Soja 2018

Ma koji skup kombajn koštao ko pola zmaja,radim samo svoje i i šogorovo eventualno neki prijateljima samo mi se ne sviđa na hederu taj napadni ugao na dole.
Meni lično zmaj se više sviđa za te stvari.
Pero ima ljudi koji i sa leksionom donesu otpad a ima i sa matadorom ko je nosio sve su srpsu,zavisi i do majstora i do vozača.
Da ne lajem po forumu jer pola sela čita isto ima ko sa zmajem nosi SRPS a ima i i sa otpadom znaš i sam al to možem sami uz pivo komentarisat.:ppozdrav:
E ja tako vrsem suncokret,sa 12% necistoce, pa ovaj sto meri deluje mu jako mnogo pa pocne da sumlja u sprave njegove merne. A gazda sto otkupljuje pita dal mi otpao VETAR na kombajnu, ja kazem da jeste i da ne umem da namesti i da ce do kraja takvu robu dobijati, naravno pre toga dogovoreno da se prima roba TEL-kel.
Ocu da kazem da se ne treba svakom cudu cuditi jer pozadina moze biti sasvil 10-ta :ppozdrav:
 
Nisam na tebe pikirao,i ja sam počeo raditi suncokret po tvom receptu mada neće niko tel kel ali ih sramota napisat 10-12 primesa pa upišu 5-6.
Ovde ima raznih majstora za soju a kad im zaviriš u prikolicu pocrvene ko bulke..
 
Ta 2012 izgleda nikome nije jasna ,ni ovima gore ni nama. Kao kokain ,navukli nas i sad jašu.
Secam se ko dan danas da su price krenule vec u prolece te 2012 kako svetske zalihe hrane su svedene na minimalnih 7%
i kako su ugovori gurali jesenju globalnu cenu zitarica i ind. bilja u besvest. Kinezi su onda kupovali u masovnim kolicinama soju.
Nista tu nije zavisilo od nasih. Isplatili i oni odlicne cene jer su imali dalje gde prodati po jos boljim!
 
Ja sam hteo da sejem Lauru, ako budem uspeo seme da nadjem.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh