Soja 2018

Ili nekadašnja sorta Indijana dva metera u njoj kad se opruži .Kad već pomenuste Vojvodjanku nisam je na institutu ove godine video a bilo je reči da će je opet biti kod mene je ona zajedno uz Moravu bila vodeća po prinosima.
 
Imao sam Trijumf 2012god. i ne mogu reći da je bio niži od ostalih sorti jer i ostale nisu mogle da porastu sve su tu negde bile do kolena,kakav je u redovnoj god.ne znam.
 
Poslednja izmena:
Danas malo sređivao kanale i puteve oko njiva pa primetim ovu pojavu na listovima ,tek po neka se nađe .Šta bi to moglo biti?
4e684e4d2dd1616a8f1ca26eded5016b.jpg
312f650bd70c6c207e3f312d5bad514c.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
To sam i ja video na rubinu mauna koliko hoces a kod mene na fantastu retko hde ima mauna
Neka vreme i dalje posluzi pa ces na kraju videti sta je Fantast u odnosu na Rubin.
A ne daj Boze, u susi je jos veca razlika.
Da se nadovezem samo kratko po pitanju Trijumfa kojeg sejem vec nekih 6 god. Jeste manji od Rubina ali mnogo stabilniji u prinosu, narocito u losijim godinama. Dok u kisnoj i dobroj godini ne plasi se uopste Rubina.
Fantast zna u dobroj godini biti bolji od ove dve sorte.
 
Ako ova godina nastavi ovako fantast će da oduva sve, ali pošto se sve sejalo krajem aprila to će se videti tek krajem oktobra početak novembra... I ako mogu da predvidim ako se nastavi ovako godina biće sav u crnoj zemlji...

Ali ko ima živaca da ga dočeka biće zadovoljan... 2016 god na 2.9 jutara 9280 kg...
Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ajde javi šta kaže struka,jesi li upratio da li se pojavljuje na raznim sortama ili na nekoj odrođenoj. Ova kod mene je wendy,sejana 21.04.
 
Nazad
Vrh