Soja 2018

Sava, seme od prosle god, lepo je nikla. Posejo samo tih 30 ari da bi utrosio seme da ne bi bacio, jer ne planiram raditi dalje sa njom posto se bas i ne isplati. Lane na 60 ari zaradio 200 dinci



 
Jedna pomoc razvio se poponac( ona prokleta loza) po soji, sa cim da je suzbijem svakim danom buja sve vise. Soja je u prvoj troliski.
Ajde da probam ja da odgovorim... Primer kako smo mi radili kada smo imali problem sa tim. Čim malo preraste ne možeš ga potamaniti. E onda kada soja malo odskoči i taj poponac još malo naraste, špartač ali samo prednje motike i gas... I na svakom kraju čišćenje motika... Posle u vršidbi ga nema uopšte. E to je sve pod uslovom da je soja sejana na 70...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Pa mislim da bi na 50 bio još veći problem sa čišćenjem motika. I na 70 se desi ponekad u toj varijanti da moraš čistiti motike u sred njive jer krene da gura zemlju i zagrće soju, a na 50 bi to bilo više muka nego špartanje... Kažem mislim, mi oduvek sejemo na 70 i sa tim imam iskustva, a na 50 i uže mi je logično da bi se tako ponašalo špartanje....
 
Kod mene stanje neznam lose ili jos gore posejano samo 30% nado se kisi da bude bolje ono ne pade pa jos gore stoji u vrecama.
 
Evo moj doprinos ::sramota:: ovoj temi, da ne budu samo slike vrhunskih soja...

Veceras sam slikao jednu njivu gde je bilo lose nicanje (mojom greskom). Slikao sam neke losije delove, srecom nije cela takva njiva. Na poslednjoj slici se vidi (u rupi koju je zec napravio) da jesenas zaorana kukurzovina nije istrulila...
8f43b3fee1afddcee27333c9559f5530.jpg
b21173cd6f8df607e1f2c0220b470819.jpg
8baac00390d3770bf45790e82beae387.jpg
e061527e1359149ea97d22cbb4d5aca5.jpg
0168b6a4ce12380899f6e347eb54e256.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kad sam krenuo ove godine sa setvom nisam posejao mnogo duboko i to me kostalo na jednoj parceli od 3 kj. Fali u redovima, a ponegde i vise metara.
Dok kasnije kad sam trazio vlagu i posejao na dubini od 8-10 sve je u redu.
 
Ajde da probam ja da odgovorim... Primer kako smo mi radili kada smo imali problem sa tim. Čim malo preraste ne možeš ga potamaniti. E onda kada soja malo odskoči i taj poponac još malo naraste, špartač ali samo prednje motike i gas... I na svakom kraju čišćenje motika... Posle u vršidbi ga nema uopšte. E to je sve pod uslovom da je soja sejana na 70...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Ima njega i kasnije poprilično žilav korov,samo što nije neka pretnja jer se širi po tabanu ne raste u visinu.
 
Дубина сејања ове године је била на неких 8цм у ВЛАГУ, као и претходних година. Одавно смо престали да сејемо пжитко, управо јер смо бики надрљали били са неравномерним клијањем.

Ко год је код нас сејао плиће, шаренило на њивама, дубље и боље смо прошли...
 
Jel deran onaj štap koristi kao sirenu ili kao odgušivač?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Hehe... Jel to ona varijanta ako dva puta čukne u prozor onda brže, a ako jednom sporije...?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Sigurno ima ponika koje će Corum da obrije.
Takodje danas uradio prvi split 0,5 l/kj Corum + 0,3l/kj. Dash-a.
Promoter me ubedio da je sasvim dovoljno 0,5 l/ha Dash-a umesto dosadašnjih 1 l/ha.
 
Nazad
Vrh