Soja 2018

Mačvanin 82 da nije to ona sorta Mačvanka što je zovu? :osmeh:
 
A koja bi tvoja preporuka bila za setvu te prve godine kad uzimas u arendu a parcela je zakorovljena sa svim i svacim?

Ne znam ne dajem nikom preporuke,imaš neki plan čim si uzeo pa radi kako si zamislio.Teši se bar nije na njoj bila svake druge godine repa,kod nas i nema druge nego samo ovakve.
 
1z2k4t1.jpg
[/IMG]Maticu nesejem ja to jer mi sva soja ide u prodaju. Inace ove godine sam zbog klijavosti morao uzeti svu semensku soju, naravno Beluga je upitanju.
 
Danas presejano skoro 4kj soje. Nedostatak vlage u setvi i manjak padavina. Seme malko nabubrilo, nije bilo dovoljno vlage i tako strunulo. Negde se klica osusila, negde neke bele bubice ga pojele. Katastrofa
Sta joj bog da sad. Totalisao sam jer je i korovina grunula odlučno. Zadnijih padavina sveukupno bilo 15l pa ako misli padati neka pada. Ako ne, šta da mu ja radim. Svoje sam odužio
 
Ja sutra krecem sa spartanjem soje,dubinsko odradilo svoje,i pre 10 dana uradjeno od sirka pa sta joj bog da...
 
Ja danas odradio drugi split i poslednju prskalicu kada sam zavrsio posle pola sata pala kisa. Prvi split je doro odradio posao. Soja je u fazi treće troliske. Ostalo jos spartanje i ako bog da žetva.
 
Prve dve slike Wendy ,setva 14.4 jedna od retkih parcela koja se radila jako lepo.Prskana Sencor+ telus ali zbog nedostatka padavina urađen jedan tanak split savazon+pasat(msnje od pola doze).ova parcela 15 godina nije videla kukuruz a suncokret nikada.2- god soja pa jedne pšenica i tako u krug.
3 slika Wendy setva 16.4 za sada neprskana ,razmišljam pola doze fuzilejda i pola doze oksona(okson više zbog sirka i po neki širokolisni ako se nađe) ili Čika Acinu tehnologiju motikan i čupazon.
04a38d05cfe695f5e3758aa2f5b5b8ee.jpg
5b0c1d694f5def99f999552747c18c86.jpg
c87c0125a3fce94a60c447e40719047a.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ala Talianu ima dobru i čistu soju,svaka čast.Ja se mučenik borim ali je ipak Mačvanska zemlja slabija.Još samo da neki profesor patentira u svjoj knjizi "Čika Acin split sistem" i da mogu mirno otići na onaj svet.
Opasna ti Kris ova prskalica,koliko je to litara,dužina grana i koji to traktor vuče.Da vidim i ja da tako nešto nabavim za koju godinu.
 
Mislio sam-nosi,nisam toliko ćorav samo uzbuđen jer sutra sa starijim sinom idem na nastavak split kopanja.Bio danas u NS kod mlađeg i vrbovao ga da dođe sa nama kući da nam sutra pomogne ali reče da mora puno da uči ima neki ispit.Na to će moja žena-Ljubi ga mama,biće to mamin dobar energatičar.Ja ćutim i gledam u žuljeve na rukama.Samo da završi,za koju godinu.
 
Nazad
Vrh