Soja 2018

Sve bi konbajnirao, ali kerece grozdje samo jednom. Posle prali sita pun(r)omatom :osmeh:
 
Ja sam samo jednom sejao soju,na parceli od 17kj posejao na 2kj,bilo oko 4t,i nisam imao drugih korova sem kerećeg groždja...na preostalih 15 kj u kukuruzu nije bilo...a ni na celoj parceli ni pre ni posle te soje nije bilo,samo te godine,i stvarno sam jedva nasao ko će to skinuti...
 
Zasto pivot kad ima harmony za mnogo manje para. Kod nas kereceg grozdja vec odavno nema po njivama. Jako retko se naidje na njega. Ambrozija je kod nas zlo najvece.
 
Kod nas ko ima tako zakorovljenu soju ostane neovršena. 2016 god. što ja znam ostalo je 3-4 njive u ambroziji nepokošene. A jedan me molio da mu skinem soju a ona puna kerećeg groždja. Ja ga prvo odbijao a on ponovo došao, neće niko drugi da radi. Soja bila onako srednje visoka a kereće groždje bilo više pri zemlji, ja mu kažem da ću uraditi ali samo na kraju kad ne budem imao kome više da radim i samo iznad kerećeg groždja, on pristao... Tako da, kod nas takve ardale izbegavaju raditi a svako ko misli da nije problem to skinuti neka kupi sebi kombajn pa šibaj brale do mile volje. I još nešto, taj što me je molio hteo da radimo u sred sezone, ja mu kažem nema problema, ovršemo ta tvoja 2,5 jutra i posle ceo dan peremo i čistimo sita. Ja za ceo dan mogu bez problema da ovršem 20 jutara soje a ti ćeš mi toliko i platiti jer ja taj ceo dan gubim... Odma je pristao da je radimo na kraju...
 
Zasto pivot kad ima harmony za mnogo manje para. Kod nas kereceg grozdja vec odavno nema po njivama. Jako retko se naidje na njega. Ambrozija je kod nas zlo najvece.
Zato sto kerece grozdje zna i mnogo kasnije da nikne a Pivot nikako ne dozvoljava dejstvom kroz zemlju.
Znam parcele koje radim i usluzno a ne koriste Pivot u kojima se nadje kerece grozdje.
 
Prve tri slike Wendy
4,5 i 6 fantast.
1cc0c2870ec1399d96ab99c0dbee58e5.jpg
94b4604fda628a515b40d6a626c6c04e.jpg
581fdc1ae8963660a6ea0a694f4db9b9.jpg
8fc1940e25d7b9aa6f365798729375a7.jpg
2ede780dfdacba89b5725af86b59159a.jpg
d2cd3b8c182b017a6ab097aaa88ae584.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Srdjane pisano je o tome vise puta da nismo imali dovoljno padavina kao vecina. Jedini spas je bio sto u nekom kontinuitetu u Junu smo imali po nekoliko lit. a nikad od jednom vise od 20 l i plus temperature podnosljive. Jul i Avgust uzas.
 
E morao malog da odbacim na ringišpil.
Setva 24 sve ista parcela,ogled od 4 sorte,isti predusev ista agrotehnika,predusev soja,hemija neka standardna problem sa nicanjem u startu oko 10% naknadno niklo,150 kg npk zaorano.
Zemlja u vlasništvu 2014 bilo 10100 kg (trijumf) onda kukuruz pa pšenica prošle soja 4060 kg, Malo brža zemlja uvek prvo ovu parcelu kosim.
Paore taj deo je nekako manje pokisao ,nisam ni ja nešto oduševljen,puno je obećavala a biće neka sasvim prosečna oko 1600-1700 po kj cenim.
Ubio je ovaj vetar poslednji 6-7 dana
 
Plase me ove tvoje slike. Nisam zadnjih 3-4 dana obilazio setvu od 20 Aprila sa Fantastom ali kad sam ih zadnji put video bila je soja jos zelena bez zutih listova pri vrhu.
 
Imam 5 kj u 4-oj duži prema kanalu,usrao se za par dana,da ne veruješ a onako nezdravo suv kao da je dehidrirao.A pre 7-8 dana prošao kroz njega izbacio po neki suncokret,jedva se kretao kroz parcelu modar,lep.
 
Nazad
Vrh