Galenika fitofarmacija pšenica KWS pšenica 2018
Strana 94 od 94 PrvaPrva ... 4484929394
Rezultati 1,861 do 1,873 od 1873

Tema: Soja 2018

Član Druškan avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    1,176
    Zahvalio se
    300
    Zahvaljeno 467 puta na 232 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Na žalost, jeste...

Član Darko Dren avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    1,321
    Zahvalio se
    769
    Zahvaljeno 1,282 puta na 320 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kod mene ove godine prosek 3920 kg po hektaru. U ravnici je bilo oko 4300 po hektaru, ali je brdo snizilo prosek. Sorte Sava, Apolo i Fantast. Pobedu je odneo Apolo, bio je ubedljivo najbolji... Baš kako mi je rekao član Sale Ratar, iznenadićeš se kad kombajnom udješ u apolo. Tako je i bilo. Sa Fantastom muke žive u vršaju, parcela pored reke, zrno zrelo, stabljika jaka i zelena, debela.

Za seme ostavljen Apolo.

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Poruka
    48
    Zahvalio se
    5
    Zahvaljeno 35 puta na 3 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Darko Dren Pogledaj Poruke
    Kod mene ove godine prosek 3920 kg po hektaru. U ravnici je bilo oko 4300 po hektaru, ali je brdo snizilo prosek. Sorte Sava, Apolo i Fantast. Pobedu je odneo Apolo, bio je ubedljivo najbolji... Baš kako mi je rekao član Sale Ratar, iznenadićeš se kad kombajnom udješ u apolo. Tako je i bilo. Sa Fantastom muke žive u vršaju, parcela pored reke, zrno zrelo, stabljika jaka i zelena, debela.

Za seme ostavljen Apolo.

Druže i mi imamo isti problem., kako si uradio jel ti zaglavljivao bubanj.
    Korpa ulaz izlaz?? Blinde skinuo ili ostavio. Pozz

Član MOMOSARIC avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    11,555
    Zahvalio se
    2,684
    Zahvaljeno 3,520 puta na 1,888 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Skida se kod nas soja još uveliko . Biram što kasnije sorte , u stvari iste su već godinama. Prinosi ekstra , najbolje dosad prekjuče oko 5t/ha , to dosad nije bilo .Doduše i agrotehnika je standardna kod mene , vrhunska : sjeme domaće više ni neznam koja je sorta bila , ovo je mislim Sonja Banjalučka od prije 4-5 godina , bez zrna djubriva dabome , na 70cm a potrošnja sjemena bude 60-70kg/ha , bez folijernih mandjija , bez špartanja kao i uvjek i to je to .
    Malo snimaka od juče , ovde je bilo malo preko 4t/ha . Savršena 2018.

5. Sledeći 5 korisnici su se zahvalili MOMOSARIC na ovoj poruci:

nikola indjija (Danas), Peet (Juče), Raca (Juče), sale ratar (Danas), talianu (Juče)

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Poruka
    480
    Zahvalio se
    114
    Zahvaljeno 80 puta na 61 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Momo a zašto ne špartaš soju namerno to radiš ili nisi stigao?

Član Peet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Poruka
    7,185
    Zahvalio se
    2,037
    Zahvaljeno 3,221 puta na 1,502 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Dakle, utisak je taj da ne samo Srbija vec i Bosna i Hrvatska i Madjarska i skoro da svaki region ove godine je pokisnuo za sve pare osim nas ovde u krugu od nekih par km kvadratnih.
    Moj prosek soje je skoro pa isti kao i 2012 od nekih 1430 kg/kj kad smo ipak tada dobili krajem Jula 100 l/m2.
    Razlika je samo u tome sto tada je cena soje bila 69 din, dok sad je 37-38 din.
    Ako bude kise (ciste) bice roda! Bog sa nama poljoprivrednicima!

Član mcbaycow avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    941
    Zahvalio se
    1,723
    Zahvaljeno 466 puta na 184 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    nije to Peet samo, ima i cene repromaterijala, goriva...
    Kod mene je jos manji prosek soje, pa cutim...
    Znaš da smo mi, paori, nepoverljiv svet ... Kad celog života zaviš od neba, onda naučiš da nebo nikad ne možeš potpuno uzimati za prijatelja.

9. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku mcbaycow na ovoj poruci:

ratatatui (Juče)

Član Peet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Poruka
    7,185
    Zahvalio se
    2,037
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Cuj cutim!!! Pa samo sam napisao neki utisak, nisam galamio, nisam krivio nikog od vas, ne zavidim nikome, jednostavno napisano neko cinjenicno stanje, pa sta je tu je!

