Soja 2018

Trebalo bi odbiti po 15 cm od biljke sa obe strane ako se sparta na 70 soja koja je u cvetanju.Kad je manja moze blize.
To je sigurno posledica preblizog spartanja.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Špartam na 5-7cm od biljke i nikad nisam primetio da imam ovih pojava a špartam poprilično kasno i već uveliko preraslu soju i ove godine ću isto.
 
Ako baš zakasnim kao ove godine (prskao kasno sirak pa se posle okišalo)ponesem velike prednje motike za kukuruz i montiram njih umesto malih a zadnje skinem jer ne može sa zadnjim držači kidaju i čupaju lišće,parač tupanjčev šestoredni na 50cm.
 
Jutarnja vizita, Wendy,setva 21.4 ,atar sela Jermenovci, nisam bacao vestak 3g.Ove je dobila 200 kg 3x15 ptoletos i sigurno 3 sledeće je na postu.Soja je u monokulturi vec godinama .Najveći prinos od kad radim ka na toj parceli je bio 7100 kg a najmanji prošle 3350 kg.
Površina 1,85 ha
e4d563ba5654aaaf1a19492f1adba6d2.jpg
aa7d4f42bdcb135fecea42751f7acf6c.jpg
a5fa82ec1f86ed5ceb36178819b0b004.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Danas obisao soju u jednoj njivi na uvratinama ovako pozutela soja a u drugoj ima je i u sredini... Nisam se srecao sa ovakom zutilom...
5d4af503e9eeded801cf7500d84c1898.jpg
63bd2b13fb756a5bfa28e25d7b1fedaf.jpg


Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Možda će to isto biti kod tebe kasnie. (nadajmo s e da neće) . Imam i toga ja na jednom mjestu , nenormalno mnogo . Listovi se suše i opadaju kao sprženi , a raste uvis skoro normalno . Mislim da je slabo oprana prskalica ali ipak u saradnji sa zemljištem sa nekim problemom.
 
Te pege su plamenjača listovi se suše i otpadnu.Optimalno vreme za razvoj bolesti je temp.od 20-22C i vlažno vreme.
 
U jucerasnjem obilasku vidim da su sorte apolo i rubin okićene maunama dok kod mene na trijunfu ima mnogo manje mauna.Na izgled Trijunf izgleda veci i bolje zatvara redove al tek izgleda mu krecu maune.
Sta mi je jos cudno da na svakom spratu ima po jednu maunu i dva tri cveta dok kod ove dve sorte vec su formirane maune na 5 spratova.
Apolo koji sam gledao ja radim usluge i sve je isto rađeno samo u prskanju sirka je dodat slavol 5 l na 2,5 jutra.


Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Rubin nije uopste robusan, vise je nizak sa vrlo kratkim spratovima. Prosle godine u onoj susi je bio najbolji, sazreo ravnomerno i dao prilicno solidan rod sobzirom kakva je godina bila.
 
Rubin nije uopste robusan, vise je nizak sa vrlo kratkim spratovima. Prosle godine u onoj susi je bio najbolji, sazreo ravnomerno i dao prilicno solidan rod sobzirom kakva je godina bila.
Baš naprotiv. Rubin je robustan, a trijumf je nizak. Bar je to moje iskustvo. Takođe rubin ima ako mogu da napišem crvenkasto-zelenu boju listova, zato je i dobio to ime. Jasno se razlikuje od drugih soja po boji.
 
Nazad
Vrh