Soja 2018

Imat cu nagodinu par njiva gdje cu imati osjaka i slatkovine pa cu biti prisiljen dikambom raditi. Jel mislis da ona moze znatno nositi 2 m/s sa idk diznama na 2 bara?

Vjerovatno manje , ali jednostavno lebdi i ide daleko . Ameri su prošle godine najviše diskutovali o tome i dosta njihovih država je dikamba zabranjena , a povod su upravo ovakva oštećanja soje , ništa drugo . Zamisli kad kod njih nije zabranjen ni Atrazin , ni Acetohlor , ni Flekstar ni masa drugih herbicida a dikamba jeste.
 
[video=youtube_share;VNG8ol-XI5E]https://youtu.be/VNG8ol-XI5E[/video]
Danas spartao
20180524_141921.jpg
20180524_141907.jpg
 
Napokon zavrsio sa setvom danas zadnjih 5 kj. Nikad do sad nije mi se desilo da imam jos za setvu a da pri tom nekih 20% parcela sam vec spartao.
jel nije kasno za soju? Ja imam jedan hektar posijao suncokret ali nije klijao pa mislio presijati soju a bojim se da nije kasno.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
jel nije kasno za soju? Ja imam jedan hektar posijao suncokret ali nije klijao pa mislio presijati soju a bojim se da nije kasno.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Tesko pitanje, zavisi i od toga kakva je jesen a po najvise od osobe do osobe. Nadam se da si dosta toga procitao u temi soje i ranijih godina. Neki smo pristalice kasnije setve dok drugi krenu sa setvom pocetkom Aprila.
 
Na imt-a sam stavio S opruge i pačije noge stim što sam ostavio srednje velike motike koje nabace zemlju na pozadi pačije noge ide perfektno.Ulaganje minimalno a efekat odličan kvalitet materija starog imt-a da ne pominjem a to vidim kad špartam bregove strane pa kad četvoredni špartač vuče prednji trap traktora ali nikad ništa nije puklo.
 
Dali je neko radio punu dozu 1l kj coruma od jednom.Trebao bi da radim usluzno jednu njivu,osteti soju jako?, treci trolistak krece, a bit ce napolju kad se bude moglo na njivu
 
Prskao sam i ove i prošle sa 1lit.Coruma po kj. može slobodno malo soja dobije kao kad ideš većom dozom bentazona ali nema žutila.
 
I kod mene na salasu krenula da cveta,sejana 11 il 12 aprila.A imam na drugoj parceli ista sorta samo dan kasnije tek vata trecu trolisku.Vlaga u njivi puno zavisi.Da dodam isto sorta galeb.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh