј) је ту био род... Пре неки дан када сам листао књигу сетве видех да је било уписано 8 реди Саве....тако да ће следеће године бити микс те две сорте...

Радим довољно земље да имам од свега довољно....
 
I ja sam primetio da u našem ataru nigde nije niklo ni zrno soje!Doduše niko nije ni ostavio seme.Suncokret nikao strašno.
 
Kod mene je nikla po njivama a ići će i provera klijavosti u kućnoj varijanti za svaki slučaj.
 
Jel ovo znači da magu da stavim za sjeme ? :osmeh:

20171013_152139_zpswpnipwlw.jpg
 
Kolege Hrvati kakvo iskustvo imate sa Pioneer sortama soje:
PR91M10, PR92M22, PR92 B63 i da li imate u ponudi i sortu
PR92M35?
Takodje pitanje i za nase proizvodjace soje, da li ste imali neke sorte od navedenih i kako su se pokazale pored nasih ili nama poznatih sorti?
 
Nazad
Vrh