Soja 2018

20180520_094546.jpg
20180520_094559.jpg

Ns fantast prskan posle setve sa oko 2.5l totala po kj i posle nicanja 0.5 pulsara i 4gr harmonija po ha.Juce oko 0.8l flojda po ha
 
Kolega uradio kaže jedno 100 kj. što svoje,što uslužno sa Senkor+Frontier i ove godine bez padavina učinak ravan nuli,ide sve redom klasičnim kombinacijama...po njegovim rečima bačene pare i neće više tako nešto da radi,a ja sam mu to sve reko da je lutrija...:ppozdrav:
 
Pa dobar deo sam isao sa senkorom nesto cak i pre setve jer je tako padavina najavljena ali nesto nisam. Mada i tamo gde sam isao i pola litre po ha ima male ambrozije malo manje ali je ima i dosta je bledunjava al sta vredi kad je ima... nosta peglam pola doze jer ako uvati ova kisa do vikenda boce zlo jos gore.
 
Nije potrebna kiša jer je uloga kiše da spusti hemiju u područje gdje klijaju korovi . S-metalohlor , kako neznaš , ili acetohlor ranije , zemljišni herbicid protiv ponika uskolisnih korova (muhara , koštana, sijerka iz sjemena,..) , npr Dual,Mont, Basar,..
 
@momo koji je razmak vremenski min i max od prskanja do spremaca kad radis tu inkorporaciju (valjda se tako zove)? Je l to radis i ostalim kulturama ili samo soji?
 
Ja sam ove godine hteo probati bar na nekim parcelama raditi inkorporaciju sa Senkor plus i Mont ali sam odustao.
Verovatno je efikasnost bolja u slucaju da nema padavina posle setve.
Koliko vode po ha trosis Momo u tom slucaju?
 
Danas sam obisao soju koju je tukao grad. Na oko polovine biljaka ostalo je 1-2 lista , a od druge polovine ostali su patrljci duzine oko 10 cm. Pre grada soja je pocela ta tera treci trolist. Kakva su vasa iskustva, sta mislite da li ce se soja regenerisati ?
 
Hoce bez brige,meni je tako 2013 ,i oporavila se,,nisam je sa nicim ni prsko,a planiro sam plavim kamenom,nije dopustilo vreme.
 
Danas sam obisao soju koju je tukao grad. Na oko polovine biljaka ostalo je 1-2 lista , a od druge polovine ostali su patrljci duzine oko 10 cm. Pre grada soja je pocela ta tera treci trolist. Kakva su vasa iskustva, sta mislite da li ce se soja regenerisati ?
Sad kad se razbokori imaces bolji rod sigurno.To ce joj pomoci da se vise grana.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Danas sam obisao soju koju je tukao grad. Na oko polovine biljaka ostalo je 1-2 lista , a od druge polovine ostali su patrljci duzine oko 10 cm. Pre grada soja je pocela ta tera treci trolist. Kakva su vasa iskustva, sta mislite da li ce se soja regenerisati ?

Ako si osigurao useve, presej polovinu njive gde su ostali samo patrljci jer je grad verovatno potukao kotiledone ili ih je soja odbacila. Ako nisi osigurao presej celu njivu sa nekom sortom soje 0 ili 00 grupe zrenja.
 
Oprskaj nekim aminokiselinama da biljka što pre preboli i zarastu rane od udara leda pošto će se tu javljati gljivična oboljenja gde udario led.
 
Moja soja požutela od drugog tretmana Pulsar+Basagran+Harmony.
Danas sam je ošpartao, jer se stvorila pokorica, pa će da vidimo šta će biti od toga.

Da li bi možda trebalo i neku folijarnu prihranu?
 
Nazad
Vrh