Član MOMOSARIC avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    11,555
    Zahvalio se
    2,684
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: ratatatui Pogledaj Poruke
    Momo a zašto ne špartaš soju namerno to radiš ili nisi stigao?
    Kod nas malo ko šparta soju . Ja nisam primijetio da išta utiče pa zbog toga ne radim. Moje mišljenje da je soja kod koje se mora svašta probavati i detaljno vidjeti ali nikako ne gledati na reakciju od oka ili kako izgleda u kojoj fazi nego samo kolko šta utiče na vagu na kraju .
    To sa špartanjem isto je opšteprihvaćena teorija da čuva vlagu , pominje se neko "presjecanje kapilara" al to je meni nedorečeno i sumnjivo. Možda je to u nekom tipu zemlje .

Novajlija
    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Poruka
    20
    Zahvalio se
    12
    Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: MOMOSARIC Pogledaj Poruke
    Kod nas malo ko šparta soju . Ja nisam primijetio da išta utiče pa zbog toga ne radim. Moje mišljenje da je soja kod koje se mora svašta probavati i detaljno vidjeti ali nikako ne gledati na reakciju od oka ili kako izgleda u kojoj fazi nego samo kolko šta utiče na vagu na kraju .
    To sa špartanjem isto je opšteprihvaćena teorija da čuva vlagu , pominje se neko "presjecanje kapilara" al to je meni nedorečeno i sumnjivo. Možda je to u nekom tipu zemlje .
    100% je tacno da cuva vlagu na bilo kojem zemljistu koje moze da ispuca.Kada se povrsinski prodje spartacem napravi se rastresit sloj zemlje i pukotine (koje na nekim zemljistima mogu ici i preko metra) bivaju "zatvorene" odozgo i samim tim se sprecava isusivanje zemljista iz dublih slojeva i automatski smanjuje povrsina za evaporaciju vlage.Naravno susenje zemljista ce se i dalje odvijati ali 2-3 puta manje u zavisnosti od kolicine i dubine pukotina.

Član Peet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Poruka
    7,185
    Zahvalio se
    2,037
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kad krenu pukotine usled nedostatka padavina, pa u kombinaciji za vrucom Kosavom koja zadnje dve godine skoro da ne prestaje od Aprila do Septembra kod nas, ima da ispuca zemlja i pored 3 spartanja, da ces moci ruku do ramena zabiti u zemlju.

Član MOMOSARIC avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Poruka
    11,555
    Zahvalio se
    2,684
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Mušovac Pogledaj Poruke
    100% je tacno da cuva vlagu na bilo kojem zemljistu koje moze da ispuca.Kada se povrsinski prodje spartacem napravi se rastresit sloj zemlje i pukotine (koje na nekim zemljistima mogu ici i preko metra) bivaju "zatvorene" odozgo i samim tim se sprecava isusivanje zemljista iz dublih slojeva i automatski smanjuje povrsina za evaporaciju vlage.Naravno susenje zemljista ce se i dalje odvijati ali 2-3 puta manje u zavisnosti od kolicine i dubine pukotina.
    Pokaži mi fakultetsko ili akademsko istraživanje koje to pokazuje ili si ti radio na svojoj parceli pravi ogled kako se to po pravilu radi sa ponavljanjima i sličnim stvarima i pokaži brojke da vidimo za kolko se prinos razlikuje , a ovo "100% je tačno " nemožemo prihvatiti .
    Kod nas je soja najbolja u sušnim godinama na zemlji koja je najsličnija kako u Vojvodini zovu rit , teška crna zemlja koja ima velike pukotine a niko ne šparta . Samo brojevi pravog istraživanja a ono "soja poludi kad se ošparta " , to ništa . Eto meni se čini da ima nekih kontra efekata , al isto nemam brojke . Npr kad u suši dodje "manja" kiša od recimo desetak litara špartanjem su puktine zatvorene i uništene površinske korjenove dlačice a u nešpartanom to malo kiše ili popiju korjenove dlačice iz plitkog sloja a ostatak kiše ode u puktine pa opet osjeti kolko tolko korjen u dubini koji željno čeka po zidovima pukotina . Aa , a šta sad ?

Član Maky355 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Poruka
    71
    Zahvalio se
    41
    Zahvaljeno 51 puta na 15 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    I jedan video..

[YT]https://youtu.be/B3jCxBOSnY8[/YT]

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

Strana 94 od 94 PrvaPrva ... 4484929394

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.