Soja 2018

U nasem ataru drasticna razlika za 4 dana. Nedostatak vlage, vetar koji je duvao nekoliko dana u kombinaciji sa ovim vrucinama cini da soja sazreva veoma brzo.
Sto je najgore da ne sazreva ravnomerno vec mnogo biljaka ostaju sa zguzvanim osusenim listovima a te mahune i zrna nisu nalivale dobro.
Ono sto je obecavalo do 2 t/kj sada ce sigurno podbaciti za 400 kg.
Fantast setva 20 Aprila
9e7c47e5dede0512d717cbfe5cea71df.jpg
23bbb5cb54c890fcf51dacb1d02e2e37.jpg

Druga parcela isti datum setve
0d107b4e92c0ac6223272cb53bff2f17.jpg


Fantast setva 3 Maj drzi se malo bolje
Na ovoj parceli tacno se vidi dan razlike u setvi. Nastavljena setva je bila sutra dan zbog mraka.
e1a453a79e393eaa892a05a35785741b.jpg

I jedna pod Belgom setva 20 April i nikad vise na mojim parcelama.
04b75ab4ce6b24b5f9b951b669eaae09.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Peet,kada ocekujes da ce se raditi ova sa poslednje slike? Imam Savu sejanu 18.aprila u slicnom je stanju sto se tice sazrevanja.
 
Tesko je reci. Da normano sazri kosidba bi bila za 10-12 dana, ovako, ne znam. Imam i par redova koje su kasnije nikli i to je bas zeleno.
Probacu da sve uskladim i da sacekam do onog trenutka kad se pojavi po neka zrela mahuna da puca a da pri tom ta trenutno zelenija sazri.
 
Gledao sam Palador na parcelo od Paje gde si mi rekao,žalosno kako izgleda .Kod Cicija sam gledao pre 13 dana i oduševio se.Ova vetrina definitivno ubrzala soje.
 
Vazdusna susa je veci problem soje nego kad nema vlage u zemlji. Kod nas ce kosnja poceti za 10-15 dana i to prvo save, apre toga sporadicno i ko ima maximus.
 
Sto beluga ide napolje iz setvene strukture ?
Isti datum setve kao i Fantast a skoro da je zrela. Nista posebno nisam ni prosle god. video u toj sorti ali dao sam joj sansu jos jednom. Ova parcela gde je sad posejana Belga je medju boljim parcelama a soja opet ne daje dobre predznake, nije visoka i ima mnogo tih osusenih, sprzenih listova po biljkama a tu mahune su nekako pljosnate i bez vece predizpozicije za dobar prinos. Uostalom videcemo posle kosenja.
@ talianu
Danas sam usao u toj Pajinoj parceli sa Paladorom,
Obecava, veruj mi. Na oko ne izgleda ne znam sta jer je posejana na 70 i pocela da se susi naglo ali ima pune mahune i to sa po 4 zrna mnogo.
Tamo la Mizloace gde ima Nike Lupu, pored njega ka kanalu DTD radim 3 kj. Tu isto imam Fantast posejan 23. Aprila.
@pop step
Trijumf je jako dobra soja, koja ne podbaci cak ni u susi ali zato ako ima dovoljno kise zna da bude sasvim dobra soja.
 
Jest,pride bi dobio novu Kvederland sejačicu za žito.:osmeh:
Nego napiši ti tamo koja firma daje 315 €+pdv?
 
Nazad
Vrh