Soja 2018

Da li tretirate soju sa tavana pre sadnje?jer kod mene neki tretiraju neki ne.
 
Ja nisam nikad zaprasivao, 1kg po aru, prst u uvo i cukori.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Neće mnogi to da priznaju ,ja dosta pratim zbog mog problema pa vidim da 80% nije bolje košeno. Ja sam tražio baš zbog toga sortu koja ima višlje mahune, po mom izboru to su fantast i wendy ima ih još (galeb ,rubin,gorštak,angela) mada ih ne sejem ali su im prvi spratovi na ok visini.
Još sam primetio kada se šparta sa S oprugama i pačijim nogama i malo nagrne tj ostavi uvaluicu između redova ,lišće tu nalegne lepo pa nema problema kada se kosi maksimalno nisko.
Kad sam kupio Agromerkurov spartac sa S oprugama bio sam preporodjen u spartanju kukuruza i suncokreta. Mnogo sam lakse i brze odradio posao i zbog brzine i pacijih noga rad je bio sloro isti kao kad se zagrnulo sa klasicnim motikama namenjene za to.
Medjutim godinu dana posle kad sam kupio jos jednu bateriju i poceo i soju spartati, bas sam taj plus primetio pri spartanju da u tim uvalama pri kosenju svo lisce se sakuplja i ne pravi nikakav problem pri kosenju, cak i kad je to lisce donekle vlazno.
Sto se tice te kosine odnosno ugla hedera u odnosu sa zemljom, sa Zmajem nemam takvih problema. Pre ce kosa da se zabije u zemlju nego da se dno hedera trlja po zemlji.
 
Pero znam sve to iz prakse i ne bežim od toga ali neću menjati moj kombajn za zmaja:osmeh:
Bio mi drugar baš da testiramo taj napadni ugao ka dole (ka zemlji) i svidelo se to nekom ili ne zmaj je tu top. E sad ima drugih stvari koje nisu ni blizu na strani zmaja ali ajde....ne ulazim dalje.
Rešivo je sve malo sa sortama, malo sa majstorom za volanom,malo sa vlasnikovim shvatinjama...itd
 
Nisam ni mislio da ako Zmaj ima prednost pri nizem kosenju da je bolji od Clasa. Svi znamo da je Zmaj u odnosu na Clasa sa mnogo vise mana.
Doduse i donja strana hedera gde stoji kosa kod Zmaja je kraca, odnosno vise je uvucena u odnosu na puza nego na Clasu pa onda dolazi do izrazaja veci rastur kad je soja niza!
Ali jbg kad se nema za boljeg, bolji je i taj nego platiti usuge.
 
Zurba ,zurba je problem skupi kombajni velike rate ,konkurencija smanjuje cene usluga pa se jure hektari.Doslo vreme brze kombajni idu njivom nego drumom.Sve to moze da se pokosi ali strpljivo polagano=kvalitetno
 
Ma koji skup kombajn koštao ko pola zmaja,radim samo svoje i i šogorovo eventualno neki prijateljima samo mi se ne sviđa na hederu taj napadni ugao na dole.
Meni lično zmaj se više sviđa za te stvari.
Pero ima ljudi koji i sa leksionom donesu otpad a ima i sa matadorom ko je nosio sve su srpsu,zavisi i do majstora i do vozača.
Da ne lajem po forumu jer pola sela čita isto ima ko sa zmajem nosi SRPS a ima i i sa otpadom znaš i sam al to možem sami uz pivo komentarisat.:ppozdrav:
 
Kad sam kupio Agromerkurov spartac sa S oprugama bio sam preporodjen u spartanju kukuruza i suncokreta. Mnogo sam lakse i brze odradio posao i zbog brzine i pacijih noga rad je bio sloro isti kao kad se zagrnulo sa klasicnim motikama namenjene za to.
Medjutim godinu dana posle kad sam kupio jos jednu bateriju i poceo i soju spartati, bas sam taj plus primetio pri spartanju da u tim uvalama pri kosenju svo lisce se sakuplja i ne pravi nikakav problem pri kosenju, cak i kad je to lisce donekle vlazno.
Sto se tice te kosine odnosno ugla hedera u odnosu sa zemljom, sa Zmajem nemam takvih problema. Pre ce kosa da se zabije u zemlju nego da se dno hedera trlja po zemlji.





Isti Problem je i kod nas znaci nemam slike sada ali prve mahune su bukvalno na zemlji tj. 2-3 cm je do prve grane i prvih mahuna i stvarno radimo bas
sporo da pokupimo sve, kombajn je claasov ali sorta je jednostavno takva.
zato cu ove godine pokusati sa Wendy i Palador, oni tvrde da je prvi sprat tek na 15 cm. :osmeh:
to bi bilo odlicno
 
Da, ali zato preko vode uvecane. I njima kazu da je 42din extra zarada, naravno u protivvrednosti. Vec 3 godine im rastu povrsine, i kaze victoija da vec ugovara.
 
Koliko ima istine u tome da vlada neka susa u J Americi?
Ako je rod tamo stvarno los ima valjda neke nade za popravak cena, sto i ne mora da znaci jer mi smo slepo crevo ovde!
 
Koliko ima istine u tome da vlada neka susa u J Americi?
Ako je rod tamo stvarno los ima valjda neke nade za popravak cena, sto i ne mora da znaci jer mi smo slepo crevo ovde!

hmm jel znaš šta je npr utjecalo na cijenu 2012. da je žito bilo onako skupo? jel podbacio SAD sa prinosom ili tko? neznam o suši baš puno gdje se trenutno odvija.
 
Nazad
Vrh