Soja 2018

Ja se sve bojao da mi kombajner nece htjeti kombajnirati tu ambroziju sa sojom..
 
Od čega rizik da se patiš sa odgušivanjem? Sve se isplati i ima načina kako se to radi ,ništa se tu ne ostavlja.
 
Da se razumemo u toj šumi od ambrozije ni nema soje...Danas mi bio u poseti Dragan18 i obišli moje njive i imam komšijsku njivu isto takvu kao sa slike razgrnuli tu nema 10 pljosnatih mahuna po biljci.:ppozdrav:
 
Imao sam 2012god dva jutra takva,(salašište i okolo njega samo ambrozija) batalio i digo ruke ,kad je kombajn ušao ono isto izmereno kao i kod one što je čista...primese 20 ali kad sam izmešao sa redovnom 7, izašlo tačno 1100kg/kj.Taj prinos mi je bio i na ostaloj soji.

- - - - - - - - - -

U ambroziji jos moze koja kila da se nadje...u palamidi i zelju ni toliko.

Gde je palamida tu soje nema ostane neka patuljasta i jalova...zelje uglavnom nisam imao ali verujem da je gore nego ambrozija.
 
Njiva kad se pogleda sa strane može da se čini da je sama ambrozija i ako je svaka na 2-3 metra po jedna , imo sam takav slučaj i što kaže kolega bilo solidno soje i nije ni bilo problema u žetvi , ali ako je ambrozija stvarno gusta i ranije presvojila onda stvarno nema ništa.
 
Moj apolo, slikano juce.
87ada38e354c610a964cefc294b70872.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Kad sazri ta ambrozija nije bas toliko strasno skidati je.
Zelena je mnogo gora ali ne cini sranja u soji kao sto zna da cini stir, pepeljuga ili ne daj Boze kerce grozdje.
 
Nazad
Vrh