Soja 2018

Zemlja u arendi, druga godina.
Pred usev psenica, godinu dana pre suncokret.
Radjeno 2 x spremacem pre mesec dana. Setva soje od pre neki dan. U Petak zadnji voz za prskanje totalom, do tada sigurno necu moci uci u parcelu.
381f307fa8968a1efaddd474487ac822.jpg

88510c771a799b83a19025e4293fc8f0.jpg


Isti slucaj, samo sto ovde jos nije posejano, vlage nije bilo uopste. Predusev kukuruz, pre toga kod arendasa bila soja.
Sirak je sad visine i do 60 cm
dc92fccbb42e0b56ef4fff9249385d04.jpg

0217d25feb62059aa3cb55bf78300586.jpg

ba42f48ae2871a68ba332206398e8119.jpg


U 95% slucajeva ovakve parcele sam dosad uzeo u zakup, pa se onda ubij da ih ocistis. Inace zemlja kao zemlja se nalazi u Viner i Pustara, u prevodu za one koje ne znaju, kvalitetna zemlja.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo i soje za koju su mnogi ovde pisali da nema nista od nje jer je prskana totalom i sencor plus kada su svi kotiledoni izasli napolje. Par stranica nazad imate sliku kako je izgledala pre. Zahvalio bih se Bojceticu i Mindjusaru na savetu jedino su oni rekli da posle dobre kise sve ce doci na svoje mesto
E

- - - - - - - - - -

2eozcba.jpg
[/IMG]
 
Evo i soje za koju su mnogi ovde pisali da nema nista od nje jer je prskana totalom i sencor plus kada su svi kotiledoni izasli napolje.

Znaci definitivno total deluje samo i iskljucivo preko lista. To je dobro znati. Imao sam veliku potrebu da prskam posejan i proklijan krompir totalom, ali nisam smeo zbog klice, ali eto, bice da sam mogao, umesto sto sam okopavao.
 
Clan Raca je sejao u raz soju,zatim malcirao,ima li skorasnjih slika kako je to niklo ,sklop itd ?.
@Macvanin
Pisao si u temi herbicidi u soji na strani 208,ja trazio da vidim koja je doza bila u pitanju glifosata,ali nisi napisao.
 
Poslednja izmena:
Ko seje pšenicu na arendu taj bolje da ne radi ništa pametnije bi mu bilo.
A koja bi tvoja preporuka bila za setvu te prve godine kad uzimas u arendu a parcela je zakorovljena sa svim i svacim?

- - - - - - - - - -

Zemlja u arendi, druga godina.
Pred usev psenica, godinu dana pre suncokret.
Radjeno 2 x spremacem pre mesec dana. Setva soje od pre neki dan. U Petak zadnji voz za prskanje totalom, do tada sigurno necu moci uci u parcelu.
381f307fa8968a1efaddd474487ac822.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Danas sam uspeo uci u njive i prskati totalom. Soja jos nije izasla i nece sigurno do Nedelje, Ponedeljka, hladnije vreme je doprinelo da ne izadje za 6 dana kao ranije posejane parcele.
 
Nazad
Vrh